Jak prožíváte Halloween?

klara_kik
Moderátor
23. říj 2018

Zdravím všechny skvělé ženy a maminky!

Jistě znáte americký svátek Halloween, který už se pomalu blíží. Na tento svátek si děti oblékají různé kostýmy a chodí od domu k domu, kde dostávají sladkosti. V Česku jsou obdobou tohoto svátku Dušičky. Halloween se u nás ale rychle uchytil a každým rokem ho slaví čím dál více lidí.

V KiKu k příležitosti tohoto svátku můžete najít různé skvělé dekorace a kostýmy. A upřímně, já ty dekorace přímo zbožňuju!

A jak to máte vy? Slavíte nebo neslavíte Halloween? A máte nějaký ten kostým z KiKu?

Těším se na vaše příspěvky!

Klára

vendelinka08
23. říj 2018

Helloween neslavime...nevidim duvod. Jinak dlabeme dyne a svitime svickami...ale to patri k Dusickam...pripominame si ty..co uz nejsou mezi nami. Jinak jsem se nesetkala..ze by chodili kolednici...nerada prebiram cizi svatky...takze ani Valentyn u nas nema misto..

ewkad
23. říj 2018

Asi jako plno předchozích komentářů... Neslavíme... Myslím, že mnohem více by se v tuto dobu měly připomínat dušičky. Přijde mi to pouze jako obchodní trik, nemá u nás žádnou historii. 😒

jackie3
23. říj 2018

Mně je osobně Halloween taky cizí, naše generace s tímto svátkem nevyrostla, ale syn třeba Haloween miluje - dlabání dýní a hlavně všechna strašidla, co s ní souvisí - pavouky, duchy, upíry...
Všechno okolo Haloweenu ho baví a nemůžou za to jen obchodníci.
Dceru svátek zanechává chladnou, jen ji baví dlabat dýně...

nikyselen
23. říj 2018

dlabeme dyne,jinak se letos chystame opet na haloween do zoo..

sunflowerr
23. říj 2018

@klara_kik
Halloween neslavime, ani žádné americké svátky neuznavame. My máme dušičky, chodíme na hřbitov zapálit svíčku těm , co už tady s námi bohužel nejsou. V okolí jsem se ani nestekala s tim, že by chodili koledníci a podobně....
Jediné, co jsme jako děti dělali i my, dlabali jsme dýně a dělali strašáky. Ale že bysme se řídili podle amerického Halloweenu, to fakt ne.

sona1212
23. říj 2018

My přímo neslavíme ale Haloweenskou dekoraci máme protože to miluju 😍 po bytě máme porcelánové dýně a strašáky na svíčku, dlabeme dýně, vybarvujeme dýně, vaříme litry dýňové polévky protože dcera ji miluje a babička ji letos usije i haloweensky kostym do školky, z Kik máme uz od loňska tričko a teplaky jako kostlivec😍

drakenn
23. říj 2018

Dodržujeme Dušičky, návštěvu hřbitova, vzpomínání na zesnulé..

bylinka36
23. říj 2018

@klara_kik my chodime 28.10. na lampionovy pruvod, pak si vydlabeme dyni, udelame podzimni vyzdobu, zajdeme na hrbitov a na dusicky zapalime doma svicky za vsechny co uz nejsou s nami, jinak neslavime. K tomu vydlabavani, opravdu to neni jen americky zvyk, uz babicka vzpominala, ze si jako dite vydlabavali lampicky z repy, turinu apod a pak se navzajem strasili a to byli 20 az 30 leta minuleho stoleti...

matty.
23. říj 2018

Halloween u nas znamená vydlabat dyni a tim to pro nas končí.

radkon
23. říj 2018

Halloween neslavime ale dýní dětem vyřezávame protože se jim to líbí a mají z toho radost 😊

aklin
23. říj 2018

On je ted nejaky haloweene? Pro jsou vyznamne dusicky.

drzticka81
23. říj 2018

Neslavime,,,detem vysvetluju,ze my mame dusicky......jedine,kdy je budu akceptovat,kdyz se o tom budou ucit v anglictine-jako realie-ja ucila aj na nizsim stupni a s detmi jsme si udelaly halloweensky projektovy den se vsim vsudy-bylo to fajn,ale jen v ramci anglictiny......

andelka
23. říj 2018

My teda neslavíme ani Valentýna. Slavíme když už tak 1. Máj, lásky čas.

amoretspes
23. říj 2018

Neslavime přímo koledami a koledníků,ale miluji dekorace,takže mám vyzdobené podzimními a dotvorime dlabáním dýní-moc se mi líbí když venku na schodech svítí ;)

kspp1
23. říj 2018

Do školky jsem loni dělala dceři kostým doma, letos, pokud bude zdravá, ho opět využije ( je z tátového trika, takže do dospělosti ji vydrží 🙂 no a doma slavíme dušičky, halloween necháváme Američanům...

romaz
23. říj 2018

Vezmeme 20 kaliskovych svíček a jdeme na hřbitov a kde nesvítí žádná svíčka, tak jednu zapálenou dáme

zulitvi
23. říj 2018

Jen dlabeme dýni, která nám pak svítí na balkóně za dveřma.

pomoztekacence
24. říj 2018

My kostýmy na halowenn nenosime,není proč když to málokdo slaví.Přece jen je to svátek který nevznikl u nas,ale.opět jsme si ho přebrali.Máme menši halowenskou výzdobu,hlavne zapichovatka a dlabeme dýně.Hlavni je ze byvame v kruhu rodiny,na tom záleží nejvic

ladygoldie
24. říj 2018

My si vždy jen vyřežeme dýně, protože máme radost z té tvorby. Ale jinak nijak zvlášť neslavíme.. Na české dušičky chodíme na hřbitov zapalovat svíčku, a za další zesnulé zapálíme svíčky doma 🙂

lekky
24. říj 2018

ahoj, my svátek slavíme už pátým rokem... s mužem máme políčko, na kterém pěstujeme dýně a sezveme děti ze vsi, muž jim předvydlabe dýně a oni si je dodělají... večer pak chodíme místo vybírání sousedů lampionový průvod. jen minulý rok foukalo tak, že jsme nemohli jít... navím naše dcera se jmenuje Štěpánka, takže spojíme všechno dohromady a tento svátek milujeme... jinak pokud někdo myslí, že to přišlo z Ameriky, hluboce se mýlí... ale přesvědčovat nikoho nechci, osobně jsem názoru, ať si každej dělá co chce...

pavcatko
24. říj 2018

Neslavíme ale bohužel nás to za rok/ dva už nemine- dcerka půjde do školky...Nemám ráda příšery,smrtky a pod....

babanci
24. říj 2018

Skoro nijak. Udělám podzimní dekoraci v truhlíky za oknem. A koupím velkou dýni. Dneska ale vaří táta a prý dýni zvoní hrana. Udělá z ní polívku. Jinak mi spíš ctíme Dušičky, vzpomínáme na naše milé, co tu s námi nejsou a protože nám zemřelo dítě, máme hodně smutné období.

vikca214
24. říj 2018

Sice nemáme kostýmů žádné jen papírové masky, ale dělám s mamkou pro sourozence a jejich kamarády halloween party 😊

ivaze
24. říj 2018

Zatim nijak a ani jsem si nevsimla, ze se to tu nejak extra slavi...Taky tu deti chodi na koledu jako v anglosaskych zemich?

lendulinkaaa
25. říj 2018

U nás jen dlabání a to od loňska. Vloni jsme měli strašáka, ale letos už musíme naše oblíbené - psa a kočku. 😂

a_nnysek
25. říj 2018

Dlabeme dýni a pečeme halloweenské sušenky 🙂

houfinka
27. říj 2018

Každoročně dlabeme dýni, ta nám po pár dnech zplesniví :0) , jinak Halloween neslavíme

vercula7
28. říj 2018

Tak tenhle svátek nijak neslavime .Jo nějaky ten kostým dcera má ale spíš jen tak doma pro zábavu nebo na karneval či do školky .Jinak vyřezávání dýně děláme u nás ale jen kvůli dekoraci podzimní jakoby aby nám svítily v oknech tím to asi tak končí spíš prožívame naše dušičky kdy si všichni společně zavzpominame na své blízké které tu s námi nejsou ,společně i s dětmi jim děláme aranžmá na hroby a pak prochazkou je jdeme navštívit na hřbitov .

lobella
28. říj 2018

Neslavime a doufam, ze i skolka a skola nebudou a nebudou plest nasim detem hlavy... A nejedna se o americky, ale irsky svatek....kazdopadne my ctime dusicky, kdy chodime na hrbitov vzpominat na sve blizke, libi se mi pojeti Haloweenu v zahranici, stejne tak se mi libi americke pojeti vanoc, ale my jsme Cesi a stejne jako nesnasim v ceskem krame Santu a soby, tak nesnasim vyzdobu pro Haloween, stejne jako jine obchody, v tomto me KIK stve, ze cpe lidem neco, co sem nepatri

krtcice
28. říj 2018

Halloween miluju a úplně závidím Američanům jak chodí v kostýmech koledovat. Můj sen je navštívit Ameriku právě v období Halloweenu. My děláme dekorace do oken, dlabeme dýni kde pak každý večer hoří svíčka a peču strašidelné sušenky.