Co vše jste se už při hře se stavebnicemi LEGO DUPLO naučili?

bara_lego
28. lis 2015

Barvy, čísla, počty, zvířátka, denní činnosti, dopravní prostředky, budovy a místa,svátky… atd. atd. Stavebnice LEGO DUPLO učí děti tolik věcí, že si všechny najednou nevybavíme. Pojďme si tedy na chvíli sednout a popřemýšlet nad tím, co vše jste se s dětičkami už naučili a v čem vám pomohly právě stavebnice LEGO DUPLO. Podělte se s námi o své zkušenosti tady ve fóru.

megy
28. lis 2015

barvy, počítat, nová slova - i zdrobněliny, tvary, pojmenovat zvířátka, naučili jsme se - co jezdí po kolejích, co se dělá na přejezdu nebo na cestě, co dokáže jeřáb - hodně mi pomohlo je učit co se dělá a nedělá na cestě - od začátku ví, že před cestou se stojí, musí se podívat, kde co jede, když je červená - znamená stůj, zelená - je můžeš jít, že se nejezdí na přejezd, když jede vlak a svítí světýlka. naučili jsme se i říkanky - jede vláček atd, já kostkám mohu poděkovat za to, že první syn jde tímto příkladem i druhému a to to mám snažší 🙂

bimmka
28. lis 2015

U nás je to spíše obráceně, hraním si opakuje situace, které zažil, zvířátka, která viděl. Takže je docela složité vyrábět jeřáby, dinosaury nebo další věci, které nemáme v celém tvaru. Jednou si hrál scénku z Kosích bratrů, takže se vyvářeli kosové, krokodýla jsme naštěstí měli🙂

lucianapolis
28. lis 2015

Naše dcerka z toho ještě nemá úplně rozum, pozná milovaného psíka kterého se dožaduje skládat a komín z mašinky používá jako dudlík. Nás dospělé to ale naučilo pustit uzdu fantazie, být zase dětmi a v téhle hektické době si jen tak sednout a hrát si spolu.

igiana
28. lis 2015

Rozvijet fantazii, neni treba vice jinych hracek, Lego dokaze zastoupit temer vsechny hracky, nasli sme si vice casu pro hru s detmi, protoze nas Duplo taky bavi 🙂

smallinka
28. lis 2015

My teda ještě nelegujeme...máme rok tak teprve brzy začneme....snad k vánocům 🙂 Ale už na první pohled se mi líbí ta barevnost, to děti milují. Možnost vytvářet různé tvary, věci.....je to pestré i v tom, že je tam možnost mít u toho kola, figurky, zvířata.... podle mě lego zastoupí snad deset hraček dohromady 😉

kspp1
28. lis 2015

Určitě to pomohlo poznat zvířátka, barvy, stavět komín...už jenom dávat kostky na sebe je pro mou dceru velká zkouška trpělivosti, protože zjišťuje, že silou to moc nejde, že to chce spíše soustředění a klid....a slovo dům a střecha taky poznala nejdříve díky duplu 🙂

anetka1701
28. lis 2015

Trpělivosti... Hlavně trpělivosti - a to nejen u dětí, ale i u nás u rodičů :o)

A taky jsme se naučili (všichni) pořádku. Šlápnout v noci na Duplo je totiž skoro stejně strašný, jak šlápout na klasické lego...

jemi
28. lis 2015

Přemýšlím....kromě takových základních věcí, jako poznávat zvířátka...nám lego určitě pomohlo v rozvoji představivosti, pochopení určitých stavitelských principů, základy statiky....prostě deska na jednom sloupu drží blbě...když máš málo sloupu stačí vepředu jeden na kraji, na druhém kraji poctivé schodiště a vzadu jeden sloup uprostřed....Elinka to už chápe a patrové stavby ji docela jdou (občas musím přistavit další podpěru, ale jenom to, že syn chce nahoře na patrech jezdit autíčky, tak to musí být poctivé).
Další v čem nám lego pomohlo, že si dcerka začala vymýšlet příběhy a hraje s postavičkami divadlo....takže já pravidelně dostanu strejdu (jedna specifická postavička), ona má většinou zbyle figurky a oslavujeme narozeniny, chodíme nakupovat, navštěvovat zoo.....a hlavně maminka(teda strejda) musí pořád něco povídat.

marilyn5
29. lis 2015

Lego je super na soustredeni,objevovani novych veci,napridklad ze duplo jde propojit s nasledujicimi mensimi kostkami 🙂

bara_lego
autor
29. lis 2015

To je tak krásné číst všechny vaše příspěvky🙂 O to víc mě těší skutečnost, že vám opravdu LEGO DUPLO pomáhá rozvíjet vaše maličké, a že si hrou DUPLO kostkami užíváte tolik společné zábavy 🙂
@anetka1701 moc se mi líbí Váš komentář - ano LEGO DUPLO opravdu učí trpělivosti, tudíž neučí jen děti, ale také rodiče🙂
@marylin5 děkuji za Váš postřeh🙂 Je to tak, tisíce kombinací s kostičkami LEGO a s kostkami LEGO DUPLO na vás čekají 🙂

lck79
29. lis 2015

S Legem jsme se hlavně naučili hrát si s dětmi všichni společně 🙂 To nás totiž spolehlivě zabaví všechny dohromady 🙂

japona
29. lis 2015

No hlavně uklízet ho před spaním, protože šlápnout na kostku lega v noci je brutální! Nee, dělám si legraci, lego/duplo je skvělá hračka pro celou rodinu a není ho nikdy dost🙂

zlatytajfun
29. lis 2015

Ta trpělivos je někdy opravdu dost potřeba 🙂 Náš syn se naučil na LEGU třídit barvičky, vzory, stavět různé domečky pro zvířátka, mosty, garáže a díky krásným zvířátkům už ví že Lev papá maso žije v Africe, Kravička dává mléko... adt. fantazii se meze nekladou 🙂