Věkové určení dudlíků

petra_mam
15. zář 2016

Milé maminky,
řídily jste se při výběru dudlíků věkovým určením a vyhovovalo vám? MAM nabízí nejmenší dudlíky Start pro 0-2 měsíce, poté od 0 do 6 měsíců, od 6 měsíců a ty největší od 16 měsíců 🙂 Všechny jsou opatřeny silikonovou savičkou s povrchem jemným jako pokožka, který děti velmi snadno přijímají.

Ještě mě zajímá, do kdy vaše dítko dudlík používalo? 😉

Těším se na vás v komentářích a vy se můžete těšit na dnešní soutěž 🙂
Petra

laisobel
15. zář 2016

U nas byl dudlicek skoro od narozeni pro 0-6m, pak jsme presli na vetsi do 18m a dalsi uz jsme nepotrebovali, v 16m uz byla mala zcela bez dudlicku 🙂
Meli jsme silikonovy.
Vekove urceni i tvar a velikost savicky jsou moc dulezite a kazdemu ditku sedi neco jineho 😉

simuska85
15. zář 2016

My pouzivame od zacatku 0-6 mesicu 🙂 Ma ho akorat do kocarku a je spokojeny 🙂 Uvidime,do kdy ho bude potrebovat 🙂

blka
15. zář 2016

My jsme používali 0-2 měsíce a potom 0-6 měsíců. Když jsem pak měla oba vedle sebe, tak mi přišlo, že ten menší má tu savicku skoro stejne velkou, jen má menší to okolo pusinky. Zatím nám ten 0-6 vyhovuje , i když už má rok.

mimar
15. zář 2016

Bez dudlíky bychom nespinkali a začali jsme používat po příchodu z porodnice a to tu nejmenší velikost 0-2 měsíce .jinak ho musíme pořád mit u sebe protože nám rostou zoubky a tak kouseme dudlíky kousátka moc nechceme

petra_mam
autor
15. zář 2016

@mimar Princezny! 🙂

pajuska252
15. zář 2016

Malý měl už od porodnicie ten 0-6m, pak jsme v půl roce přešli na ten větší, teď měl rok a jelikož ho trápí zuby ještě asi nějakou dobu dudlík mít bude, ale přes den už se ho snažím co nejvíc schovávat, on totiž jak ho vidí tak ho chce a jinak si nevzpomene... a večer s ním usne a pak ho vyplivne...

demetritis
15. zář 2016

Synovy nechutnaji ma radej sauvinex , dcera je pouzivala, mes ale napred ji byl moc velky a kdyz uz sedel, tak uz jej chtela jen vyjmecne . , syn na usnuti duda stale aje jen svou oblibenou znacku u jinych je bud zahodi ze se mu neliby tvar nebo ze jsou fuj a nechutnajimu

monunkaaa
15. zář 2016

nase mala ma dudlik jen na spinkani,od zacatku pouzivame 0-6, a to i ted,kdyz ji bude rok a pul. Vetsi dudlicek ji davi.

lajla
15. zář 2016

@mimar je srandovni jak mluvíte za tři😂 jako byste dudlikovala i Vy😃 nemyslím to nijak hanlivě, jen jsem si všimla, že některé maminky tuto mluvu používají
Jinak ad dudliky, měly všechny děti, a ano řídila...i když 6-18 jsem jim dala později,
Mam holky nechtěly vůbec
Kupovala jsem buď avent nebo z dm, jsou speciálně ztencene kvůli skusu

evee24
15. zář 2016

Tak v porodnici jsme dostaly 0-2 měsíce a jedině od mamu berusce chutnají. Zkoušela jsem jine značky a ty vyplivovala 🙂

bimmka
16. zář 2016

Starší syn do dvou a půl let. Bohužel vypadal v té době tak na 5 a teď na první třídu. A docela mě štvaly, dotazy jakto, že má ještě dudlík. Když mají všichni problém to řešit a je to jejich jediná starost, tak jsou šťastní. Dcerka používá taky dodnes, ale jen na spaní nebo si řekne, když ji něco bolí. A skusu se nebojím. Syn má zuby naprosto v pořádku a u dcery na tom bude mít spíš vliv špatného růstu - pořadí. Kdy se ji k předním dvěma zubm vyrašily stoličky.

tahejhula
16. zář 2016

Vekovou hranici jsme dodrzovali, obecne jsme kazdy dudlik menili po tech dvou az trech mesicich (podle toho, kolik jich bylo aktualne "v obehu" a jak moc tak dostavaly zabrat), takze se behem vymeny proste koupil vetsi. Ovsem jako mala mimina (do tech sesti osmi mesicu) uprednostnovaly deti latexovy dudlik. 🙂

luca16
16. zář 2016

My vzali dudlíka cca v 14 nebo 15 měsících myslím.