Co pěkného dostáváte od dětí k Vánocům, dokud nic nenakupují?

pinkorblue_marcela
13. lis 2015

A když mají peníze, jdou Vám s tátou něco koupit, nebo raději něco vyrobí? Marně vzpomínám, jak větší dítě, již nevěřící na Ježíška a dostávající nějaké kapesné nebo něco od babičky a dědy, sebere svých pár korunek a jde něco koupit? Má to ze své hlavy?

kubicek11
13. lis 2015

Zatím nic, na to si ještě počkám, ale když jsme byli se sourozenci malí, vyráběli jsme, vyšívali nebo jsme dávali plyšáky........dětské nápady jsou bezva 🙂

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2015

@kubicek11: Hmm, pro maminky s velmi malými dětmi je to vážně otázka diskriminační. Omlouvám se. Ale dočkáte se a vidím, že se už těšíte. 🙂

anadie
15. lis 2015

Tak u nás si taky budu muset ještě počkat. A když jsem byla malá nějakou drobnost jsem rodičům koupila. Pamatuji si jedny Vánoce kdy jsem mamce koupila tácek, který používá do dneška.

pinkorblue_marcela
autor
15. lis 2015

@anadie: To samozřejmě potěší, když se člověk - a ještě k tomu dítě - tak skvěle trefí s výběrem dárku. Nebo je to pro maminku i částečně hezká vzpomínka, které se nevzdá. Jako tuhle moje máma začala nosit jakési hodinky ze šuplíku, protože myslela, že jsem je dřív nosila já a pak odložila. Ty hodinky jsem nikdy neviděla. 😀 Jestli naše děti budou stejně sentimentální?

pavla2015
15. lis 2015

Nejen k Vánocům, ale i k narozeninám nebo svátkům, něco pěkného vyrobily nebo namalovaly. Takové dárky jsou nejhezčí a od srdce 🙂

bodlinka7
16. lis 2015

Synovi bude 16 mesicu, takze nejlepsi darecek je on sam, ale za par let urcite budu mit odpoved na tuto otazku 😀
Pamatuji si, ze nam tatka daval penize na darecky pro mamku a obracene, nekdy jsem i vyrabela. Nejvic mi v pameti utkviva Clovece nezlob se - hraci deska vyrobena z kartonu a figurky z rolicek toaletniho papiru 🙂

pinkorblue_marcela
autor
16. lis 2015

@bodlinka7 Hehe. A pak že hračky musí být drahé. Možná je to dřevo přeceňované. Z papíru sleze navíc barva hůř než ze dřeva. 😀

makulinecka
19. lis 2015

Já zatím od dcerky dárky nedostávám je zatím malá. Ale když jsem byla malá já a neměla jsem žádné peníze na dárky tak jsem vyráběla věci z vizovického těsta. To mě strašně bavilo. A ještě do dneška je mají rodiče i prarodiče schované. A světě div se jsou ještě i hezké.

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@makulinecka Proč by nebyly hezké, když jste je pěkně vyrobila a oni je nenechali zapadnout prachem? To potěší...