Hrají vaše děti hry na telefonu či tabletu?

bara_lego
5. říj 2016

Věděli jste, že existují i LEGO DUPLO digitální aplikace a hry? Můžete se třeba projet vláčkem a zkontrolovat DUPLO figurkám lístky. 🙂
Jaký máte názor na digitální hry pro vaše nejmenší? Hrají si vaše děti na tabletu či telefonu, nebo na to mají podle vás ještě dost času? A jaké hry vám pro ně připadají vhodné?

sisstin
6. říj 2016

@verka4d presne tak, navic mam vybornou zkusenost s iPady u deti se spec. vzdelavacimi potrebami - casto jedina moznost, jak se deti muzou vyjadrit. Mam 3 kurzy a nelituji 🙂

laisobel
6. říj 2016

Janicce jsou dva a telefony a tablety zatim nezna na hraní. Telefonuje babickam a dedeckum ale na hrani je nema. Mimo par pohadek rano a Vecernicku nema ani televizi, zjistili jsme ze kdyz je toho vic, je neklidna a spatne spi. Jeste je na to mala...

billi
6. říj 2016

Nehrají. Nepodporuju je v tom. Staršímu je 5 let a hrál tak 3x, když byla nouze. Podle mě mají děti na technické věci času dost. Mají si hrát s hračkami, lítat venku, jezdit na kole. Sedět u mobilu/tabletu budou ještě dost. Takže dokud do toho můžu mluvit, snažím se je zaměstnat jinak.

princeznaj
6. říj 2016

Já se zatím snažím svého syna od tohoto světa ochránit, je mi ale jasné, že jednou do něj pronikne ☹ doufám, že co nejpozději a budu se snažit mu nabídnout jiné alternativy, které budou lákavější než virtuální svět 🙂 ale určitě ho nebudu držet absolutně mimo 😉

paja214
6. říj 2016

Nikdy jsem nebyla velkým zastáncem tabletů a PC pro děti. Osud to však vymyslel jinak. Syn má vývojovou dysfázi a tablet nám hodně pomáhá. Ze začátku jsme ho používali i jako komunikační knihu, dnes spíše na procvičování jemné motoriky, rozšiřování slovní zásoby, pexesa, posloupnosti atd. Současně si ale občas syn zahraje i nějakou "odpočinkovou " hru a tam jsou zrovna lego hry velmi oblíbené. Hlavně lego Trains, Food, Animals a Ice cream . Moc fajn je i to, že logo hry jsou celé zdarma. Hodně často i podle hry následně stavíme kostky a přehráváme příběhy z her.

paja214
6. říj 2016

Nikdy jsem nebyla velkým zastáncem tabletů a PC pro děti. Osud to však vymyslel jinak. Syn má vývojovou dysfázii a tablet nám hodně pomáhá. Ze začátku jsme ho používali i jako komunikační knihu, dnes spíše na procvičování jemné motoriky, rozšiřování slovní zásoby, pexesa, posloupnosti atd. Současně si ale občas syn zahraje i nějakou "odpočinkovou " hru a tam jsou zrovna lego hry velmi oblíbené. Hlavně lego Trains, Food, Animals a Ice cream . Moc fajn je i to, že logo hry jsou celé zdarma. Hodně často i podle hry následně stavíme kostky a přehráváme příběhy z her.

mimar
6. říj 2016

holky jsou na to ještě malé, ale telefon v ruce se jim líbí jak se rosvítí a jsou štastné že ho drží v ručičce. a to se o něj perou. 🙂 🙂 (hold dvojčata a jeden maminky telefon)

mrkew
6. říj 2016

Dcera je malinka tak kouká chvilku na masu a medvěda

petra_pf
6. říj 2016

Amálka budem mít čtyři roky, ale hry ji na iPadu nedovolím hrát, ani je tam nemám nahrané, pro jistotu ;)

pisisvori
6. říj 2016

@merunkova myslím, že stejné výhrady můžeme mít my maminky k paní učitelkám ve školkách a k tomu co se dnes děti naučí za 3 roky ve školkách oproti tomu co jsme se tam naučili my🙂. Starší dcera , viděla televizi puštěnou teprve v 16m, ve 2,5 se dívala maximálně na krtečka 1-2 díly za den, na tabletu si hrála až když byla nemocná a já jsem doma měla 4 m miminko a žádnou pomoc maminek. V 18 m znala barvy, písmenka abecedy, ve 2 letech kreslila už obličej, ve 2,5 se uměla obléc i slíknout. Do školky šla s tím , že sama jedla i příborem...každou chvíli, kdy jsme nebyly venku jsme stříhali, lepily a vyráběly....no a za 3 roky ve státní školce se naučila tak 10 básniček a písniček, žalostné besídky, kde se naučí 4 písničky které říkají všechny děti najednou a ještě jim to paní učitelky musejí pomalu předříkávat, hlavně, že 5-6 leté děti musejí 2 hodiny odpočívat, aby měly paní učitelky volno🙂🙂. Okolo sebe nemám takové děti jako popisujete (ano někteří chlapečci se ve svých těsně 3 letech neumějí kompletně obléknou a malování a stříhání je moc nebaví, raději staví ze stavebnice🙂), ale třeba mé okolí není reprezentativní vzorek.

pitrsova
6. říj 2016

Nejsem zastánce her na tebletu,počítači,telefonu.U nás se zatím takto nehraje.

kamculkap
6. říj 2016

tak u nás tablet jede a máme na něm nahrané didaktické zábavné hry - písmenka, čísla, pexeso, puzzle - to máme samo i normálně. v případě, že potřebuji nutně doma uvařit a uklidit, tak jim ráda tablet půjčím. nejsem zastánce striktně zákaz televize, tabletu a mobilu, protože pokud to dokáže rodič udržet v míře, tak proč ne?? můj starší třeba není kreslící a talentový tip - to má po mě - já nejsem schopna nakreslit doopravdy nic, mladší pro změnu je na toto vnímavější - takže je to i trošku o genech 🙂

konidana
6. říj 2016

@verka4d souhlasím s tebou, že začátkem školní docházky , už ten pojem by děti mít měly. Jasně že nejde ani pušalizovat, ale nemyslím si, že je vhodné cpát tablet dítěti hned jak ho udrží a nechávat ho koukat a hrát třeba více než pár(2) hodin denně, hlavně ve věku do 4 let. Manuálně zruční lidé se z nich pak pravděpodobně nikdy nestanou 😉 (i ti jsou potřeba🙂 )

romesak
6. říj 2016

Ne nehrAje.dava prednost 🙂

romesak
6. říj 2016

Ne nehrAje.dava prednost klasice 🙂

mandre
6. říj 2016

Za prve tablet nemame, ani o nem neuvazujeme. A na notebooku dovolim detem divat se na pohadky, prip. Na youtube koukaji prave na Lego pribehy. Nejsem zastance techto her, hry se daji hrat i bez tabletu, telefonu apod. Takze zatim o nich nevi, vsak maji casu dost, nic jim neutece.

zuzineckah
6. říj 2016

@bara_lego za mě je to výborná věc👍v rozumné mířea pokud jsou i jine aktivity, tak nevidím problém. Navíc technická gramotnost prostě patří k době, tak jako k ni kdysi začala patřit televize 🙂 Pro naseho 3.5 leteho syna mám v telefonu dětský režim a kromě jiných her v něm mám i Lego,kde si sám sestaví auto a pak s ním jede,či další podobné app. Skvělý pomocník zejména cestách 👍👌

anik.l
7. říj 2016

Dcerka má 3 roky a její nejoblíbenější hry na mobilu jsou právě od Lego duplo. Škoda, že jich není více 🙂
Nejsem proti tomu, aby si děti hrály na mobilech a tabletech, ale je to jako se vším. Všeho moc škodí. Takže v rozumné míře proč ne. Výpočetní technika je součástí dnešní doby a odříznout od ní dítě úplně mi přijde spíše na škodu.
Hry na mobilu hrajeme převážně, když ji potřebuji na chvíli zabavit. V čekárně u lékaře, když jedeme někam dále autem. Doma jí to moc neláká. Miluje panenky Barbie a Lego duplo. S tím si vyhraje celé hodiny.

raduska21
7. říj 2016

@bara_lego znazime se deti od techto veci zatim drzet dal, ijdyz to neni v dnesni dobe moc mozne, z telefonu zavola dcerka babicce, na hry ho nepouziva vubec, ani ji to zatim nelaka; tablet mame jakoze na fotky, kde si je pak vecer po vyletu prohledneme.

valuvka
7. říj 2016

My používáme tablet na dlouhých cestách za babičkou a dědečkem na Moravu a samozřejmě v nich nechybí lego hry, které náš malý miluje 🙂 Avšak v tabletu máme pouze naučné aplikace jako je Alik.cz nebo Stonožka Božka, která děti krásně učí dopravu či první pomoc.

misuulee
7. říj 2016

Ted se mu moc libi vase lego aplikace🙂

kropenatka
8. říj 2016

Ano.. za nás ano.. a fám že tablet je špatný a proto děti nemluví je blbost.. u nás je tablet omezen a děti na něm mají převážně naučné aplikace.. v dnešní době jsou vytvořené aplikace i pro autisty kterým naopak tablet ulehčuje život.. podle mě to není o tabletu ale o přístupu rodičů jak dovolí dítěti tablet používat.. jinak o tom že jsou duplo aplikace nic nevím ale rozhodně to jdu omrknout 🙂 děkuji ta typ

mr_falko
8. říj 2016

bude ji 10 let, takze ano, hraje

mon94
21. dub 2017

Dobrý den, milé maminky! 🙂

V rámci bakalářské práce se snažím prozkoumat současný stav využívání digitálních vzdělávacích her, které jsou hrány předškolními dětmi na mobilních zařízeních typu tablet, popřípadě smartphone. Velmi by mi tak pomohlo, kdybyste věnovali pár minut vyplnění tohoto dotazníku. 🙂

Dotazník je určen pro všechny rodiče PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ ve věku 3 až 7 let, kteří JSOU PRO i PROTI hraní digitálních vzdělávacích her a jejichž děti 1) HRAJÍ nebo 2) NEHRAJÍ DIGITÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ HRY na mobilních zařízeních typu TABLET, popřípadě smartphone.

Dotazník je zcela anonymní a zabere cca 5 minut.

Předem děkuji za vyplnění a přeji krásný den! 🙂

Odkaz na dotazník:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerMGn...

kacazagi
8. říj 2017

Obcas pujcim tablet, kdyz jsou kluci nemocni. Jsou jim 4 a 6 a nejradsi uz by se zapojil i ten nejmensi (1r). Ale o app Leho duplo a hrach jsem nevedela, takze diky za tip. Stavime moc radi a sad mame spoustu 😉

cermij
8. říj 2017

Tak u nas teda nastesti zatim digi hry nic...joo na telefon mrknou na pohadky ale hry me zatim ani nenapadli;🤔😊