Jak přispívá tatínek k předvánočním přípravám?

pinkorblue_marcela
10. lis 2015

Ještě uvěřím, že táta donese kapra a stromek, ale to přeci není ani polovina předvánočních příprav. Je třeba vzorně uklidit (někteří dokonce myjí okna), nazdobit dům nebo byt, napéct, naplánovat návštěvy a celý vánoční program. Kde Váš partner/manžel přiloží ruku k dílu?

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@sabuse1: Jistě má ještě jiné přednosti, o kterých my nevíme. 😉

zuzmenda
11. lis 2015

Náš tatínek obstarává stromeček, vyzvedávání dárků (ty objednávám z 90 % přes internet a aby na nich měl taky zásluhu, vyzvedává je na prodejnách 🙂) a pojídání všech vánočních dobrot. Vše ostatní je na mně.

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@ninusch: Vy jste rychlík. Taky bych si cucla toho nektaru, po kterém se po těchto pracích pohrnu. 😵

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@zuzmenda: Každý tatínek je dobrý na něco jiného a je lepší v něčem jiném. Kdo s tím začal, že pojídání je pomoc? Maximálně jestli žena drží štíhlou linii a je ráda, že jí to sní pod nosem. A kdo řekl, že jen ženy musí dbát na svou linii? 😉

myskyyy
11. lis 2015

Já mám úžasného manžela, který doma pomáhá s úklidem, umyje okna, vyluxuje. Je to fakt zlato. Navíc toleruje moje výmysly s dekoracema a všechny sponzoruje 😀

naomi6
11. lis 2015

Teda, koukám, jak vaši manželé pomáhají. To závidím. U nás teda většinu věcí dělám sama. Manžel akorát na Štědrý den dělá bramborový salát a zazvoní večer zvonečkem. To je asi tak celé 😒. Budu ho muset asi víc zapojit.

hornet600
11. lis 2015

Podle mě to nelze takhle srovnávat 🙂 Je jasné, že když je chlap celý den v práci, tak toho asi moc nepomůže, a když je ženská doma, tak má plno času na úklid a vše kolem vánoc 😉 Proto mi nevadí, že dělám všechno já...až budu chodit i já do práce, tak bude muset pomáhat 🙂 V tom máme jasno oba 🙂

ninusch
11. lis 2015

@evulkaa35 Přesně, úplně se v tom vidím. Teď se zrovna nabídl, že vyklidí myčku, nenechal si to vymluvit a já teď pořád něco hledám a všechno je jinde :D

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@myskyyy: Dokonalá podpora. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@naomi6: Ano, je třeba se ozvat. Třeba to vázne na tom. A když odmítne, nezhorší se to.

pinkorblue_marcela
autor
11. lis 2015

@hornet600: Já bych měla jen strach, aby si na to choď nezvykl. Jestli bude později debata o novém rozdělení, je všechno v pořádku. Jindy maminky říkají, že s dítětem nemají moc extra času, protože ten neposeda a nespavec nedovolí se věnovat vytírání apod.

edeltraut
11. lis 2015

@jika10 Myslím, že nebýt dětí, tak vánoce zdárně ignoruje 😀 a i tak u nás nebývá štědrý den nějak "vyjímečný" 😀, tatínek to stihne tak nějak "zevšednit" 😀

jika10
11. lis 2015

@edeltraut Hele fakt mám pocit, že mluvíš o mém chlapovi 😀 😀 😀 I když je to blbý říct, ale jsem ráda, že je to alespoň někdo podobně jako u nás 😀 😀 😀

katka_mel
11. lis 2015

Tak u nás doma partner přinese, zabije a vykuchá kapra, donese a nazdobí stromeček a pak si to po sobě uklidí. Pomáhá jíst cukroví a na štědrý den zabaví holky, aby jsem mohla v klidu navařit a večer nanosit dárky pod stromek. Smaží poslední kusy kapra, abych se mohla jít osprchovat a nastrojit. Pro mě je velká pomoc, že mám v kuchyni klid a holky se mi nepletou pod nohama a pod rukama. 😉

verkaunka
11. lis 2015

@pinkorblue_marcela snad ano... děkuji 🙂

pinkorblue_marcela
autor
12. lis 2015

@katka_mel: Vystřídání u smažení zní dobře. V bytě teplo, u smažení ještě víc, to se sprcha hodí a i maminka by si měla v klidu sednout k jídlu a nejen všechny obsluhovat. 🙂

ustarana
13. lis 2015

manzel nejvice pomaha, kdyz neni doma, aspon neprekazi.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2015

@ustarana: Babička tenkrát posílala dědu pro něco do vzdáleného obchodu, co prý moc potřebovala, ale ve skutečnosti vůbec nepotřebovala, aby měla klid na domácí práce. Taky mi nepřidá otrávený pohled přítele, který se musí odsunout od počítače, protože chci pod jeho stolkem vysát nebo vytřít. 😀

bodlinka7
16. lis 2015

Dobry den,
Manzel pomaha s uklidem a jeho nejdulezitejsi povinnosti je dat na stromecek zarovicky a spicku 🙂 Vanocni program nam planuji rodice dle pozvani - na Stedry den k nam chodi rodice na krupicnou kasi (abysme videli zlate prasatko), v podvecer jdeme k tchanovcum, na Bozi hod k nasim, musime se domluvit kdy si prijdeme pro darecky k sestre, cukrovi delam cele 4 druhy, takze to zvladnu snad vecer 🙂 Jeste taky po!aha s ochutnavanim cukrovi a smazi kapra.

pinkorblue_marcela
autor
16. lis 2015

@bodlinka7 To se dá určitě nazvat aktivní zapojení muže. O krupici k obědu slyším poprvé. Ale to pak prasátko nebude, ne? Nějak mi to pravidlo uniká.

veruvlv
16. lis 2015

u nás manžel pomáhá se vším i během roku 🙂 když jdu uklízet, automaticky mi jde pomoc 🙂 jen doufám, že letos vánoce nezůstanou čistě na něm, protože už teď si připadám občas jak hrošík s bříškem 🙂 ale my to dáme 😉

pinkorblue_marcela
autor
16. lis 2015

@veruvlv To je vzorňák. Plné ruce práce budou i později s batoletem, ale ve dvou to vždycky zvládnete. Kdyby ty kočky taky jednou po sobě uklidily, že? Držím pěsti.

bodlinka7
16. lis 2015

@pinkorblue_marcela My to zname tak, ze se nesmi maso, aby se videlo zlate prasatko