Kdo vám jak pomáhá s vánočními přípravami?

klara_kik
4. pro 2015

Kdo všechno se u vás doma zapojuje do vánočních příprav? Pomáhá i manžel? Co dělá rád a co spíš z nutnosti? A co nejraději připravují vaše děti? Já jsem moc ráda pomáhala se vším, ale hlavně s pečením cukroví a štědrovečerními přípravami. Ty jsme u nás měli tradičně rozdělené. Se sestrou jsme zdobily stromeček a připravovaly štědrovečerní stůl. Taťka nám asistoval u salátu a chlebíčků, zatímco maminka chystala vše ostatní na večeři a pekla vánočku. Taťkův hlavní úkol bylo k mé velké lítosti zvládnout kapra. A i když rozdělené, stále jsme to všechno tak nějak připravovali společně. Maminka byla sice vždy nervózní z nestíhání, ale já nikdy nechápala proč, protože jsem si to užívala.

no_title
4. pro 2015

Jediné, co manžel dělá ještě rád, je vyrábění cukroví. Ostatní dělá spíš z donucení 🙂. Proto to, co můžu, dělám sama.

schybolova
4. pro 2015

Manžel pomáha úplně se vším, od pečení přes úklid a zdobení stromečku. Až se narodí mimčo tak věřím, že se to trochu pozmění, ale přinejmenším zdobit stromeček budeme všichni 🙂

markytka_1
4. pro 2015

U nás je to rozdělená, já s mamčou pečeme, ostatní zodpovědně testují zda je to v pořádku. Manžel čistí koberce u nás i u rodičů a úklid je tak nějak rozdělen. U rodičů zdobím stromeček já, taťka jej nachystaná do stojanu a donese domů. A doma už budeme večer, až malá usne zdobit s manželem. Jelikož se mi líbilo, jak jsme to měli my jako děti, že stromeček nám nazdobil v noci Ježíšek a ráno krásně svítil, takže se k tomu s naší dcerkou vracíme. Byla to nádhera, když jsme se ráno probudili a běželi se podívat do obýváku a tam stál nazdobený stromeček a krásně svítil 🙂

zvirka
4. pro 2015

Tak u nás manžel ochotně uklidí, ale z vaření a pečení má šílenou hrůzu, takže to zůstává na mě. Maximálně tak oškrábat brambory po něm můžu chtít. Výzdoba je na mě, stromeček chci, abychom zdobili všichni. Jako malá jsem právě strojení stromečku milovala na Vánocích nejvíc, víc než dárky. Všechny ty nádherné ozdoby, některé blýskavé, některé už zašlé, měli jsme je ještě po mamčiných rodičích a některé ještě straší, takže málokterá měla míň než 50 let. Všechna ta krása se vytahovala jednou za rok a já si to úžasně užívala. Většinou mi měl pomáhat bratr, ale toho to jako kluka moc nebavilo, takže jsem (konečně) měla hlavní roli. U nás je to teď jiné, manžel k tomu nějak nemůže najít vztah, protože u nich stromek nosil Ježíšek. Ale syn (5 let) už zdatně pomáhá, dneska jsme pekli perníky, zítra nazdobíme, nejhezčí vybereme a budou na tromek. Už zjišťoval, kdy budeme strojit, takže je po mě 😵

sunshine125
4. pro 2015

Nikdo s nicim. Manzel nepomaha, vse delam sama jen stromecek a vyzdobu delame s dcerou ,je je 3,5roku.

kacinda
4. pro 2015

U nas manzel akorat dobre uvari, jinak je vesmes uklid na me. Cukrovi delame u babicky spolecne se sestrou a mamkou. Stromecek zdobime vsichni, vzdy to delame den pred vanocema 🙂

verkaunka
4. pro 2015

U nás má manžel na starosti stromeček a těsta na cukroví... zbytek tak nějak já, nebo mi pomůže, když potřebuji 🙂...

drex951
4. pro 2015

Tak přítel chce mermomocí sám zdobit stromeček a dělat bramborový salát. Jinak úklid, dekorace, cukroví a přípravy jsou jenom na mě, přítel je pořád v práci a bude dokonce i 24., takže to večer tak osmaží klobásy a řízky a bude vegetit.

mysicka003
4. pro 2015

Děti jsou ještě malé, tak zatím pomáhají s pečením cukroví a výzdobou, manžel bohužel zabije jen kapra a dá stromeček do stojanu, jinak je vše na mně! 😢 😢 😢 Tak pár nocí s tím strávím, abych měla vše pěkně nachystané! Doufám až budou holky větší, tak mi snad více pomohou. 🙂 🙂 🙂

kh
4. pro 2015

Uz loni mi sp ripravami pomahal Kebulka, letos samozrejme ještě radeji. Dnes jsme zrovna dopekli vanilkove rohlicky. Neverila jsem, ze to pujde tak pekne. Vetsinou jsme z jeho pomoci nan nervy. Ale pekne jsme si to rozdelili, ja delal rohlicky a maly velke zizaly, multikáru a koule. Takze jsem celkem vklidu udelala pekacek rohlicku a pak zrohlickovala s jeho svolenim ,když se koukal na pohádku, i ty jeho výrobky. Včera razitkoval zase linecke, a jsme vdecna tomu, kdo razítka na cukrovi vymyslel - zabavilo ho to a hlavne - slo mu to tak, ze i ja byla spokojena. Holt se to chce odprostit, a nechat mu na hrani kus testa 🙂 Jinak manzel se do priprav nezapojuje, ale malého zatím bavi i vybirat se mnou i dekorace. tak si to musíme užívat, nez ho zacnou bavit jen typicky klucici nakupy.

valuvka
4. pro 2015

Tak mě s vánočními přípravami pomáhají pouze dětičky 🙂 Můj manžel pomáhá tak, že sedí u televize a kouká na pohádky. Ale už jsem si za těch 11 let zvykla 🙂

sara84
4. pro 2015

Nikdo s nicim, max nastroji muz se synem strom. A zbojnik vykranuje cukrovi, chvili 🙂 s nim me to tesi! S miminkem letos je to vsechno stres, a nemam z toho radost, kvuli cukrovi a pripravam jsem jeste unavenejsi a sidim maleho....omlouvam se za neoptimisticky vykrik....

horanika
4. pro 2015

Můj manžel mi především pomáhá jako ochutnávač bramborového salátu. Musím ho dělat obrovskou mísu, aby vůbec zbylo k večeři 😀 Už se strašně těším, až nám povyroste ta naše cácorka a budeme dělat vánoční zvyklosti na které mám ze svého dětství nádherné vzpomínky 🙂

klara_kik
autor
5. pro 2015

@verkaunka To máte moc šikovného manžela! Zrovna stromeček a cukroví mi přijde oblíbenější u žen a dětí. Je pěkné, že se zapojuje. Předpokládám tedy, že má Vánoce rád 😉

klara_kik
autor
5. pro 2015

@drex951 Ten stromeček by mě mrzel, kdybych nemohla zdobit taky, ale i tak je přítelovo nadšení pro stromeček a salát vážně pěkné 🙂

klara_kik
autor
5. pro 2015

@kh 😀 Když jsem byla malinká, tak mi maminka taky vždy dávala kousek těsta, ať si s ním patlám své vánoční výtvory 🙂 A tehdy jsme ještě razítka neměli, takže vedle obalování rohlíčků bylo mezi mými prvními úkoly dělat dírky do slepovaného cukroví. Jen často pak měla maminka problém s tím, že jsme měly víc těch s dírkami a to se hůř slepovalo 😉

klara_kik
autor
5. pro 2015

@sara84 Vánoční přípravy jsou náročné a všechny nikdy neprobíhají ideálně. Já poslední dobou také zdaleka vše nestíhám tak, jak bych chtěla, ale raději už dělám méně a mám z toho radost, než toho dělat víc a být z toho unavená a nervózní. Tak držím palce, ať vše dobře zvládnete a svátky si užijete v klidu a pohodě! A snad manžel ještě zkusí trochu přiložit ruku k dílu a možná ho to bude bavit víc, než si myslel 😉

drex951
5. pro 2015

@klara_kik Mě to loni také mrzelo a možná jsem byla i trochu naštvaná 😀

jjustyna
5. pro 2015

Já mám doma tříletého pekaře, takže letos bude asi pečení hodně adrenalinové a budeme mít hodně napečeno. U nás totiž jak se řekne buchta nebo pečení, už mám v ruce vajíčka a mísu a jdeme na to. Míchá, plní, tvoří. Někdy to tu vypadá jak po výbuchu, ale to je taky jedno, protože jak buchta vychladne, okamžitě jde do krabičky a jde se za dědou. A to je kluk. Co bude pak s dcerou, to jsem zvědavá.
Já mám celkově pomocníky hodné. Ne jen že pomáhají se vším, ale i chválí a těší se se mnou. Manžel i syn. Syn dohlíží na dostatečné množství svíček 🙂

salikova
5. pro 2015

U nás se do vánočních příprav zapojují všichni.. adventní víkendy trávíme spolu, posloucháme koledy a u toho uklízíme, pečeme cukroví, vyrábíme ozdoby,.....Děda porcuje kapra a mele strouhanku, kapra kluci obalují, já smažím a manžel dělá bramborový salát, babička polívku a sestra s našima klukama chystá vánoční stůl.. 🙂

apacheee
AMBASADORKA
5. pro 2015

Zapojujeme se celá rodina - babička dělá salát, já výzdobu a manžel pomáhá tam, kde je zrovna potřeba. Pečeme všichni dohromady🙂

abcd987
6. pro 2015

U nás s manželem společně děláme akorát salát. Kapr je výhradně jeho a pak zbytek na mě. Úklid a přípravy. Se starším synem (7 let) pečeme cukroví, chystáme výzdobu. Teď ještě máme ročního, tak to bude trochu náročnější. Zatím jsem stihla pouze těst na cukroví. Stromeček zdobím v noci před Štědrým dnem ať je to překvapení.

klara_kik
autor
7. pro 2015

Moc děkuji, že jste se s námi podělily o své tipy, vzpomínky a historky v rámci Dnů s KiKem! Bylo to pro mě velmi inspirativní a pevně věřím, že i pro vás 😉 Pokud byste chtěly dostávat newsletter z KiKu s aktuální nabídkou, můžete zaregistrovat svůj e-mail zde: http://www.oblekamesechytre.cz/registrace-newsl...

Přeji vám všem příjemný advent, krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví a lásky celé vaší rodině v příštím roce! Klára & tým KiKu