Co si myslíte o povánočních výprodejích? Využíváte jich?

pinkorblue_marcela
21. lis 2014

Já jsem ráda, že jsem dárky na Vánoce zvládla a ač do obchodů ani před Vánoci nechodím, ani po Vánocích po nich netoužím. Možná bych něco takového zvážila u dražších věcí typu elektronika, ale u dětského zboží? Vyvedete mě z omylu, že i povánoční výprodeje kvůli dětem dávají smysl?

happylenulka
21. lis 2014

já myslím, že Vánoce jsou prostě 24. prosince a darovat peníze a kupovat věci po Vánocích, to pro mě ztrácí smysl... Ano, dá se to třeba koupit levnější, ale o tom přeci Vánoce nejsou, ne? Vždy se dá daný produkt koupit levněji... asi bych hnala manžela, kdybych pod stromečkem našla obálku s penězi a vzkazem - dárek si kup ve výprodeji ;)

to, že si člověk dá tu péči a koupí milovanému člověku dárek přeci není o penězích... nebo aspoň u nás to tak nikdy nebylo... přijde mi, že někteří měří úspěšnost vánoc cenou dárků a pak se zbytečně ochuzují o to pravé kouzlo...

ale toť čistě můj názor....

eldrag
21. lis 2014

myslím , že vánoce nejsou o dávání dárků, a pokud chci své rodině nebo dítěti dát dárek na který je po vánocích sleva (což často znamená , že je za normální prodejku) tak to klidně koupím a dám za mesíc po vánocích 😀

elvira
21. lis 2014

Všechny výprodeje jsou jenom cestou k větším tržbám a je na každém, aby uvážil, kolik a kdy a proč utratí.
Mě povánoční výprodeje nevadí - malý je narozený na konci ledna, takže je to výhoda...
Ovšem před vánoci, když někdy bývají slevy a akce, se do obchodu nehrnu, nesnáším ten nátřesk, někteří lidi jsou jako urvaní ze řetězů, obzvlášť u jídla nechápu, nač ty obří zásoby mají...
Ano, já to chápat ani nemusím. 😀

barinkas
21. lis 2014

vánoční výprodeje určitě využíváme... na Vánoce se normálně nakoupí, určitě bych nečekala na výprodeje s dárky pod stromeček...Výprodeje využíváme na narozeniny 😀 já mám v lednu, přítel v únoru, takže tak 😀 Dál třeba na elektroniku atd. Třeba teď si chci koupit nový foťák na léto, takže určitě s tím počkám na výprodej... 🙂

bbn
21. lis 2014

@pinkorblue_marcela dárky pod stromeček nakupujeme průběžně po celý rok, když vidíme, co se dětem nebo nám líbí. Pokud je na to sleva, tím lépe, že. Někdy to vyjde tak, že víme, že na určité dárky jsou děti ještě malé, ale za rok k nim dorostou - třeba teď je syn (3 roky) ještě malý na autodráhu nebo auto na ovládání, ale příští rok ta autodráha bude aktuální. Takže je možné, že dárek k dalším Vánocům budeme kupovat už teď v lednu ve výprodeji. To samé pro dceru - víme, že by jí udělala radost sada hudebních nástrojů, ale dárků pod stromeček už má hodně, takže se opět koupí v ve výprodeji v lednu a dostane je k narozeninám v březnu.
A já vím, že manželovi k dalším Vánocům koupím několik značkových košil už teď v lednu, protože během jara/léta je budeme vyřazovat 🙂

ladenka
21. lis 2014

já jsem přesvědčená, že povánoční výprodeje na elektroniku či hračky jsou pouze uměle vytvořené a ve skutečnosti se o výprodej nejedná, přesvědčuji se o tom rok co rok, ceny jsou stejné, pouze se uměle tvoří původní přeškrtnuté ceny 😉
jediné co nakupuji v povánočním výprodeji a kde jsou ceny oproti předvánočním opravdu třetinové jsou vánoční dekorace, ozdoby a blikačky na příští rok, to pak nakoupím ozdoby třeba za dvacku nebo řetězy za 2kč 😉
dárky jako takové kupuju zásadně před Vánocemi v předstihu v různých akcích už třeba v říjnu, začátkem listopadu, protože mi přijde, že obchodníci vědí, že spousta lidí to nechává na poslední chvíli a v prosinci těsně před Vánocemi už prodávají za plné ceny a akce se nedočkáte 😒
ale toť čistě můj pohled na věc 😉
pokud by se v lednu ve výprodeji přeci jen objevila třeba hračka, kterou bych pro dítko chtěla za skvělou cenu, koupila bych ji jen tak, nebo schovala na svátek do března, ale rozhodně bych to nebrala jako opožděný vánoční dárek 😉

blanka.k
21. lis 2014

@pinkorblue_marcela Využívám každý rok.... nakoupím prostě dopředu (na jarní svátek, pak na narozky nebo klidně i rok dopředu) - loni jsem koupila z 1500 na 300,- "chodícího" pejska, ze 700 na 220,- hasičské auto s výbavou atd. 😉 To stejné oblečení, taky se dá se slevou 50-70%

pavlapl
21. lis 2014

Já povánoční výprodeje miluju protože dcera má narozeniny 4.1. tak jí to co chce pořídím třeba i za 70% slevou.

svoba
21. lis 2014

Určitě bych povánoční slevy zvážila. Taky je občas ráda využiju. U dražších kousků se to vyplatí.

domorodka
21. lis 2014

Povánočních slev využívám spíše k nákupu dražšího zimního oblečení a to už spíš jen pro mě...
Další hromady hraček netřeba 😅
Co se týče elektra, tam opět slevy vítané jsou 🙂