Jakou volíte velikost lahví?

petra_mam
6. zář 2016

Značka MAM nabízí lahve ve velikostech od 160 do 330 ml a snaží se tak vyjít vstříc všem potřebám maminek i jejich drahoušků. Mě zajímá, jakou velikost pro své dítě volíte vy? A máte jednu lahev nebo raději používáte různé lahve pro různé tekutiny? 🙂

Potkáme se v komentářích 😉

petra_pf
6. zář 2016

Do půl roku jsem kojila, tak jsem potřebovala menší lahvičku na vodu (160 ml), jak jsem přešla na UM tak bylo potřeba lahvička na mlíčko a ještě jsem kupovala novou větší lahvičku na vodu.... každé období má jiné priority 🙂

linee
6. zář 2016

Lahev pouzivam na doplneni tekutin vedle prikrmu a kojeni. Sice pije jak ze savicky, tak z pititka, ale jak pije, tak take plive dovnitr, tak ji tekutiny dost casto obmenuje, i kdyz si jenom cucne (tak 3x denne urcite), takze zatim jsme porad u male velikosti. Mam lahev zvlast na kojeneckou vodu a zvlast pouze na caj - plast totiz chuti a barvou caje i pres caste umyvani "nasakne", tak obmenuji.
Jinak jsem zkousela i lahve mam, ale male nesednul tvar savicky:(

petra_mam
autor
6. zář 2016

@linee To je pochopitelné, každé dítě je jiné a každému vyhovuje jiný tvar i povrch 🙂

petra_mam
autor
6. zář 2016

@petra_pf Systém působí velmi prakticky 🙂 A pít dáváte jen vodu nebo i čaje? 🙂

petra_pf
6. zář 2016

@petra_mam Od malička učím děti na vodu, čaj občas uvařím (zejména v zimních měsících), ale obě holky preferují vodu, za což jsem ráda. Nikdy by mě nenapadlo, jak to bude mé mamince a babičce vadit, prý že jim kazím žaludek, že potřebují čas, něco teplého.... Jelikož dodnes bojuji s nadváhou jsem pyšná na to, že nepotřebují k pití slazené nápoje a čaje 🙂

petra_mam
autor
6. zář 2016

@petra_pf To je úžasné! Mám 3 synovce a všechny musím vždy do pití vody dlouho přemlouvat. Ten nejstarší mi dokonce říká, že voda není piti 😀

petra_pf
6. zář 2016

@petra_mam Kdybych nezažila svoji dětskou obezitu, asi bych nebyla tak striktní. Myslím si, že vodu berou jako pití díky tomu, že nic jiného neznají. Zatím mají 3 a 1 rok, uvidíme, zda je někdo nezkazí...ale základ mají 🙂

petra_mam
autor
6. zář 2016

@petra_pf Myslím, že je dobře že jste striktní. Voda jako základ je podle mě moc důležitá a samozřejmě, že časem nejspíše budou pít i něco jiného, ale tyhle základní zvyky dle mého přetrvají až do dospělosti 😉

luca_lucky
6. zář 2016

Dobrý den,mam velkou lahev Mam a dvě antikolic malé a učící hrnek. Jsem moc spokojená,malýmu bude za týden osm měsíců. Je kojený,ale od 4. měsíce přidáváme vodu. Teď se prvně rozhoduji,zda dát na večer čaj na dobrou noc na sklidnění.

luciinka001
6. zář 2016

5 týdnů jsem kojila, poté nám na UM stačila mala Lahvička a i na vodu, teď používáme 260ml(hadam teď z hlavy 😀) 🙂 a u te už zůstaneme.. Doma máme asi čtyři, dvě male a dve velke ale piti už pije z jiné lahvičky bez savicky a z hrnicku ..

lucajda1987
6. zář 2016

Lahvi mam doma asi 5 😀 dve lahvicky 250 ml na UM, jednu lahvicku 330 ml na mlicko s kasi kdyz jednou za cas davam a 2 lahve resp.ucici bezkapkove hrnecky na caj nebo jiny druh piti a to je pro me tak akorat 😅

verusche
6. zář 2016

Svůj poklad teprve čekám, ale mám v plánu koupit sadu dvou 160ml a dvou středních.
Kamarádka má pro svého syna tu střední a já se do ní zamilovala a maličký 15 měsíců, ji nedá z ruky.
Pije z ní neustále - čistou vodu - a díky nim jsme se o Vás dozvěděla a láhev si zamilovala.

jitulka1989
7. zář 2016

Mame obe velikosti s tou antikolikovouojistkou..ty klasicky adelce vadili..

laisobel
7. zář 2016

U nas vzhledem ke zdravotním obtizim bylo nutne behem orvnich 6ti mesicu vzdy pouzivat co nejmensi a nejlehci lahev, aby dceri prilis netlacila na usta a aby v ni bylo vzdy co nejmene vzduchu nad mlekem. Ocenila jsem proto moznost ruznych velikosti podle potreby.
Ted mame 300ml na mleko ale v posledni dobe vycucne stejne tak maximalne 150ml. Na caj mame hrníčky, od roka z nich krasne sama pije i dijy dvema přechodným ucicim. A ven mame lahev s pitkem. Vyzkouseli jsme nekolik ale jedina ktera prosla zatezovymi testy nasi dcery je dětská cyklistická 😉 Ta je pullitrova.
Kdyz jsme s cajiky zacinali meli jsme 150 a pak 250ml lahev i ucici jrnicky.
Variabilita velikosti je podle mne dulezita...

laisobel
7. zář 2016

@petra_mam
@petra_pf
Je super kdyz deti piji cistou vodu. Moje dcera po ciste vode ale bohuzel mela zazivaci obtize, takze je na dětských cajich, ale nic nesladime a nepoužíváme ani stavy a dzusy. Ciste ovocné detske caje případně si obcas odstavnime nejake ovoce.

mimar
7. zář 2016

Nejdřív jsme měly malé a nyní máme ty 300 ml. Takže nyní máme Velké na mléko a male na vodu nebo čajíček.

bimmka
7. zář 2016

Od začátku velkou, malá byla "sosátor" a jsme za to ráda, obzvlášť teď ve vedrech je potřeba vody a čajů.

luc94
7. zář 2016

Mame i malou i velkou. Velkou na vecerni kasi a malou uz k nicemu. 😀 Kojim, a cajik mi nechce tak lezi v koute 🙂

verkaunka
8. zář 2016

Když jsme začínali s um, tak jsem mela ty male/mala toho moc nepila, postupně jsem měnila ve vetsi lahve a ted mám jak male tak velké, ty menší vždycky na čaj a vodu, ty větší na mléko, ve velkých teplech jsem se snažila dávat i větší lahev s vodou..

terezahudziecova
9. zář 2016

Mám 2 lahve
Jednu mám na piti čaj atd
Druhou na mleko
Na piti 160 a mliko 330

nikinnna
9. zář 2016

Naše mimčo ještě není na světě, ale připraveny máme dvě. 170 a 240 ml.

domca89
10. zář 2016

My jsme začali na nejmenších lahvičkách a přecházeli na větší a větší podle toho, kolik mlíčka vypil. malé jsme pak "degradovali" na pití vody, nebo čaje. Když nám malý odmítal zeleninové polívky, tak jsme je použili i na rozmixovanou polívku, jen jsme zvětšili dírku v dudlíku. Takže u nás jsou lahvičky všech velikostí. A stejně to bude i teď s druhým. 😉

dana3262
10. zář 2016

My měli na začátku (okolo 10.měs kdy jsme začínali s prikrmy) jednu 160ml a pak ty 260ml anticolic. Těch jsme měli asi 12 a pijou z nich už 6 let 🙂)

duck09
10. zář 2016

Tak my jsme měli u obou dětí Mam trainer 220ml a potom láhev 330ml. Syn ještě na začátku prázdnin UM z 150ml vody. Poslední týden už davam ráno UM z 270ml a už je ta 330ml tak tak

duck09
10. zář 2016

Tak my jsme měli u obou dětí Mam trainer 220ml a potom láhev 330ml. Syn ještě na začátku prázdnin UM z 150ml vody. Poslední týden už davam ráno UM z 270ml a už je ta 330ml tak tak

veronikajanova
10. zář 2016

Mišánek 3r, si ještě ranní kakao dává z lahvičky 330 ml s příšerkama 🙂

veronikajanova
10. zář 2016

A moje Karolka má přesně tu maličkou co máte na obrázku 🙂