Jídlo na cesty

petra_mam
8. zář 2016

Milé maminky,
dnes budeme pokračovat v tématu jídla. Od domácího krmení se přesuneme k tomu venkovnímu. Jaká jídla s sebou balíte na výlety a na vycházky se svým drobečkem? A do jakých nádob svačinky balíte?

Těším se na diskuzi v komentářích 😉

dc2015
8. zář 2016

Naštěstí máme stále balení s sebou - prso 🙂 Začali jsme brát i kapsičky, ale s kapsičkou je jako čunče :D

petra_pf
8. zář 2016

Beru svačinku, pečivo do krabičky, ovoce, zeleninu, křupky.... též do krabičky s víčkem. Prostě bez krabiček se ven nemůže jít.

petra_mam
autor
8. zář 2016

@petra_pf Vždy připravená 🙂

zmrzlinkaa
8. zář 2016

Máme stejnou krabičku jako má děťátko na obrázku, ale růžovou, vždycky se tam nějaká ta kukuřičná krupka vejde.

verkaunka
8. zář 2016

Nejednou jsem mela krupky a sušenky po cele tašce, takže krabickujeme ve velkém...máme speciální krabičky, zvlášť ovoce, sušenky, rohlík namazany a kapsicky, případně připraveny obed a samozrejme piti a to hooodne......takový základ na každodenní chození ven, zrovna včera se mi rozbilo víčko, tak musím pořídit co nejdříve novou...

missym
8. zář 2016

Zatím ven chodíme jen s UM, takže termoska, lahvička, zásobník na UM, teploměr a termoobal. Ale postupně pořizuji krabičky, až přijdou na řadu křupky a kousky zeleniny a ovoce.

elucik
8. zář 2016

My Jsme si pořídili mensi dozicky a většinou do nich da vam okrajena jablíčka,okurka.Kapsicky skoro pokazde,krupky, buď kukuřičné nebo sladké,ale malé chutná i kukuřičné platky se sýrem,babanek,jak kdy a také podle počasí beru jogurtovou kapsicku. 😃

mkrelo
8. zář 2016

Donedávna jsem kojila a prsa byla v pohotovosti. Nyní chodíme ven i na čele dopoledne nebo odpoledne a práci mi usnadňují kapsičky s přesnídávkou nebo s jogurtem.Používáme taktéž mističky s víčkem, protože ovoce a zelenina nesmí chybět, takže nakrájím na menší kousky a sníme všechno. Když jsme jeli na dovolenou,mela jsem od mamky půjčenou myslím od Teskomy plastove misky s termoobalem a syn mel teplý oběd.

markysek2
8. zář 2016

pokud jsme byli na mlíčku tak termosku, dávkovač s mlíkem lahev...později přesnidávku, sušenky (bebe nebo piškoty)křupky do svačinové krabičky (ta je společník i na menší cestu do města bez plánované svačinky..dobře zabaví při čekání třeba na mhd, hlavně obsah myslím :D) ...mléčné výrobky sebou nevozím, jen pokud třeba vím, že bude se jíst v krátké době, ovoce taky výjmečně to spíš na opravdu dlouhé cesty(třeba na celý den)..jinak lžička je součástí mé kabelky (jídlo se dá koupit kdekoliv tak proč se s tím tahat :D pokud nejdeme zrovna do nějaké pustiny)...a nově teď zkoušíme znovuuzavíratelné kapsičky (tak to třeba na ti přesnidávku nebude ani lžička třeba, ale prostě lžička je nej dáse umýt použít opakovaně s ostatním je "práce")

babunka1
8. zář 2016

Naše dcera je ještě malá a kousky nám ještě moc nejí, takže my využíváme hodně přesnídávky (ve skleničce i kapsičky) a příkrmy ve skleničkách. Na cestu jsou fajn. Když pila ještě hodně mlíčko, tak jsme brali na cesty i termosku s teplou vodou a UM na přípravu mléka.

hance09
8. zář 2016

Pro staršího beru v menší dóze ovoce,zeleninu, někdy kapsičku či sušenku. Dřív jsme taky brali křupky,ale starší už je nechce a mladší ještě nejí 🙂

luciinka001
8. zář 2016

Bereme v krabicce jablicko,hroznove vino. Pak kapsicky a banany. Kdyz jedeme nekam na navstevu bereme i jogurty nebo presnidavku ale to jen kdyz se daji do lednicky. Minule jsme jaksi zapomneli :D 🙂 Jinak beru detem do dozicek i obedy pokud mame a maji se kde ohrat. Pak krupky,kapsicky a susenky. Pak pro malou beru do termosky jeste vodu a do dozicky UM 🙂

petra_mam
autor
8. zář 2016

Vidím, že převládá ovoce a zelenina 😉 Pro ty, které používají mističky: je pro vás důležité, aby těsnili a nic z nich nevytékalo? 🙂

dadakin
8. zář 2016

zatím máme sebou maminčino mlíčko ale budeme mít s sebou krabičky a do nich žužlací sušenky už se těším na toto období až bude zase kočík plný drobečků 😉

luciinka001
8. zář 2016

@petra_mam to rozhodne 🙂 minule sem vezla burtgulas a to bych fakt nerada aby neco vyteklo 😀 takze za me je to jasny a asi za kazdou maminku 🙂

bhmova
9. zář 2016

My bereme ssebou ovocne kapsicky,piskoty,krupky,presnidavky a obed maji s nami.Nekdy mame rohlik misto piskotu.Vyhravaji kapsicky a piskoty narychlo.

zmrzlinkaa
9. zář 2016

100%dávám přednost mistickam které těsni a netecou, pak si v klidu do nich dám i porci prikrmu když jdu s malou ke kamarádce a nemusím se bát ze mi v kabele někde neco vytece.

lajla
9. zář 2016

Ráno uvarim do termosky, vezmu domácí přesnídávku, dále rýžové chleby, krupky , placky,ovoce, nádobky mám klasické uzavíratelné, s sebou vodu

bhmova
11. zář 2016

@petra_mam Misticky,ktere netesni musi byt super,ale zadnou nemame.Ani by me nenapadlo,ze existuji takove misticky.

peetrunka
11. zář 2016

My uz jsme uz trosku vetsi, ale krabickujeme porad. Piskoty, nakrajene jablicko nebo mrkev. Tesnici krabicky nejsou uplne nutnosti na takovy svacinkovy odpoledne ven...spis pak kdyz s sebou bereme jidla jako obedy, polevku kdyz jedeme na delsi dobu...to je pak nutnosti.

mrkew
11. zář 2016

Mám krabičku takova kpz takže suchar sušenky popřípadě hrozno. Pokud jedeme dále vezu box zvlášť s ovocem a zeleninou

lennus
11. zář 2016

Ovoce, zeleninu, suš. ovoce a oříšky, ráda nakupuju v DM různé tyčinky a křupky, kukuřičný chleba, ovocné kapsičky, pro mrňata křupky, dávám do plastových krabiček s víčkem, máme z IKEA. Pak mě napadjí jako tipy, což budu pak spíš dělat jako svačinky do školy upéct muffiny, domácí sušenky, kaši do skleničky či nějakou směs ála granola, klasické lepeňáky, ty se dají různě zpestřit. Na delší cesty toasty.

mikilenka
11. zář 2016

Mám dvouleté dvojčátka a musím říct, že už jsem pěkně dlouho neměla s sebou na procházce kabelku 🙂 Mám plný batoh jídla, pořád musí být přísun 🙂 Od křupek, ovoce, zeleniny až po nedojedený oběd. Těsnící miska je můj sen, protože za klukama dost lítám, neustále se s batohem nakláním...znáte to, potom jen čistím nebo podávám dobře promíchané jídlo 🙂

smallinka
12. zář 2016

Ahojky, pro své dvojčátka bereme na cesty jogurt smíchaný s dětskou výživou do skleničky, jablíčka (hrušky, broskev) do plastové krabičky, nebo rovnou kupovanou balenou výživu, nebo ovocné kapsičky na menší hlad. Občas peču domácí sušenky ze špaldové mouky a ty bereme také, ale spíš je používám doma jako odměna za nočník......trénujeme 😀 Co se týká teplého obědu, ten jsem měla sebou pouze jednou, dala jsem do termosky a rovnou na hřišti podávala 😉 Když je cesta kolem obchůdku, koupíme čerstvý rohlík do ruky 😀

lajla
12. zář 2016

@smallinka mě pobavilo ten čerstvý rohlík😉 pokud fakt upečený z pekárny, závidim...u nás se dostane pouze ze zmrazeneho polotovarů😞

lenysek1988
12. zář 2016

Když se jde ven,tak bez sušenek, piškotů a křupek ani rána, všechno v krabičkách. Tak je v tašce víc jídla pro malou než něco pro mě 😀 V obchodě se koupí koláček nebo rohlík. Pokud se stane že nejsme na oběd doma, což je výjmečné,tak se dává do skleničky a do termosky.

smallinka
12. zář 2016

@lajla jj jsem z vesnice a tady to vozí přímo z pekáren do těch malých obchůdků....ano vím o čem mluvíte, ve větším obchodním domě tam mají pekárny, ale pečivo je rozmrazované ☹ a bohužel už i některé dnešní pekárny se tváří jako pekárny jakože za pultem vidíte pece, jenomže to je pouze rozpečené ☹ takže by se měly jmenovat spíše rozpýkárny ☹ Starý dobrý kvalitní čerstvý rohlík dneska už trochu zázrak ....... 😝

zmrzlinkaa
12. zář 2016

Používám 100% těsnící misky od tupperware ty nikdy nezklamou.