ANKETA O SRDÍČKA ❤️❤️❤️ Bylinky, koření a zdraví 🙂

denisa_medaprex
Moderátor
25. říj 2020

Hezkou neděli, holky ❤️ Jak to máte s bylinkami, rostlinkami a kořením, věříte jejich pozitivnímu vlivu na zdraví? A na jaké rostliny v honbě za lepším zdravím sázíte? 🍀 Nebo preferujete spíš klasiku - tradiční léky?

Za Vaši odpověď Vám na začátku týdne pošlu 3 srdíčka ❤️❤️❤️

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@evabry 😲 ok, takže jdu koupit pažitku! Vypadá to nádherně a už na to mám dost chuť!

linee
26. říj 2020

Bylinky jsou uzasne. Mela jsem to stesti, ze uz od mala mne k bylinkam vedla babicka i mamka a uz jako mala jsem je sbirala. Myslim, ze hodne z nas ani nevi, jake poklady jim rostou na louce za domem, nebo ze sipek ma vice vitaminu nez v teto dobe preferovany rakytnik...Neco pestuji na zahradce, ale od jara se prochazime po okoli a pri kazdem vyletu si neco privezeme - zihlavu, kvety bezu, lipu i mene zname. Vetsinou vse susim. Za sebe mohu tady holkam poradit mysi chvost, neboli rebricek. Uzasna bylinka na nepravidelnou menstruaci, bolesti v podbrisku, klimakterium, svedeni a pod. Take si pamatuji, jak si babicka vyrabela vlastni alpu - koupila klasickou a ruzne do nich strkala bylinky - mesicek, jehlici a pod.

amalecka
26. říj 2020

@denisa_medaprex ,bylinky miluji...používám hodně a vážím si jich,určitě na nějakou zapomenu,ale zkusím i tak...šalvěj-super na kloktání proti aftům bolesti v krku,v zimě i koupel,super na ženske problémy,máta čajik bezkonkurenční,tymian a jitrocel,vařím sirup dětem na kašel a tymian i jako kořeni k masu do omáček,sedmikráska čerstva i sušena čistim se a přidavám do směsi čajů,sléz proti zahlenění a čistí i sušim,měsíček používám do koupele,lichořeřišnici květy i listy čerstvé na ledviny a močové cesty,krásně čistí organismus,přirodni antibiotikum,cibulka naťova čerstva po celý rok všude dávam hodně vitaminu c a baječně křoupe ,oregano čerstve zavoni v omáčce a na pizu,medunku dělam sirup dětem na pohodičku zklidněni afajn spani může s e michat i s matou nebo sedmikráskou,pampeliška list do saltu,kořen do čaje jako kura čistici,květ občas snim jen tak nebo hodim do koupele,levandule davam si do koupele n nožičk spolu s e soli na unavu a stres,bazalka do salatu nebo jen tak na ozdobu do dynove polevky,mateřidouška do čajiku nebo sirup a šípek miluju v zimě proti chřipce,hodně C a miluji jeho chut v zimě třeba s eslupkami jabliček svařima osladim medem,báječně voni dum a nadherně chutná čajik...určitě ještě něco jsme zapoměla...všem krásný den s bylinkami

jitkaem
26. říj 2020

@denisa_medaprex ja bylinkam treba vubec nerozumim. 😂🤔

vercas89
26. říj 2020

@denisa_medaprex Šalvěj mi doporučovali na výplach na klinice, když mi chirurgicky odstraňovali osmičky z dásní. Od té doby ji používám a zabírá. A diviznu mi vařila máma když jsem byla malá.

bublisa
28. říj 2020

šalvěj, rýmovník, lichořeřišnice, tymián, lípa, divizna, heřmánek - některé pěstujeme sami, některé věnují kolegyně

orisek56
28. říj 2020

Já jsem doteď nějak k bylinkami netihla, maximálně jsem zasela rerichu. Preferovala jsem spíše pěstování ovoce a zeleniny. Až letos jsem zkusila, že spojím příjemné s užitečným. Já jsem totiž milovník jídla a líbí se mi hlavně vše, co projde kusem poradne flákoty masa. A když jsem při letním grilování poprvé použila na maso živou bazalku, majoránku, nebo tymian, málem jsem se zvencla. Ta chuť a vune, hmmm. Takže na jaře to rozjezdu ve velkém. Levandule mi sice nevykvetla, ale roste, musím ji nějak zazimovat. Jo a jednu obrovskou výhodu mají bylinky, alespoň pro mě. Trpím frustraci, že nemám zahradu, a to opravdu hodně, když jsem vášnivý zahradník. A bylinky? Ty můžou růst kdekoliv, takže na mém minipidi zahonecku se jim daří jako kralovnam a teď jsem si na zimu zasela bazalku do kvetniku za okno. Takže aspoň trochu tím ukajim svůj abstak a závist, že druzí mají pozemky, a mají na nich leda kopřivy (i když i ty jsou léčivé 😁 a dobré) Na jaře to rozjedu ve velkém. Co se týče chutovych preferencí u mě vede bazalka a tymian. Co se týče léčebných tak mám často problémy s žaludkem, pomáhá mi Mata.