Pěstujete orchideje?

tesco_xenie
18. dub 2015

Zašlete nám fotografii květiny, na kterou jste nejvíc pyšní. 😉

zimkova
18. dub 2015

Ano, pšstuji. Úžasné a nenáročné květiny. 🙂

vera_vila
18. dub 2015

moje krasavice 🙂

aklin
18. dub 2015
luj89
18. dub 2015

Pánejo holky! Jsou krásné. Jak to děláte? Mě vždycky odkvete a už nikdy kvést znova nezačne..

aklin
18. dub 2015

@luj89 pro mnohé jsem blázen, ale ja s květinami mluvím, hladím je, pečuji o ně. Dávám jim svoji lásku.

misar91
18. dub 2015

@luj89 musíš čekat a třeba to jednou přijde 😉 já jsem si koupila jednou v obi za 200kč a kvete mi skoro pořád a vždycky kolem 50ti květů 🙂

vera_vila
18. dub 2015

@luj89 chce to lásku... Jinak orchideje jsou zvláštní tím, že vlastně na květy nasazují nejvíce v době, kdy mají nedostatek vláhy a tak... Zkrátka začnou "strádat", jakoby tím volají o pomoc... Pak stačí zase osprchovat, namočit chvíli do vody s hnojivem a zase vrátit na své místo 🙂 Když mají péči přehnanou, tak tím hůř jim je, pak třeba mnohdy už nevykvetou a nenasadí nové lístky... Měla jsem také takové, které vykvetly jednou, pak strašně dlouho nic a pak najednou obrovská záplava květů, ani jsem ta poupata nestačila počítat... Z těch fotek je tam zhruba polovina orchidejí zachráněných ze slevové akce v supermarketu - byly přelité, některé začínaly uhnívat, prostě chuděrky... No a za mou péči se mi odvděčily takovou krásou 🙂

g_m
18. dub 2015

Orchideje jsou moje láska, ale už je nemám kam dávat :( Mám jich doma asi 25 a klidně bych kupovala a kupovala 🙂

g_m
18. dub 2015

@vera_vila osprchuješ? A jak řešít vodu v srdíčku?

vera_vila
18. dub 2015

@g_m vysušit/vycucnout papírovou utěrkou nebo ubrouskem... Zjistila jsem, že zalévání prostě nebylo to pravé ořechové... ačkoliv mám květináček "orchidejové", tak mi tam voda zůstávala stát a kytkám to spíš škodilo, i když ve vodě nestály, takže jsem najela na sprchovací a koupací režim jednou za 14 dní...

sleepers
18. dub 2015

Holky to je nadhera. Ja to s nimi ale neumim. Uz mam doma jen 1. Mela plno kvetu ale uz ma jen 2. Vubec nevim, jak na ne?