SOUTĚŽ O LAHVIČKY SE ZVÍŘÁTKY Z RAJECKĚ DOLINY

jana_rajec
Moderátor
20. led 2018

Asi málokterá máma si chce nechat mluvit do výchovy nebo do celkového přístupu k rodičovství. Ale dobře mířená rada od mamky nebo babičky, když už si s něčím vážně nedokážeme poradit, nemusí být od věci.

Je nějaké moudro babičky, maminky nebo snad tchýně, které vám opravdu utkvělo v paměti nebo dobrá rada, která se osvědčila v praxi?

Jednu odpověď odměníme balíkem 12 ks třetinkových lahviček kojenecké vody Rajec s motivy zvířátek z naší kampaně. 😉

SOUTĚŽ UKONČENA. VÝHERKYNÍ SE STÁVÁ @janickaavitecek. GRATULUJEME!

nikinelinaty
20. led 2018

U nás platí rada - ráno moudřejší večera. Vše se upraví časem k lepším zítřkům

veinnna
20. led 2018

Neřeš to ! 😀

beruszka82
20. led 2018

Vždy jak mi někdo "kecal do života" jsem byla z toho nešťastná a brala to tragický, ale ti lidí mluví z vlastních zkušeností a nechtějí nic jiného než poradit... ale ono to je tak že pokud si člověk sám "nenabije čumák" neuvěří radam starších. Jedno co mi utkvělo v paměti byla rada babičky na bolení bříška u malého, žvýkat v puse kmín a dýchat to na něj, ač se zdálo jako blbost opravdu to zabíralo 😉

gabik89
20. led 2018

Není to asi úplně rada, ale nikdy své mamce nezapomenu, co mi říkala asi třikrát během těch prvních týdnů s mimčem: "Neboj se, děláš všechno dobře. Malá je v pořádku, dobře se o ni staráš." Jak jsem byla vyjukaná a neměla žádné takové to mateřské sebevědomí (nebo jak to nazvat), tak mi to vážně pomohlo. Proto si myslím, že je důležité mít mámu (nebo třeba tchyni, sestru, babičku) v těch začátcích. Někoho, kdo už to zažil a uklidní 🙂.

verunkanatalka
20. led 2018

Tal vuších mi zní,co mi řekla tchýně v den svatby"tak holka,předávám ti ho s tím,že umí vařit,uklízet,žehlit i prát...záležín na tobě,jak s tou informací naložíš do života.."No a moje mamka mi zase v den svatby řekla toto"užij si tento den ,protože středem pozornosti jsi jen 3 krát za život.Když se narodíš,když se vdáváš a když zemřeš....a jen jednou si ti pamatuješ"Velké pravdy...alespoň pro mě..

snany
20. led 2018

Tchýně mi jednou řekla, že když bude hlídat naše děti, bude si s nimi dělat co chce a nezajímá ji můj názor. Děti jsem už k ní nepustila.

amaxi
20. led 2018

Mně se líbila věta, kterou nám po svatbě reklamní manželova babička: "Ne vždycky bude všechno jednoduché, někdy budete mít chuť se na to oba vykašlat. Ale nikdy to nesmíte vzdát a vždycky spolu musíte mluvit." Tak se tím s manželem řídíme. O všem spolu mluvíme a nic nevzdavame. To nás zachránilo ze šoku z narození malého a z té změny, která se stala☺️

kacakkv
20. led 2018

Můj táta říká: "Kdo vydělává na trabanta, nesmí myslet na mercedes. Jinak bude celý život nešťastnej." a taky říká, že - ŽIVOT JE O POCITECH (jestli z toho máš dobrej pocit, pak je vše ok a není důležitý hmotný statek, ale to, jak se člověk cítí)

eldrag
20. led 2018

Rada od babičky: Tohle je hodnej kluk, toho se drž (no a ted jsem s manželem 7 krasnych let a mame dve krásné děti a doufám, že vydržíme ještě hodně dlouho) . Rada od mámy: Nejde to? tak se na to vykašli on se svět nezboří (mi často zachránilo nervy). Rada od tchýně: zalejvej ty kytky pořádně :D (no a vyplatilo se , konečnš nam doma roste neco zeleneho) :D :D :D

janickaavitecek
20. led 2018

Rada,ktera mi vazne pomohla byla,at jsem proste v pohode,kdyz budu v pohode ja,bude i mala🙂a je to tak,kdyz jsem se vdavala,byla jsem vystresla a uhonena a moje mala byla taky,byla naprosto priserna a vubec mi to neulehcovala,az pak mi doslo,ze to ze me citi,srovnala sem se a bylo po vsem🙂ted,kdyz jsem ja smutna,ona taky,naopak,kdyz neresim zadne kraviny,uzivame si kazde chvilicky🙂

kerstinka
20. led 2018

já už mamku bohužel nemám, klidně bych vyměnila kdyby se vrátil čas at mi kecá do výchovy jak chce:(()...
a tchýně naštěstí spíš takové že je malá málo oblečená, táhne jí na krk, nastydne od nohou, brzy vytáhnu fusak🙂)

denisahradecka
20. led 2018

@jana_rajec jaký si to uděláš, takový to máš <3 a tím se řídím... v uspávání malého, v návštěvách maminky /tchýně- buď přijmu, nebo ne.

michaltrinev
20. led 2018

U nás se toho říkalo spoustu třeba s holým zadkem ses narodil,s holým umres.
Nebo nikdy není nejhůř,aby nemohlo byt ještě hůř.

pomoztekacence
20. led 2018

Já dostala radu do zivota, ze každé práce vyletí z hnízda,ale vždycky se tam stejně vrací a důvěřuj,ale proveruj

biton
20. led 2018

Moudro? Nevim zda to tak nazvat,ale rika mi mamka,kdyz vidi malou jak je akcni...koukej,nic ji neni...kdyby ji neco bolelo,tak tohle nebude delat 🙂 a ze mam byt za to rada (ze je v poradku a zdrava) 🙂

sarka49
20. led 2018

@jana_rajec hodně kojit mi radila mamka i tchyně 🙂

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

MOC DĚKUJI ZA VŠECHNA MOUDRA A RADY! BYLA TO OPRAVDU PODNĚTNÁ DISKUZE. 😉 SOUTĚŽ PRO TUTO CHVÍLI UZAVÍRÁM A VÝHERKYNI PROZRADÍM ZÍTRA PO DEVÁTÉ RÁNO!

martyina
20. led 2018

Mě zas říkají a dej jí ten rohlík, dej jí polévku, sůl nevadí, dej jí to a dej jí tamto má hlad má prsty v puse. Přitom před hodinou jedla a zas tak dej jí najíst není tlustá no panebože pořád by ji jen cpali.

kerstinka
20. led 2018

@janickaavitecek mam to presne tak, kolikrat si rikam ze to neni ani mozne...treba s uspavanim, kdyz jsem nervozni zda rychle usne, takvzrovna ne...kdyz jsem v klidu, usina behem chvilky

krteczech
20. led 2018

@jana_rajec díky za téma. Pobavila jsem se u toho. Pěkná diskuse.

jana_rajec
autorModerátor
20. led 2018

@krteczech To já děkuji vám! Za mne tato diskuze zatím vede na plné čáře. 😉

janickaavitecek
20. led 2018

@kerstinka presne🙂chce to vazne pohodu🙂

luhp
21. led 2018

Asi nejsem úplně typ, který by stál o rady druhých. Takže, když se malý narodil, rozeslala jsem ještě v nemocnici zprávy, že nestojím o nevyžádané rady druhých. Pokud budu něco potřebovat, zeptám se sama. A asi to i tak nějak funguje. A když ne, tak buď zavrčím (to platí v případě mě rodiny) nebo to prostě hned vypustím (to platí u tchýně)

jana_rajec
autorModerátor
21. led 2018

DOBRÉ RANKO! JE ČAS NA VYHLÁŠENÍ VÍTĚZKY: V TÉTO SOUTĚŽI JSME VYLOSOVALI @janickaavitecek. GRATULUJEME! A ještě jednou děkuji všem za skvělou diskuzi. Před námi je poslední společný den, tak si ho pojďme ještě také užít... 😉