Bojí se vaše děti tmy? Kdy to začalo?

radka_pribinacek
Moderátor
31. říj 2017

Syn mé kamarádky, Jáchym, je o rok starší, než je Malvínka. Do teď nikdy neměl problém se strachem ze tmy, poslední dobou se ale sám v pokojíčku bojí. Máte se svými dětmi podobné zkušenosti? A pokud ano, v kolika letech to začalo?

gepe
31. říj 2017

Starší, v cca 15 měsících, mívá chvilky i ještě nyní a to jsou ji 4 roky a 3 měsíce. Začalo to z ničeho nic jednou v noci a to spí od narození s námi v jedné ložnici. Mladší 11 měsíců ještě nemá strachy a bubáky. 🙂

zdenkaell
31. říj 2017

Co je to za pruzkum? To uz je 3.diskuze o spani deti co jsem ja postrehla. Asi to bude souviset s pribinackovou reklamou a jejich svitici medcidkem, co tu porad vyskakuje, ze?

milius
31. říj 2017

Bohužel ano. Začalo to asi ve dvou a půl letech. A více méně to trvá (3,5 roku), protože v létě nechtěla stanovat na zahradě, že se bojí tmy! v pokojíčku jsme museli udělat trochu světla noční lampičkou a na strop jsme nalepili svítící hvězdičky a měsíček. Ale nepomáhalo to úplně. Kamarádka mi poradila, že její známá naučila děti na andělíčka. Mají ho na zdi a každý večer před spaním ho pohladí a poprosí, aby na ně dával pozor. My jsme si to pozměnili na pokojíčkovou vílu 🙂 s příběhem, jak hlídá děti. A tak má u postele nalepený obrázek s vílou a před spaní vždycky pohladí a poprosí, aby dávala pozor na ni a na celou rodinu. A to fakt zabírá! někdy ale v noci přijde, že se bojí, že přes okno bliká nějaké světýlko. ale je to mnoooohem lepší

jaja01k
31. říj 2017

Starsi syn asi od 1,5 roku vyzaduje, aby bylo rozsviceno na chodbe. A to i kdyz jsem byla v posteli s nim. Ted je mu 3,5 a uz usina sam, ale svitit se na chodbe musi porad 🙂 Mladsimu je 2,5 a tma mu nikdy nevadila 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@zdenkaell ano, bavíme se o usínání, spaní a jiných tématech spojených se spánkem dětí a souvislost s Kocourkovou lampičkou od Pribináčku to má 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@milius to je skvělý nápad!

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@jaja01k to je asi jako se vším, každé dítě je jiné a některé jsou vnímavější...

ariadna12
31. říj 2017

Ano! Zacalo to prichodem z porodnice😎

ivular
31. říj 2017

@radka_pribinacek Já bych rodičům rozhodně nedoporučovala lampičku během spánku, aby nedocházelo k narušování tvorby hormonu melatoninu, který je důležitý z důvodu jeho synchronizačních, imunostimulačních a antioxidačních účinků.
Spíše se přimlouvám za to nenechávat děti spát samotné v pokoji. Osobně si nemůžu vynachválit spaní ve společné posteli🙂

veverka_
31. říj 2017

Od 1,5 roku spával i usínal ve svém pokojíčku, kde spal sám, teď cca v 5,5-6 letech se začíná bát, např. se bojí květin v noci, hážou stíny,..., takže usíná v naší posteli, pak ho přenášíme do jeho. Pokud chce na záchod zavolá a já letím:D

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@ivular naše malá zatím spává s námi, takže pro mě to teď aktuální ještě není a až bude chtít, půjde do svého pokojíčku. Což ale neznamená, že se třeba nebude tmy bát.. 🙂 A svítit celou noc asi není pro tělo zdravé, to máte pravdu! Kocourkova lampička proto ani celou noc nesvítí... Po 30 minutách sama zhasne. 😉

marcela8
31. říj 2017

Dcerka se začala bát tmy asi ve 4 letech a nyní je to trochu lepší. Při usínání si k ní musím přilehnout nebo použijeme hrací želvičku, ale ta se bohužel sama nevypne. Tato od Pribináčka je super v tom, že se po nějaké době sama vypne - pro nás velké plus.
Synek zatím problémy s tmou nemá.

bimmka
31. říj 2017

Syn se tmou nikdy problém neměl, dcerka jen nemá ráda zhasnuto, když si tam má jít hrát, ale noci to berou jako normální součást. Když je tma, spí se.

junkka
31. říj 2017

@ivular nase mala treba ma rada prostor a hrozne v noci cestuje po posteli. Takze kdyz spala s nama, tak nas vsechny pokopala a neustale jsme se budili. Ted spi u sebe v pokojicku
Ma postel 140 cm sirokou a zabrany vsude a kolikrat spi celou noc a pekne si po ni cestuje. Spokojenost na obou stranach 🙂

soleilll
31. říj 2017

Nebál, jen to používal jako argument, aby nemusel hned do postele. Ani v okolí neznám moc dětí, které by se opravdu tmy bály. Spát se má potmě. Stačilo ujistit, že kdyby cokoli, jsme hned vedle v ložnici.

qintus
3. lis 2017

U nás začal strach ze tmy u dcerky z ničeho nic (2,5let),a ted nechce vejít do místnosti kde je zhasnuto.. v noci spí s námi,ale i tak je to teď náš strašpytlík