Co nakupujete v dětských bazarech?

pinkorblue_marcela
2. čer 2014

Pro novorozeně je toho v začátku potřeba spousta a miminko roste hlavně ze začátku mílovými skoky, takže leckdo sáhne k bazarům. Ten na Modrém koníku je prý velmi oblíbený. Co jste sami pořídili v bazaru?

baraz
2. čer 2014

kočárek,hrací deku, vibrační lehátko, oblečení - to nakupuji do dnes více méně jen bazarové....

pinkorblue_marcela
autor
2. čer 2014

@baraz: Díky za první příspěvek. Je toho dost, ale když píšete, že do dnes, pak to vyznívá jako spokojenost. To je fajn.

baraz
2. čer 2014

@pinkorblue_marcela dávám si s výběrem hodně záležet a porovnávám nabídky. spálila jsem se jen jednou a zatím mě to tedy neodradilo.. těch ušetřených peněz je potřeba někde jinde - výlety, vzdělání,investice do domu...

missymici
2. čer 2014

Ja take nakupuji po bazarech i tady na MK...a jsem spokojena.Vetšinou oblečení,..ale když jsem byla Tehu tak obelčení i na sebe,a nejake veci co chybeli doma k miminkum jako prebal.podložka,kočar,.... u i prvniho jsme jela po bazarech,da se natrefit i na nove bazarove,takze to uz je max spokojenost a za moc slušne penizky.Take kupuji do ted...

pinkorblue_marcela
autor
2. čer 2014

@baraz: Peníze jsou potřeba všude. Každý si priority postaví jinak. Znám i maminky, které kupují jen bio výrobky a pak nezbývá na výlety. Myslím, s Vámi bude nejedna maminka souhlasit.

pinkorblue_marcela
autor
2. čer 2014

@missymici: To mě ani při nabídce nového tématu nenapadlo, že i v bazaru se pořídí nové. Ne všechno se osvědčí, něco je nevyužitý dárek, něčeho je prostě moc. Tady bych si taky hlavu nedělala. Děkuji za přispění do diskuze. 🙂

missymici
2. čer 2014

@pinkorblue_marcela JJ,prodava se a ne málo,...Ja taky prodávam nektere nove,co jsme nestihli využit nebo to byl nevhodny darek.

volodka162
2. čer 2014

Když nebudu počítat nový nábytek, který jsme prostě museli koupit (skříně a postel - už rovnou velká...nebudu kupovat na etapy malou postýlku a pak velkou), tak kromě kočárku mám všechno z bazaru nebo od kamarádek co mají větší děcka nebo od příbuzných. Ohledně nákupu přes net, tak tady z MK nebo z mimibazar.cz Spálila jsem se jen jednou v životě (jednou to paní prý poslala, ale obyč a mě to nedorazilo). Jinak jsem už udělala takto bazarových objednávek cca 50x (počítám i objednávky, které se netýkaly prcka). 😎 A budu s tím pokračovat dále. Raději ušetřené peníze dám na kvalitnější jídlo nebo výlety a na benzín. Děti z oblečení stejně rychle vyrostou a očekávám, že příbuzní mi po porodu ještě další hromadu nového oblečeníčka a hraček dají (hračku jsem nekupovala ani jednu a už toho mám až až). 😝

olusenka
2. čer 2014

přebalovací pult (komodu), vibrační lehátko, jedny boty, vložku do kočárku, knížku, a spoustu oblečení pro děti (i těhotenské pro sebe), které také i sama dál prodávám. Paradoxně na první miminko jsem kupovala nejvíc oblečení po bazarech, až na druhé více nového, ale stejně jsem to zase příliš nevyužila, kolikrát to mělo to druhé třeba 1-2x na sobě. Nové se mi na ně prakticky nevyplácí kupovat, ani to nemají kam nosit, na doma, na hřiště, na zahradu jim stačí bazarové. Zatím jsem s bazary celkem spokojena.

86radka86
2. čer 2014

úúúúúúúúúplně všechno mám z bazárku... 😀

lennnia
3. čer 2014

hodně věcí jsem si půjčila od příbuzných (přebalovák, lehátko pro prcka, hrací deku, vaničku, vajíčko,..).. moje kamarádka má bazárek s oblečením, které převážně dováží z Anglie, tak docela hodně nakupuju oblečení u ní - zaprvé se osobně podívám, jak zboží vypadá v reálu (barva, kvalita, případně vady) a za druhé má opravdu krásné věci za dobrou cenu!! Teď jsem nakoupila u ní na malou oblečení dá se říct do 1 roku za 2tis. 😉 má i nové oblečení, nejen bazarové, takže opravdu široký výběr a já jsem nadmíru spokojená!! 😵

lenynka
3. čer 2014

Když jsem byla před sedmi lety poprvé těhotná, tak ten bazarový prodej nebyl ještě tak rozjetý a mně tenkrát bylo i docela proti srsti nakupovat pro dítě z bazaru. Při slově bazar se mi vybavovaly ne zrovna hezké věci 😉

Ale teď nakupuji po bazárcích veškeré oblečení na děti. Je tak drahé, že nemá cenu ho kupovat nové. Momentálně jsem si oblíbila několik skupinek na FB, kde prodávají oblečení po svých dětech maminky ze stejného města, kde bydlím. Tak mám možnost osobního předání a překontrolování si věcí.

Krom oblečení jsem už takhle koupila i kočár, nábytek, knížky.

Co bych ale teda z bazaru nekoupila, a vídám to prodávat maminky dost často, tak je to použité spodní prádlo a plavky, použité lahvičky a dulíky na miminko, načatý sunar a kaše. A nošené dětské boty krom holinek.

pinkorblue_marcela
autor
3. čer 2014

@volodka162: Z Vašich úst zní jako výhra mít spoustu kamarádek s dětmi a rodinu, která ráda něco daruje. V těsném závěsu bazary. A co se týče té paní, co Vám něco poslala a nedorazilo to, to přeci neměla být Vaše smůla, ale její smůla??? No možná to bylo zapeklitější, ale je dobré slyšet, že to byla výjimka.

pinkorblue_marcela
autor
3. čer 2014

@olusenka: Díky za příspěvek. S tím oblečením asi máte pravdu. Já chci vždycky kupovat neteři šaty, protože je to tak hezké v té malé velikosti a její máma mě s tím málem vynese v zubech. Holka nepotřebuje parádní šatičky, ale věci na doma, na zahradu, do školky...

pinkorblue_marcela
autor
3. čer 2014

@lennnia: To je kamarádka k nezaplacení. Dětské oblečení z Anglie je moc pěkné a jestli máte příležitost to vidět, když to kamarádka doveze a vybalí a ne až to probere kopa maminek před Vámi, je mi jasné, že to nezůstane u jednoho nebo dvou kusů.

volodka162
3. čer 2014

@pinkorblue_marcela No, tak obyčejně to je tak, že zákazník pošle peníze na účet a pak prodávající pošle zboží. Takže moje smůla...no a jak se pak s paní mám dohadovat? Ona si taky může myslet, že kecám a jen "vydírám". No, naštěstí to bylo cca za stovku...tak z toho nedělám takovou tragédii. Od té doby automaticky píšu, aby vše dorazilo doporučeně.
Jinak souhlasím s @lenynka - s tím spodním prádlem, lahvičkama a načatým jídlem. S botama jsem zatím na vážkách, ale vlastně i na bazáčích se prodávaj nové věci a jsou častokrát levnější než v kamenných obchodech (logicky - i prodavačka musí z něčeho žít a nájem se musí platit taky z něčeho).

pinkorblue_marcela
autor
3. čer 2014

@lenynka: Mí kamarádi prodávají přes Fcbk jen auta. Dětské věci jdou určitě taky. A když to máte ze stejného města a vyhnete se poštovnému, ještě lepší. Dovolila bych si s tím výčtem věcí, které nejsou úplně OK opotřebované, souhlasit. Zatím ale nikdo nezmínil, že by takové věci kupoval.

lennnia
3. čer 2014

@pinkorblue_marcela já vlastně už dlouho nekupovala oblečení v klasickém obchodě a když tak to byl jeden, dva kousky.. mě osobně je jedno, co je to za značku, hlavně, když je to kvalitní materiál a mě se to líbí 🙂 ona je opravdu k nezaplacení!! 😉

elvira
3. čer 2014

V podstatě všechno... sice ne přímo na MK, ale v různých bazárcích...
Novou jsme koupili jen matraci do postýlky a pár věcí...

pinkorblue_marcela
autor
3. čer 2014

@elvira: Matraci bych taky chtěla novou, ale svoji po sobě, na které jsem spávala půl roku, jsem symbolicky prodala. Na svou obranu můžu říct, že jsem se na ní ani jednou nepočurala, měla jsem na ní ochrannou podložku a celá byla v antialergenním povlečení.