ANKETA O SRDÍČKA ❤️❤️❤️ Jak se udržujete v pohodě, i když tomu doba zrovna nepřeje?

denisa_medaprex
Moderátor
22. říj 2020

Hezký podvečer, holky ❤️ Máte nějaký osvědčený recept na to, jak mít dobrou náladu a být v pohodě i za současné situace, která je dost stresuplná? 🙄 Já sama se snažím být hodně venku, chodit pěšky a užívat si nečekaných výhledů, jíst zdravě (alespoň z většiny tedy 😝), tu a tam si zacvičit a být v kontaktu, i když teď už radši ne přímo v osobním, s lidmi, co mám ráda 🌞 A taky, protože jsem v poslední době hodně doma, propadla vůním v aromalampě. Aktuálně frčím na citrusových plodech, citronové trávě a levanduli. A těším se, až vyzkouším borůvku (ne plod, ale listy borůvčí!). Také vás baví různé vůně nebo třeba vonné svíčky?

Za Vaši odpověď Vám do neděle pošlu hned 3 srdíčka ❤️❤️❤️

marinazhodonina
22. říj 2020

@denisa_medaprex Já můžu vanilku celý rok. Takže ve svíčce mám vanilkovou a pak vůni Home sweet home. To je takový sladce vonící domov 🙂 Přesně jako ten název. Jinak do aroma lampy mám taky vanilku (jak jinak) a červenýž pomeranč.

kridav
23. říj 2020

@denisa_medaprex pracuji jako sociální pracovník ve speciální školce pro těžce postižený děti. Mám 2 skvělý kolegyně, které mě vždy dokáží rozesmát, tak až mi z toho tečou slzy 😂😂😂. Zjistila jsem, že na starý kolena ze mě bude pošuk, a budu se smát blbostem jako puberťák 😂😂😂. Možná je to i obrana proti současný situaci, abysme to ve zdraví přežili, hlavně teda duševně 😍.

kridav
23. říj 2020

@uzivatelkapetra souhlasím s Tebou, nejlepší je to nesledovat. Maximálně si to vyhledat, kdy člověk chce, aby byl aspoň trochu v obraze.
Je toho totiž ze všech stran strašně moc. Raději si místo zpráv, pustím hezké písničky 😍

levandulina
23. říj 2020

@denisa_medaprex Mám tu pár vosků Yankee Candle. Ale mám pocit, že víc než vosky by mi vyhovovaly svíčky.

andyskarsgard
23. říj 2020

@denisa_medaprex jej na Černobyl se nedívám.. To je hodně moc děsivé,.. Teď jak semnou Třískaji tehu hormony.. Mě se teď celkem líbil Westworld je to od HBO.

kulickakulata
23. říj 2020

Zdravím holky a přeji fajn pátek. Já se nejlíp odreaguji procházkou s pejskama a nebo jim vymyslím různé zábavné hry přeskakovani, slalom a tak se synem se u toho i zasmejem. Ještě že tu tlupu mám ❤️🐶🐶🐶🐱🐱🐹❤️ a když je opravdu skarede počasí usiju nějakou roušku někomu nebo tak něco 😉

evaova
23. říj 2020

Momentálně mi zvedá náladu každý moment, kdy můžu šít pro me ratolesti, užívám si krásného počasí (když je) a snažím se radovat i z maličkostí (jako třeba že muž vynese odpadky, aniž bych mu řekla 😀). Úplně nejlepší relax ale bylo pouštění draka. Člověk se vrátil do dětských let a opravdu na nic jsme nemysleli, já ani manžel. Jen koukali nahoru a na nadšeného syna.

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@mimi1004 Wow, to bys mohla prodávat 🙂 Další příklad toho, jak může někdo i na zvláštní, možná ne úplně pozitivní situaci vydělat. a v Tvém případě doslova 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@krtcice Tak to jsem moc ráda, že čtu, že to bylo takhle relativně v klidu. Takových informací je potřeba víc 👍😉

mimi1004
23. říj 2020

@denisa_medaprex Nemohla, ruční práce je velmi nedoceněna, takový šátek má hodnotu cca 1500 - 2000 Kč a to nikdo nedá, protože nemá představu, co to obnáší - materiál a hodiny práce. Takže háčkuju pro radost a tenhle už je druhý asi ze 4, kterými se bude dcerka loučit v červnu s paní učitelkami ve školce. Ale děkuju za pochvalu 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@mimi1004 Nemáš zač, je krásný. Ale tu cenu naprosto chápu. Jak dlouho Ti tak zabere, dejme tomu v hodinách, než takový šátek uháčkuješ? A paní učitelka pak bude mít originál, co nemá nikdo jiný, to je super 👏

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@krisvm To zní skvěle, musím říct, že jsi mě včera tak inspirovala, že jsem si dnes ráno přivstala, vytáhla podložku a taky se trošku protáhla při pár pozicích. A je to skvělé, musím zas najet na pravidelný režim 🙂 Já jedu občas podle videí taky angličtině, a byla jsem asi na třech lekcích v češtině a v první chvíli jsem byla naprosto zmatená, co se to po mně chce, jak mám pozice zafixované právě v AJ 😀 Držím palce, ať ten přechod do češtiny v pohodě zvládneš!

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@marinazhodonina Tak červený pomeranč musím mít! Ještě, že mají ty drogerie alespoň otevřeno 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@levandulina Yankee Candle jsou super ❤️ A jakmile přejdeš na svíčky, už nebudeš potřebovat vosky, si myslím z vlastní zkušenosti 😀 Protože mi vždycky vyhoří knot a zbyde strašně moc nevypáleného voňavého vosku, který potom ještě rozehřívám v aromalampě, aby nic nepřišlo na zmar. Teď právě přemýšlím, že se zas vrátím k voskům, abych to měla rozmanitější. Protože se svíčkou, a pak, když z ní ještě člověk pálí vosk, jeden hrozně dlouho "čuchá" tu samou vůni 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@andyskarsgard Děkuju za tip a připomenutí. Já viděla jsen první sérií, ale už je další, viď?

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@kulickakulata Mít vlastní tlupu, to je nejlepší lék na depku i na nudu 🙂 👏

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@evaova To zní úplně zenově 🙂 Možná o víkendu draka také provětrám, když k tomu budou vhodné meteo podmínky 🌞

barcamoravcova
23. říj 2020

@denisa_medaprex mě uklidňuje v této situaci akvárium mám už 2 a Daneček naprosto zbožňuje koukat na rybycky. Jedno mám udělaný klasický s vzduchovánim bublinkama a druhé s tryskajici vodou a ten zvuk je nádherne uklidňující.

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@barcamoravcova To věřím! Po akvárku bažím už dost dlouho, ale trošku mě děsí ta představa neustálého čištění. A taky mám pocit, že by se mi možná zbláznil z přítomnosti rybiček můj kocour. Nebo by mi je v horší varianta sežral 😀

mimi1004
23. říj 2020

@denisa_medaprex Čistého času to odhaduju u tohoto konkrétního 8h, jinak jsem ho hačkovala od 31.8. Byla to společná akce háčkařek na fb. Ale díky autorkám máme opravdu každá originál 🙂

maruskao
23. říj 2020

Na jaře jsem z celé té COVID situace byla celkem na nervy. Nechodila jsem skoro vůbec ven. Maximálně jednou za týden (za 10 dní) nakoupit a jednou za čas někam ven za město do přírody. Jinak prostě zavřená v bytě. Teď už jsem v pohodě a zabralo u mně přestat číst články, které se této situace týkají. Snažím si teď víc užívat čas se synem, který nám předává pozitivní energii svým smíchem a jinými lumpárnami. Když neprší, tak jsme každý den venku někde na procházce, v parku nebo na hřišti a snažíme si užít ještě aspoň trošku sluníčka. 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@mimi1004 Osm hodin! To je teda slušná makačka, to ten Tvůj odhad ceny je snad ještě moc málo 😉 jsi dobrá!

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@maruskao Máš pravdu, trochu limitovat konzumace médií a negativních zpráv pomáhá 🙂 Tak přeju pohodové počasí, ať toho sluníčka ještě trochu nachytáte! Dneska to bohužel moc nevypadá a ani výhled na víkend nevypadá jinak...🌞

levandulina
23. říj 2020

@denisa_medaprex No právě. Pokud nemám nějakou extra oblíbenou vůni, tak je mi zatím milejší mít ty vosky a různé druhy. Nebo malé svíčky. Ale ty velký svíce ve sklenicích se mi zatím nechce. Měla jsem jednou jednu, ale té jsem se pak musela zbavit. Nevoněla mi a ještě byla hodně silná 😀 Takový bolehlav 😀😁

misha_1989
23. říj 2020

U mě je to takový všelijaký docela mě takhle epidemie zasáhla co se týče životu. Rodinu a příbuzné jsem dlouho neviděla a míč mi chybí o kamarádech ani nemluvím. S dcerou 17 měsíců se snažím za hezkého počasí chodit ven a když už fouká nebo je takové mrzute počasí tak spolu vymyšlíme aktivity aby jsme se nenudily. Co se týče aby jsem se trochu odreagovala a nestresovala se tak si dělám horké koupele s oblíbenou perličkovou solí nádherně voní,, vždy mě to pomůže aspoň na chvilku vypnout. Jinak po celý den mám doma zapalenou vonnou svíčku a občas aromalampu esenciální oleje teď nepoužívám některé malé nedělají dobře, koupila jsem si od jedné paní z Facebooku domácí vonné vosky má hodně druhů a jdou boží opravdu nádherně voní a nejsou tak výrazné jak ty oleje. A ještě jedna věc když už jde opravdu do tuhého tak 2 dcl dobrého vína s manželem večer neuškodí ❤️

veruuu_kubesovic
23. říj 2020

na jaře mi to připadalo jako sci-fi co nás čeká...manžel byl přes 3měsíce doma, to jsem začala běhat a podala si přihlášku do školy (dodělávám si maturitu, lepší pozdě než nikdy, distanční formou)
v létě nám onemocněla dcera cukrovkou, byla jsem s ní 14dní hospitalizována v nemocnici, tam nebyl vůbec čas řešit jestli Covid je, nebo není a jaká je situace kolem něj? domů jsme šly až když jsme byli oba s manželem dostatečně proškolení a "tema Covid" pro nás naprosto ztratil význam...ano tenhle vir odsud nezmizí, ale nehodlám se z něj hroutit...a na podzim? víc čtu a koukám na seriály...

andyskarsgard
23. říj 2020

@denisa_medaprex teď už vyšla I 3ti zrovna na ni koukáme doma s manželem. 🤔🤔 Už to tam začíná být dost ujeté. Ale na to odreagování je to opravdu dobre.

marinazhodonina
23. říj 2020

@denisa_medaprex No, ten je skvělý, mám ho moc ráda 😉 Doufám, že Ti bude taky vonět🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@levandulina Pravda pravdoucí, někdy jsou až moc moc voňavé 😀 A když ji pak člověk má v té největší verzi... si počká, než se jí zbaví 🙂 Akorát, že takhle mám zase strašnou spotřebu malých čajových svíček do té aromalampy. Všechno má něco 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@marinazhodonina Také doufám, hned cestou z práce to okouknu!