SOUTĚŽ O LAHVIČKY SE ZVÍŘÁTKY Z RAJECKĚ DOLINY

jana_rajec
Moderátor
20. led 2018

Asi málokterá máma si chce nechat mluvit do výchovy nebo do celkového přístupu k rodičovství. Ale dobře mířená rada od mamky nebo babičky, když už si s něčím vážně nedokážeme poradit, nemusí být od věci.

Je nějaké moudro babičky, maminky nebo snad tchýně, které vám opravdu utkvělo v paměti nebo dobrá rada, která se osvědčila v praxi?

Jednu odpověď odměníme balíkem 12 ks třetinkových lahviček kojenecké vody Rajec s motivy zvířátek z naší kampaně. 😉

SOUTĚŽ UKONČENA. VÝHERKYNÍ SE STÁVÁ @janickaavitecek. GRATULUJEME!

hani1234
20. led 2018

Jaká rada? Že si to mám dělat po svém 😆To je nejúžasnější moudro, kterým se řídím .. a řídila bych se jím i bez toho, aniž by mi to někdo řekl 😀

lucik126
20. led 2018

Překvapila mě tchýně ohledně kojení.Je asi jedna z mála které nevadilo že jsem kojila jen měsíc.Rekla mě že její kluci také vyrostli na sunaru a nic se jím nestalo.Ze když to nepůjde tak to nevadí.

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@hani1234 Tak to souhlasím!! Díky za super zprávu. 😉

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@lucik126 Chápavá tchýně... Asi není nic lepšího! 😉

nikinnna
20. led 2018

Celý život jsem od mamky poslouchala "ono se ti to vrátí na vlastních dětech"... Dneska si říkám "sakra, ta ženská měla pravdu" 😁😁😁

slimacikmia
20. led 2018

Tak ja si pamätám len na rady typu: MUSÍŠ ho začať posadzovať, MUSÍŠ ho naučiť na lahev, MUSÍŠ mu dávať dudlík... ešteže som vyklidnená žába... ;)

olga_
20. led 2018

@jana_rajec U mě nejlepší rada od mojí mamky - nenechej si do toho kecat. Ta je opravdu nad zlato!

modrykonik147
20. led 2018

@jana_rajec " az budes mit sve dite tak teprve poznas co je to strach" a je to pravda.nikdy jsem neverila ze nekdy zaziji takovy strach jak kdyz mi odvezli dcerku poprve do nemocnice.ten hrozny pocit a uzkost.MAMINKA mela pravdu

germaine
20. led 2018

Moje máma - omlouvám se, že budu sprostá....čím víc se s ho..nem mažeš, tím víc smrdí...dnešní doba je taková, že se strašně věci řeší a třeba ve škole, školce už není učitel autoritou, jako to bylo za nás, dnes aby se učitel bál, něco dítěti vytknout, aby na něj nepřiběh rodič, s tím, že je na dítko zasedlý, nešel si hned na učitele stěžovat apod...za nás to nebylo, když jsme zlobili, dostali jsme napomenutí, věděli, že je zle a učitel měl právo veta...dnes, kdy má dítě svá práva (na povinnosti se jaksi ale zapomíná) a dítě samozřejmě tento model přebírá od nás, dospělých...takže já si připomenu občas ve výchově, co říkala máma a myslím, že moje děti nijak nestrádají, když dostanou nějaké třepnutí rukou na zadek, někdo si řekne, autoritativní matka - ano, někdy jsem a myslím, že moje děti to budou mít v životě, oproti těm liberálněji vychovávaným, jednodušší, pokud nebudou mít problém s autoritami...

ammmi
20. led 2018

Rada? Asi jenom ta, že se mám vyspat, dokud to jde 😀
Jinak si vše dělám po svém a pokud mi někdo chce radit něco s čím nesouhlasím, jde mi to jedním uchem tam a druhým ven.

luca16
20. led 2018

Mám radu od tchýně... "Vždy všechno všem odkývej (i manželovi) a pak si to udělej po svém" 🙂 Tomu říkám rada do života jak si udržet manželství a vychovat děti🙂 Koukala jsem na ní jak z jara, ale měla pravdu. Od té doby cokoliv mi kdo poradí (i ona), tak se nad tím zamyslím a pak je většinou stejně po mém🙂

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

Holky, díky všem! Musím říct, že mě takle diskuze fakt baví!

petronellarikov
20. led 2018

Ja nejsem zadna moderni kojo-bio-eko matka (lesana) a tak celkem s nazory strasi generece souhlasim 🙂 Nikdo mi, ale rady nedaval, nejak jsem nepotrebovala 🙂 Kdyz jsem neco chtela vedet, tak jsem se zeptala mamky..

mrkew
20. led 2018

Male děti- malé starosti, až budeš chtít něco ty tak za mnou nechoď- věta vždy hozená do placu když jsem odmítla spolupracovat, pán Bůh ti to vrátí na dětech, škoda každé rány která padne vedle:D a je jich více je pravda že mám za poslední tři roky s maminkou ten nejkrásnější vztah

gabkekoczi
20. led 2018

Moje mamka mi do výchovy dětí vůbec nekecá a dokonce mi nedala ani žádnou radu. Aspoň si to nepamatuju 😉 Občas třeba zavzpomíná, jak to dělala se mnou a sestrou, ale že by vyloženě nutila, že to tak taky musím dělat, tak to ne.
Ale tchýně je pravý opak - vař vývary i z hovězího masa, je to dobré na krvetvorbu, zamraž si to do tvořítka na led; Dáváš jí pít čaj?; Jablíčko nakrájej a dávej jí to po lžičkách ... Poslední rada zněla, že mám na dceru vzít proutek, tím jí dát přes zadek a určitě se prý přestane vztekat. Vždy to myslí dobře, aspoň podle ní, ale já jedním uchem dovnitř druhým ven a stejně si to udělám podle sebe 😀 Ona si na vše taky musela přijít sama, když začala být máma, tak já si chci taky na vše přijít sama, i když to je občas formou pokus omyl.😉

kaja2016
20. led 2018

Že je dobré poslouchat rady maminek, babiček, tchyni, i když to člověku není zrovna vhod, protože je výhodnější se učit z chyb druhých než z vlastních, a obzvlaste pokud se to týká děti. Vyslechnout, nezavrhovat, udělat si názor, rozhodnout se, co udělám já. Neznamená to, že musíš dělat věci, tak jak ti někdo říká, ale je dobré vzít v potaz, že možná ta starší zkušená žena opravdu ví o výchově zatím víc než ty. Upřímně já nepatřím k těm, kterým vadí, že by mi rodina radila, jak se mám starat o své a dítě, jsem za to vděčná. Ale musela jsem si na to také přijít.

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@kaja2016 Krásně napsané!

nijij
20. led 2018

Nejlepší řada byla vyspi se dokud můžeš. Jinak snad každý den dostávám rady naštěstí jsou jedním uchem tam druhým ven

mataata
20. led 2018

Nejúžasnější radu, kterou jsem kdy dostala byla od mojí puritánské maminky, která mi den po termínu porodu předala zaručenou radu na popohnání - prý máme hodně sexovat! Že mu nic nevypíchneme 😀
Psala mi to sms a já jsem se v čekárně v porodnici málem udusila smíchy... 🙂 díky mami, není nad to, když to máme takto rodiči posvědcený... 😀

lavita
20. led 2018

Moje mama rikava: Lepsi, aby ti lidi zavideli,nez te litovali!

makky1310
20. led 2018

Me bohuzel zadna rada nenapada, protoze jsem zvykla si vse delat po svem. Kdyz mi nekdo poradi, zhodnotim to a kdyz chci, tak si z toho neco vezmu 🙂

krteczech
20. led 2018

Moje mamka i tchýně, mi do ničeho nepobírají, a respektují má rozhodnutí. Ale snažím se řídit tím, co neustále opakuje můj tchán. Užívej si každého dne, i toho, který není tak vyvedený, protože to malé dítě tak rychle vyroste a pak budeš ještě ráda vzpomínat, jak tě nenechal malý jít ani na záchod 😀. A tak se snažím mu věnovat maximum času a užívat si každou chvíli.

krteczech
20. led 2018

@nikinnna joo přesně. Mamka to taky říkala a teď , když mám nespavce, vzteklinu a sobě podobně dítě, tak se směje a říká :"Každému dle zásluh!" 😀

krteczech
20. led 2018

@gabkekoczi ten proutek berozdycham dlouho 😀

patty88
20. led 2018

Vsechno zle je pro neco dobre...

kiki83
20. led 2018

Tchyne mi jeste pred porodem rikavala "hlavne si ho neber do postele nebo se ho nezbavis"...no,mam od narozeni nespavce a asi po tydnu se nastehoval na trvalo do postele a od te doby tam je uz 2,5 roku 😉 je to pro me vyhodnejsi...driv se kojil v noci snad 20x,takze jsem si rekla,ze jsem proste lina vstavat tolikrat za noc a ze takhle muzu pri kojeni pospavat a jak byl vetsi obsluhoval se i sam. Ted uz se budi treba jen 2-3x za noc a chce napit vody,tu mam na nocnim stolku,takze pohoda,klidecek. A spolecne usinani a vstavani je nej. A tchyne prestala s radami prudit,protoze pochopila,ze si to delam po svem... Nejakou dobu zkousela davat dobre rady pres manzela, ale bud uz i tohle vzdala nebo mi to uz muz nerika. Protoze jeji rady,ze uz po sestinedeli mam davat pribinacka a ovocne stavicky,v pul roce na nocnik ,nechat vyrvat,nebat se dat mu pres zadek atd,me akorat vytaceli. A ani diskuze uz nevedu,protoze to vzdy koncilo slovy"ale my to tak delali a nikomu to neublizilo"...
Jedinou radu,kterou se ridim,mam od sve maminky "delej jak citis a uzivej si to,rychle to utece" 😉

markytka_1
20. led 2018

Mamča vždycky říkala, když jsme byli malý - Udělej to hned i když se ti nechce, potom se ti tuplem nebude chtít a budeš pořád odkládat 🙂 A řídíme se tím doteď 🙂

klaryk01
20. led 2018

Moudro? Asi od mé babičky co mi říká, že když ti Bůh dá dar ve formě nového života tak si ho nechej. Není nic vzácnějšího než nový zivot! 🙂 Jinak rady typu nech dítě vyplakat, nebo hláška: maminka tě nebude mít rada když nebudeš poslouchat, tak ty nikdy poslouchat nebudu. 🙂