Trénujete s dětmi rozhodování?

bara_lego
4. říj 2016

Jak nám na blogu řekla odbornice Paula Fassati, je důležité učit děti přijímat zodpovědnost za vlastní rozhodnutí. Tuto schopnost můžete trénovat už u malých dětí každý den, stačí jim dát na výběr ze dvou věcí. V nízkém věku je to pro ně spíš zábava. Jaké kalhoty si vyberu dnes? Jak to funguje u vás? Necháváte vašim dětem prostor, aby se rozhodly? A zvládají to? Zkouší samy najít řešení?

Tip od Pauly najdete na našem blogu každý den. 🙂
https://www.modrykonik.cz/blog/bara_lego/messag...

radus_2011
7. říj 2016

Bohužel aktuálně u nás nastalo období NE. Takže i když dávám na výběr, prostě jak po něm něco chci, tak ne 🙂 Největší problém je to u oblíkání. Ale snažím se ho nechat rozhodovat co nejvíce. Běžně třeba rozhoduje o tom, co bude mít ke svačině, co namažem ráno na rohlík, kterou budem prohlížet knížku apod.

hanulii
8. říj 2016

Ano, snažím se, aby si rozhodoval určité věci sám. Když neví, dám na výběr většinou ze dvou možností, protože tři už jsou někdy matoucí. Myslím, že je dobře nechat děti rozhodovat už jako malé.

luckakucka
8. říj 2016

Zacala jsem to s dcerkou (2 roky) delat automaticky. Davam ji na vyber ve spouste veci a libi se mi ze se dokaze rozhodnout. Ma vetsinou jasno v tom, co chce a nechce a jsem za to rada. Za cileny trenink jsem to, ale nikdy nepovazovala..