Jaké ukolébavky si se svými dětmi před spaním zpíváte nejraději?

radka_pribinacek
Moderátor
1. lis 2017

Někdy se nám nechce před spaním číst nebo si prohlížet knížky, tak si radši zazpíváme. Malvínka má ráda takovou klasiku - Halí belí, Černé oči jděte spát, Ho ho watanay... Co si rádi zpíváte vy? ☺

sabatko
1. lis 2017

U nás se zpívá Nohavica a jeho Ukolébavka pro Kubu a Lenku. Jen v části, kde autor zpívá Hajaja....já, Kuba, Lenka, máma a já, tam dávám své vlastní Vája, Jindra, táta a já. Děti to milují a už vymýšlejí svoje osobní "rodinné" verze🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
1. lis 2017

@sabatko taky dosazujeme vlastní jména 😊

minonnka
1. lis 2017

Mám od dětí zakázáno zpívat, zvlášť večer 😂 Tak si říkáme různé básničky 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
1. lis 2017

@minonnka 😂 Taky mi někdy malá zacpává pusu a důrazně říká "NE", ale neberu si to osobně 🙊😂😂

alcar
1. lis 2017

Moje 3,5 leta dcera zpivani miluje, bez pisnicky neusne, takze musime zpivat kazdy vecer. A zpivame takovou tu klasiku Pec nam spadla, Kocka leze dirou, Komari se zenili atd... Vetsinu uz dokonale zna a zpiva se mnou. 🙂

aviho
1. lis 2017

Když byli starší kluci malí, zpívala jsem písničky ze zpěvníku Já, písnička. Vždycky jsem končila písničkou Co jste hasiči ..., tu měli ze všeho nejradši 😉 A koledy jsme zpívali taky před spaním, asi tak od října do dubna 😀

makynaeliska
1. lis 2017

Eliska uz sest let jedine ho ho watanay,zpivam ji to kazdy vecer

radka_pribinacek
autorModerátor
1. lis 2017

@makynaeliska taky ji máme rády ❤️

babunka1
1. lis 2017

U nás vedou jakékoliv písničky, ale třeba "Půjdem spolu do Betléma, dudlajda, je jedna z nejoblíbenějších....a to celoročně 😀.

aviho
1. lis 2017

@babunka1 u nás nejoblíbenější byla Pásli ovce valaši 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
1. lis 2017

Koledy koukám jedou 😀

marcela8
1. lis 2017

U nás zpíváme oblíbenou Šla Nanynka do zelí

sitemaka
1. lis 2017

Obavam se,ze kdybych detem zazpivala pred spanim,nespali by z toho dlouho😁

aviho
1. lis 2017

U nás když zpíval tatínek, tak kluci volali, že maminka to umí líp 😝

babunka1
1. lis 2017

@aviho joooo na ty jsem zapomněla....Valaši u nás taky jedou často. 😀

minonnka
1. lis 2017

@radka_pribinacek Také si to neberu osobně, vím, že neumím zpívat a na základce jsem byla noční můra uč.ze zpěvu 😀 Ale "prozpěvování" říkanek mám dovoleno 🙂

dadamatysek
1. lis 2017

Taky Ho ho Vatanay, jen jsem si to trochu předělala pro holčičku 🙂

cherris
1. lis 2017

Já jedu mravenčí ukolébavku...

jibartonickova
1. lis 2017

mravenčí ukolébavku ... nádherná 😍😍

luciska82
2. lis 2017

Naši kluci milujou: Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte? Vymýšlejí nová a nová zvířátka (i věci). Funguje to jako počítání oveček😀

hanyzka11
2. lis 2017

tak u nás dáme uspávací básničku Houpity, houpity máku už je zavitý, pak Mravenčí ukolébavku a Vatanay. No pak někdy Hajej můj Andílku (dávám jména dětí) a třeba Nezacházej slunce.

petra_pf
2. lis 2017

U nás taky mravenčí 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
2. lis 2017

To je krásné, kolik maminek dětem zpívá 💕😊

lucka2092
3. lis 2017

Já dětem před spaním zpívám ho ho watanay ta je Šimonkova nejoblíbenější, mravenčí ukolébavku, černé oči jděte spát a imba wimbo z filmu Velký Joe bez té zase Natálka neusne

qintus
3. lis 2017

Já tady veřejně vychválím svého manžela, je to úžasný tatínek 😍 a sám napsal ukolébavku pro naši dcerku. A dcerka miluje když jí zpíváme ❤

pavca1982
3. lis 2017

Ahojte, někdy zpívám Jóžin z bážin 😝ale prso je nejlepší ukolébavka😉

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@qintus to je super! 😊

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@pavca1982 to je celkem netradiční, ale proč ne 😂 Myslím toho Jóžina, prso i u nás vede 😄

adela02
3. lis 2017

Malej má rád zpívání před každým usínáním a protože je malinkej, tak to máme třeba 6x denně. Nejradši má Kašpárka v rohlíku - Dopis ježíškovi a Prezident pankovejch států, od Nohavici Hlídače krav, pak klasiku Ho ho Watanay a pak překvapivě od Korpiklaani Man with a plan (ale tu mu pouštím a zpívám s nima, sama bych to nedala) a Dread Crew of Oddwood docela jedou.

bublisa
3. lis 2017

My zpíváme vždy 2 písničky.
1. na přání - Když jde malý bobr spát, Ukolébavka od Nohavici, Máš má ovečko ..., Mravenčí ukolébavka nebo Ho ho watanay
2. je vždy Halí belí.
Před zpívání ještě čtení pohádky na přání. 🙂