Už u vás voní vánoční cukroví?

klara_kik
1. pro 2015

Začal nám advent a dnes i prosinec a spousta z vás se už určitě pustila do pečení. S čím většinou začínáte? A co všechno pečete? Budete letos zkoušet něco nového? Já se do toho pustím asi až příští týden, jelikož stejně nebudu péct mnoho druhů. Zdaleka ne tolik, jako pekla má maminka. Ale nikdy nechybí klasika jako rohlíčky a slepované a také má nejoblíbenější vosí hnízda 🙂 A každý rok ráda zkouším něco nového. Nemáte nějaké zajímavé tipy, které byste nám doporučily?

hapovab
3. pro 2015

@xpila nemate nejaky fajn recept na ty parizske rohlicky?Diky

xpila
3. pro 2015

@hapovab Vždy dělám podle tohoto receptu http://ekucharka.net/nugatove-rohlicky-parizske. Krém může být jakýkoliv, kromě čokoládového dávám i karamelový.

klara_kik
autor
3. pro 2015

@kacinda Mívaly jsme to doma podobně rozdělená. Maminka vždy připravovala těsto, náplně a polevy a pekla. Sestra plnila, polévala a dělala další složitější zdobící práce. A já jako nejmladší byla asistentkou u všeho 🙂 Pro maminku jsem vykrajovala a tvarovala a sestře jsem posypávala a doplňovala oříšky. Oboje jsem dělala strašně ráda, jen tedy už jako dítě jsem byla strašně na sladké a neodolala jsem ani syrovému těstu 🙂

klara_kik
autor
3. pro 2015

@tulikiss Já miluju marcipán! 🙂 ale tedy u vánočního cukroví jsem se s ním snad ještě nesetkala… Pokud něco objevíte, budu opravdu ráda za tip. Tak snad vám nějaké perníčky do Vánoc zbydou 😉

klara_kik
autor
3. pro 2015

@xpila Máte spoustu zajímavých druhů! Mně asi nejvíc zaujalo to mrkvové, to je pro mě také neobvyklé. A i karamelové sušenky zní moc dobře... Jen na to pomyslím a mám na to strašnou chuť 🙂

xpila
3. pro 2015

@klara_kik Mrkvové je moc dobré, dělám ho už poněkolikáté. Každý rok zkouším něco nového, ale už není moc co 🙂

kh
4. pro 2015

Ja zacala naprosto nepripravena ve stredu. Nastvala mne tchyne a to se to zadělávalo 🙂 Ale ze to bylo neplanovane (puvodne jsme chtěla zacit az po mikulasi), chybel dostakek vanilkoveho cukru, mocukoveho, tuku, vajicek, ale podarilo se mi zadelat z toho mala, co bylo doma, na 4 druhy, nez všechno doslo. Maly chtěl samozrejme pomáhat, a v této fazi jsem ocenila loni koupene a nepouzite razitko na testo. Miluji linecke neslepovane, takze letos z nej jsou susenky s razítky. Ja vykrajovala kolecka a maly razitkoval. To mu slo bajecne a spokojeni jsme byli oba.

horanika
4. pro 2015

My si letos upečeme novou kuchyňskou linku, která nám v neděli dorazí a musíme jí poskládat. Tak možná, když pak zbyde chvíle času, tak udělám alespoň moje milovaná vosí hnízda, nepečenou kokosovou roládu a od sestry mám recept na výborné a rychlé vykrajované cukroví. A ještě bych ráda využila umění mojí babičky a konečně se od ní naučila její božskou vánočku

apacheee
AMBASADORKA
5. pro 2015

Já se teprve chystám péct, v lednici už se chladí těsto na perníčky, dále budou banánky v čokoládě a letos chci poprvé zkusit pralinky a kokosky. S babičkou pak ještě pečeme ještě dalších cca 12 druhů cukroví🙂

olusenka
5. pro 2015

peču tak obvykle 3 druhy, výjimečně 4, loni jsem se překonala a upekla 5 druhů, a k tomu perníčky poprvé z vlastního těsta. Loni jsem jeden druh pekla ještě 23.12., nějak jsem nestíhala. Letos ještě nic nemám, začínám obvykle Mikulášem, prostě podle času, zítra chci dělat perníčky s dětmi, a pak se uvidí. Navíc jsme si s manželem řekli, že letos cukroví asi značně ještě omezíme, i to málo, co máme (jak jsem řekla 3, 4 nebo max. 5 druhů a je to v jedné krabici obvykle), a nahradíme jiným vánočním pečením: perník, biskupský vánoční chlebíček, chci zkusit různé vánoční dorty, a samozřejmě vánočka.

Obvykle peču linecké, vanil.rohlíčky, vínové a k tomu, pokud je čas, přidám nějaké kakaové, poslední dobou to bývá domácí Koka, a někdy udělám makové. To je neobvyklé ale moc dobré. To je to moje maximum, těch 5 druhů. Nemám ráda přezdobené, s krémem apod. Nepečené taky žádné nedělám.

brasilka
5. pro 2015

Já se na vánoční pečení moc těším. Obvykle dělám tak 15-20 druhů, ovšem jen poloviční dávky které loni i tak byly moc, takže letos od všeho jen třetinové nebo čtvrtinové dávky.. Mám řada když je na talíři hodně druhů a každý si může vybrat ten svůj nej.. Péct jsme začaly s holkama dnes - perníčky na stromeček. Holky měly tři roky a už to jsou velké pomocnice..

klara_kik
autor
7. pro 2015

Moc děkuji, že jste se s námi podělily o své tipy, vzpomínky a historky v rámci Dnů s KiKem! Bylo to pro mě velmi inspirativní a pevně věřím, že i pro vás 😉 Pokud byste chtěly dostávat newsletter z KiKu s aktuální nabídkou, můžete zaregistrovat svůj e-mail zde: http://www.oblekamesechytre.cz/registrace-newsl...

Přeji vám všem příjemný advent, krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví a lásky celé vaší rodině v příštím roce! Klára & tým KiKu