Spí vaše děti při světle, nebo máte jiné tipy, jak zahnat strašidla?

radka_pribinacek
Moderátor
31. říj 2017

Milí rodiče, jak řešíte strach ze tmy u svých ratolestí? Malvínka se blíží do věku, kdy by se mohla začít nočních bubáků v pokojíčku také bát, a já bych chtěla být připravená. Nechávate svým dětem přes noc rozsvíceno, nebo máte jiné řešení?

ivular
31. říj 2017

Druhá diskuse na stejné téma během jediného dne? Proč?

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@ivular není to stejné téma, dost úzce spolu však (s předchozí otázkou) souvisí, to ano.. 🙂

bimmka
31. říj 2017

Nevím, naše děti se nijak strašidel nebojí a nevím, jestli ví, co to je. strašidlama jsme je nikdy nestrašili.

nafuka
31. říj 2017

dcerka má dva roky a spí se mnou, takže se nemá čeho bát. Uvidíme až bude starší.

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@bimmka taky Malvínku nijak nestrašíme, ale co jsem četla a slyšela, děti se můžou bát tmy a navíc dětská představivost je bezmezná... 🙂 Samozřejmě je moc fajn, když žádné dětské strachy rodič řešit nemusí.. 😊

bimmka
31. říj 2017

@radka_pribinacek řeší spíš zvuky než něco co by je báolo. Nebo sny. Ale že by jim něco žilo pod postelí to ne, to bude možná tím, že jim tam běžně lozí spát pes, takže na něco pod postelí jsou zvyklí.

slimacikmia
31. říj 2017

V noci má byť tma. Každé svetlo v noci počas spánku, narušuje tvorbu hormónov u detí. Najmenej rušivé svetlo je červené, s najkratšou vlnovou dĺžkou... Ale väčšina detských lampičieķ sa vyrába biela, modrá atď. To je škoda. Môj syn je ešte malý, v noci sa zatiaľ nebojí, dúfam, že ani nebude. Riešiť to budem, až ak to náhodou príde.

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@slimacikmia zajímavé, to s tím červeným světlem jsem nevěděla! Kocourkova lampička svítí mj. i červeně a po 30 minutách od posledního doteku sama zhasne.. To mi přijde fajn! 🙂

minonnka
31. říj 2017

Při usínání musíme mít rozsvícené malé světýlko, ale když usnou, tak mají tmu. Jen u jednoho z oken mají žaluzie tak aby jim tam svítil měsíček. Když se v noci vzbudí, tak mají oči navyklé na tmu, to se pohybují zázračně rychle a přesně přímo k nám do ložnice 😀
V předsíni máme tedy v zásuvce světýlko se senzorem, to se slabě rozsvítí, když kolem někdo projde.

yelowangel
31. říj 2017

My máme máme od půl roku v postýlce takovýho toho hracího slona co pouští hvězdičky na strop a po 20 minutách se vypne sám. Malej už si to umí pustit takže někdy když se v noci vzbudí je od něj slyšet z pokoje spokojený houkání a hudba. Jinak se mu nesvítí, když večer odcházíme pustíme slona a zhasnem.

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@yelowangel to by mě asi vyděsilo, kdybych v noci slyšela dětské hračky 😅

yelowangel
31. říj 2017

@radka_pribinacek Tak ona je to jedna melodie ale kdyby se začlo ozýval cokoliv jinýho asi bych taky vyletěla jak raketa 🙂 A to si vemte že my jsme teď měsíc přestěhovaní ale předtím jsme bydleli v 1kk kde bylo spací patro a pod ním takový pódium dřevěný takže po návratu z porodnice jsme měli postel dole a postýlku po patrem a asi po měsíci jsme se přesunuli nahoru a hned první noc nás vzbudilo křupání a dupání jakoby po tom pódiu někdo chodil přímo u postýlky. Samozřejmě jsme rozsvítili, hned to přestalo, letěli jsme dolů a malej v pohodě spinkal v postýlce tak jsme ho spícího odnesli nahoru mezi nás. Zhaslo se a za chvíli znovu. Zapoměla jsem dodat že jsme v ty době měli boxera tak jsme mysleli že to dělá on drápama ale jak prvně tak po druhý po rozsvícení ležel na druhý straně místnosti a spal. Na štěstí po třetí se to neopakovalo ale nějak jsem se nemohla zbavit pocitu že se "něco" bylo podívat do postýlky a když jsme to vyrušili tak se to potom vrátilo a když to zjistilo že tam malej není dalo to pokoj. A od ty doby v pohodě. On ten byt byl vůbec celej divnej..

marcela8
31. říj 2017

Na usínání používáme hrací želvičku, ale bohužel má nevýhodu, že se sama nevypne.
Někdy používáme světlo a když dcerka usne, tak zhasneme.

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@yelowangel brrrr, mám husinu jen to čtu 😨 Tak to je něco.. 👽

anetka1701
31. říj 2017

My máme už několik let lampičku s Minnie 🙂 Jinak holkám nechávám svítit slabé světlo v předsíni... Oni jsou v pohodě, ale když v noci vstanou, jsou rozespalé a jdou za náma tak se fakt bojím...

misuled
31. říj 2017

@ivular ...protože reklama na pribináčka a jeho lampičku

drakenn
31. říj 2017

Pokud se dite boji, je nejlepsi mamina naruc a pocit bezpeci..nez nejake nahrazky..

jhoki
31. říj 2017

Myslím, že děti mají spát ve tmě, světlo je rušivé. Usínali jsme, usínáme a spíme ve tmě.

baraskaska
31. říj 2017

Od narození zvykám malou na tmu, za jedno mi to přijde přirozený a za druhý já bych se prostě už nikdy nevyspala, světlo byt sebemenší nesnáším. 🙂

crueladevill
31. říj 2017

Naše malá spí od začátku při lampičce z Ikey modra hvězdička a žádné problémy nemá. 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
31. říj 2017

@drakenn tak to je jasné 😊

odula
31. říj 2017

@radka_pribinacek kdyz jsme v nasem byte,sviti nam do pokoje poulicni lampa, a vytvari pritmi akorat. Kdyz jsme na navstevu, mame malou bludicku. Ja osobne nesnasim uplnou tmu, takze mi to docela vyhovuje.

gnozka
31. říj 2017

Dcera od narozeni spala a usinala pri tmě . Před druhým rokem nastal zlom. Nechtěla usinat sama . Najednou řev, plac a proste to neslo . Po mesici me napadlo dat ji do pokojícku lampicku . Od te doby co si sama před spanim zapne a jde spinkat , usina opět bez problému . Nikdy jsme ji nestrasili a ani to dělat nebudu . Zádný čerti ani bubaci. To slovo ani nezna . Ale čím jsiu deti starsi tim maji větší fantazii . První mesic jsem ji nechala lampicku celou noc . Ted ji chodím zhasinat kdyz jdu spát . Kdyz jsou deti starsi tak se mi líbí napad se sprejem proti bubakum. Da se voda do spreje s obrázkem bubáka a pokoj se vystrika nez se jde spát 🙂

soleilll
31. říj 2017

U nás jsme taky neřešili strachy ze strašidel. Syn měl období, kdy si hodně vymýšlel, vlastně cokoli, aby oddálil chvíli, kdy má jít spát. Zkoušel to na nás i s rozsvícenou lampičkou. Vzhledem k tomu, že si po zavření dveří začal hrát, místo aby spal, velice rychle tento pokus skončil. Teď máme jen na chodbě malinkou ledku na čidlo v zásuvce, aby v noci trefil na záchod. Takže nechat svítit přes noc mi přijde jako nesmysl. Jen si na to zbytečně zvyknou a pořádně si při spánku neodpočinou.

35_a_budu_mamka
1. lis 2017

@radka_pribinacek My musíme mít rozsvícené alespoň mini světýlko. Měli jsme svítícího medvídka, který byl velmi oblíbený, ale naše malá dračice ho rozebrala a dosloužil, byl z Ali. Když jsem viděla ty čouhající drátky a vyndané baterky, už bych z Ali hračku na baterky nekoupila, zabezpečení na nic.

konidana
2. lis 2017

Sama mám na spaní ráda tmu a tak jsem to od narození zavedla i u dětí. Zhasnout a zatemnit. Nikdy se tmy nebály , ale to nesouvisí s tím, že se v noci budily a couraly za náma do naší postele - po tmě samozřejmě:D

klaarusa
2. lis 2017

Ano, dcerka usíná při rozsvicene lampičce. Ne, že by se bála, strašidly ji nestrasime. Ale má v postýlce spoustu panenek, a všechny ukládá ke spánku, přikrýva atd. Je to takový její rituál.