Priority rodičů prvňáčků?

jiri_wustenrot
8. zář 2017

Nástup dítěte do první třídy řeší každoročně několik desítek tisíc českých rodičů. Podle kvalifikovaných odhadů ministerstva školství přibývá v posledních pěti letech každoročně okolo 113 000 nových školáků. Kromě pořízení školních pomůcek řeší
aktivně 32 % rodičů také rekonstrukci dětského pokoje. Zajímavostí je, že až 92 % z nich nechává dítě do rekonstrukce zasahovat. Pětina dokonce přenechává všechna rozhodnutí zcela na něm a snaží se mu v jeho představách vyhovět. Informace vyplývají z aktuálního průzkumu finanční skupiny Wüstenrot.

Můžete nám říct, jaké jsou vaše priority? 🙂

linee
10. zář 2017

A priority v cem prosim? Ja jsem ten dotaz jaksi nepochopila. Ztratila jsem se hned ve statistice na zacatku:(

hancazivocich
11. zář 2017

Funkčnost, úložné prostory, cena..
Bála jsem se (loni) byla prvňáček, aby si nevybrala samý miminkovský motiv, vybrala si v podstatě sama, když jsem se plácala v katalogu, píchla prstem do něčeho, co nám do bytu šlo a ladilo..A líbilo se to oběma..

terezapetrova
11. zář 2017

@jiri_wustenrot pro me bylo prioritou hlavne čas - řešit to NEZ dítě půjde do stoly tedy ne až v průběhu záři 🙂 jinak důležitý pokud možno kvalitní psací stoly se šuplíky, osvětlení, kvalitní židle.

jiri_wustenrot
autor
11. zář 2017

@hancazivocich
Pěkný den,
děkuji za Váš příběh, jak u Vás probíhala příprava pokoje pro prvňáčka.
Zapojení dítěte, případně dalších dětí, do rozhodování o budoucím vzhledu dětského pokoje je přínosem pro obě strany. Dítě má větší radost z úpravy svého pokoje, přece jenom pomáhalo s výběrem jednotlivých prvků apod. A my rodiče občas zjišťujeme, že naše děti už jsou zase větší a chtějí mít jiný pokoj, než bychom si představovali my. Důležitá je ale shoda všech členů domácnosti na finální podobě.

jiri_wustenrot
autor
11. zář 2017

@terezapetrova
Pěkný den,
souhlasím s Vámi, že čas je velmi důležitý. Řešit s prvňáčkem na počátku školního roku, jak bude vypadat jeho pokojíček, když musí vstřebat spoustu nových informací, povinností ve škole, je velmi těžké. Je potřeba začít s takovou úpravou s dostatečným předstihem. A kvalita vybavení je velmi důležitá a není ji radno podceňovat.

eldrag
11. zář 2017

praktičnost, penize, pohodlí a libivost dítěte

krystalka
11. zář 2017

My jsme synovi zařizovali pokojíček ve 2 letech a už rovnou tak, aby sloužil co nejdéle....takže už klasická velká postel, nábytek neutrální - přírodní masiv, jednobarevný koberec....a dolaďovali jsme to v průběhu let podle zájmů obrázky v rámečkách, povlečením, závěsy a drobnými doplňky....cca v 5 letech jsme pořídili místo malého stolečku větší psací stůl a rostoucí židli....tím pro nás byl pokojíček tak nějak vyřešený 😀. Teď je synovi 9 let a všechno funguje a vyhovuje pořád dobře, žádné změny jsme už nedělali, kromě drobnějších dekorací a myslím, že dlouho dělat nebudeme 🙂