Kdy jste začali nabízet dětem vodu?

jana_rajec
21. bře 2016

Sníženým pocitem žízně trpí starší lidé, těhotné ženy, ale i naši nejmenší. S prvním synem jsme sice nikdy problémy neměli, na dítě pil až neobvykle často. Ale kdoví, jaký bude jeho mladší bráška? Od jakého věku jste začali učit děti pít vy a máte nějaké osvědčené triky, jak nezapomínat na pitný režim v průběhu dne? Potřebovala bych pár rad, a to nejen s ohledem na mrňousky, ale i kvůli manželovi, kterého musím občas večer napomenout, když zjistím, že za celý den vypil jen ranní kávu. 😉

78marcela
21. bře 2016

U nas jsem zacala na zacatku 5.mesice soucasne s prikrmy. Bohuzel ji cistou nechce, takze ji musim vzdycky pridat do vody dve lzicky neslazene ovocne vyzivy. Jinak si nevezme. Doufam, ze v lete vzroste potreba pit a ze uz se na cistou vodu nauci. My pijeme hlavne cistou vodu, ale to asi male madam nestaci,musi mit neco extra😁 nepomohly ani ruzne caje, jen proste ta vyziva.

jana_rajec
autor
21. bře 2016

@78marcela Chce to vytrvale nabízet... Případně zkuste naši novou 0,33l lahvičku kojenecké vody s růžovým "cumlíkem". Z vlastní zkušenosti vím, že málokterá "madam" našemu medvídkovi na etiketě odolá. 😉

lu88cie
21. bře 2016

Zacali jsme kolem prvniho mesice.a pokracujeme stale.v podstate pozivame jen vodo rajec.nejvic u nas frci prichut pampeliska.ja mam rada materidousku a starsi syn brusinku😊

78marcela
21. bře 2016

@jana_rajec dekuji za radu. Ted je jeste mala, ale urcite to pozdeji zabere😃

monnn
22. bře 2016

tak u nás je to boj,už už to 1-3 dny vypadá skvěle a pak opět vodu,čaj odmítá,snad se do léta naučí,že nemůže zahánět žízeň mlíčkem. 😉

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@monnn Určitě ano, chce to jen vytrvat a nabízet vodu v atraktivních lahvičkách nebo hrnečcích. 😉

monnn
22. bře 2016

@jana_rajec děkuji,snažíme se,ještě je malá,takže zkoušíme po lžičce,hrníček,flašku....ale věřím,že se naučí 😉

zmrzlinka
22. bře 2016

prevarenou kojeneckou vodu jsem davala od druheho tydne po lzyzce.Byli desny vedra.Maly s pitim nikdy problem nemel.Mozna i diky tomu sme u malyho v sedmy mesicich zvladli rotaviry doma.

denitek
22. bře 2016

mám doma 2měsíční holčičku a zatím pořád dostává jen mateřské mlíčko, a myslím, že do léta asi vodu a čaj dávat nebudu. myslím, že až začnou pařáky, tak by bylo vhodné s doplňováním začít

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@denitek Souhlas! 😉 V podobném duchu radí i naše odbornice a pediatrička Elena Prokopová: Pokiaľ maminka iba dojčí a dojčí na požiadanie, nie je potrebné dieťaťu podávať iné tekutiny okrem materského mlieka. Toto obdobie trvá asi 6 mes. Výnimku tvoria prípady, kedy je napr. v lete veľmi teplo, dieťa je choré, má teplotu, hnačku, vracanie a hrozí dehydratácia. Vtedy samozrejme mamička dojčí čo najčastejšie a medzi dojčením sa dieťaťu podáva pár lyžičiek dojčenskej vody.

amaliee
22. bře 2016

Já začala dceři nabízet vodu a čaj po jejím 6. měsíci. I pres vedra byla pouze kojena. Vládne ani nevím jak bych ji dřív do ni dostala (leda na lzicce), nebyla naucena na dudlik, takže odmítala i savicku na flasce. Po tom půl roce se krasne naučila pít s hrnicku (s dirkama) a teď (ve 13 měsících) pije krasne s kelimku.

cb
22. bře 2016

Já zatím zkušenost nemám, ale přidávám se, abych si mohla číst zkušenosti ostatních, malá je zatík kojená, ale počítám, že v létě to stačit nebude... díky...

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@cb Mrkněte do komentářů výše, najdete tam doporučení naší spolupracovnice, pediatričky Eleny Prokopové. 😉 A díky za to, že jste se k nám přidala! 🙂

mrkew
22. bře 2016

Vaše otázka mě natolik nakopla ze jsem začala dnes jinak pila čaje ale voda je.také top

mina_
22. bře 2016

u staršíh syna jsem tekutiny navíc začala dávat až s příkrmy v 6ti měsících... (naštěstí netrpěl na koliky) a byl to boj, vlastně je dodnes... bohužel je v tom celý tatínek... když se mu pití nepřipomíná a nenosí pod nos, tak si nevezme a pokud to není šťáva, tak by raději pošel žízní ☹ Relativně dobře nám funguje 0,5 l lahev, označovaná jako zdravá a do ní dávám šťávu, začala jsem silnější a dnes už dělám jen takovou obarvenou vodu, takže super.. když do syna 3,5 r dostnu lehce přes 1 l za den, tak si připadám jako mistr světa!
Jak říká tchyně - "no jo, celej táta, ten by taky raději zdechl žízní, než se napít vody"....

Mladší dcerce jsou lehce 3,5 měsíce pryč a fenyklový čaj dostává od 4. týdne, bohužel trpí na koliky, poslední týden dostává fenyklovo-kmínový čaj, který ji chutná více, čaj dávám neslazený, takže jí asi moc nechutná, ale je statečná a pije 🙂 doufám, že v pití bude spíš po mě... "chlastám jak holandr".. 🙂 bez lahve s vodou nevylezu z bytu.

kalkulantka
22. bře 2016

Tak my máme s dcerou opačný problém, vypila by za den třeba 5 litrů, kdybych jí stále pití dolévala 🙂 Řeším to naopak tak, že naplním flaštičku vždy jen trochu (100ml) a za chvíli jdu udělat pití další, než abych jí dávala pořád celých 300ml. Když v jednom kuse pije, pak je i v jednom kuse na záchodě a tak se fungovat nedá, hlavně teď přes zimu 😀
Malá dostává zatím jen po příkrmu, pár lžiček vodičky, ale je vidět, jak se na ní třepe, takže zatím máme příjem pití dobrý na obou frontách 😅

jana_rajec
autor
22. bře 2016

@kalkulantka Tak to by vám mohl kdekdo závidět! I když je fakt, že to časté: "Mamí, čůrat!" znám i já a tam zas tak co závidět není... 🙂) Ale pro malé určitě jen dobře, pokud jsou s vodou kamarádi.

karolinahd
26. bře 2016

Nase malicka zacala pit az s prvnimi prikrmy okolo 6 mesice.....pije prevazne vodu nekdy ji to prokladam domacimi stavamy z odstavnovace at uz ovocnymi nebo zeleninovimi.....a o piti si rika sama udelali sme z toho hru pije celkem dost....ma hrnecek porad na ocich a mne staci pouze doplnovat (male je rok)

sonjuletka
27. bře 2016

Cca v 5 mesicich. Je po ni jako diva, ma to jako zpestreni (plne kojim). Do 0.5 petky dam trosinku vody a ona si sama pije. Nebo ji drzim sklenicku a pije. Bavi ji to moc.