Autosedačka 15-36 kg. Máte zkušenost s Cybex z-i fix?

zuzaaaaa
17. pro 2020

Ahoj holky,

jakou máte autosedačku od 15 kg, mám vybranou Cybex z-i fix, máte někdo zkušenosti ? Případně jiné doporučení. Děkuji

puhelin
17. pro 2020

Urcite doporucuju protismernou. Klippan Triofix nebo levnejsi Joie Bold.

j.a.n.i
17. pro 2020

@puhelin 15-36 protismernou, to jako vážně?

puhelin
17. pro 2020

@j.a.n.i Autorka pise "Pripadne jine doporuceni". Tak davam jine doporuceni ve vahove kategorii.

puhelin
17. pro 2020

@j.a.n.i Uznavam, ze jsem to napsala, aniz bych vedela, jestli to chteji jako pokracovaci po vajicku, nebo uz po vajicku maji jinou. Ale do 18 kg muze klidne jeste v protismeru jezdit. Nebo do 25 kg treba s Klippanem Century nebo Axkidem Minikid, ..., ale pak od 25 do 36 kg by to chtelo zase jinou sedacku.

hezz17
18. pro 2020

@puhelin 8 různých sedacek než pujde na 2 stupen 🙄

j.a.n.i
18. pro 2020

@puhelin Tak po vajíčku se těžko kupuje 15-36, když je vajíčko max do 13kg.

hanulkaha
18. pro 2020

My ted kupovali Britax Kidfix III M a parada 👍 syn si v ni sedi jak pan kral 😁

puhelin
18. pro 2020

@hezz17 Vajicko a po nem Klippan Triofix (9-36 kg) jsou 2 sedacky. Kde je tech zbylych 6?

puhelin
18. pro 2020

@j.a.n.i A jaka sedacka by mezi vajickem a 15-36 kg mohla byt? Tech moznosti je spousta. My jsme meli 0-13 kg, pak kvuli vysce miminka 0-18 kg, ktera ale byla protismerna jen do 13 kg, takze z ni ve 13 kg sla do 9-36 kg, ve ktere je doted.

elencze
18. pro 2020

@j.a.n.i tak ono vůbec není vhodné kupovat 15-36, tyhle univerzální sedačky jsou vždycky kompromis, takže protisměr do 25 kg a pak už poslední sedačku.

j.a.n.i
18. pro 2020

@puhelin To je uplne jedno jaka, podstatné je, ze zakladatelka uz nejakou ma a tudíž ji neshani.

j.a.n.i
18. pro 2020

@elencze No, 15-36 je zcela standardní sedacka pro jednu kategorii, zadna univerzální. A ne každý chce vozit díte do 25kg v protisměru, fakt by mi prislo divne a i znacne nepraktické, aby ctvrtak jezdil v protismeru.

puhelin
18. pro 2020

@j.a.n.i To by se do takove sedacky musel vejit i vyskove. Nicmene i skolaci jezdi v protismeru. Sedacky jsou k tomu uzpusobene, prostor pro nohy maji dostatecny. A kdyz se v neposledni rade prihledne i k tomu, ze protismer je bezpecnejsi, pak neni duvod pochybovat.

jolana24
19. pro 2020

@elencze Nevhodný je kupovat sedačku 0-36 nebo 9-36. 15-36 je normální poslední kategorie. Jiná už není

jolana24
19. pro 2020

Cybex Z-i-fix je skvělá volba, protože se zvedáním hlavové opěrky roste i do stran a dítě se tam vejde opravdu dlouho. Fakt doporučuju tyhle rozšiřovací sedačky, protože líp vyhovujou každý výšce dítěte. Další možností je Klippan Wego (ten je super, má hodně dobrou hlubokou boční ochranu a opěrku hlavy), Axkid Grow nebo třeba Takata Maxi. Ale s tím Cybexem taky chybu neuděláte

elencze
19. pro 2020

@jolana24 děkuji za opravu, spletla jsem si to s 9-36.

puhelin
19. pro 2020

@jolana24 Nesouhlasim s tim, ze sedacka 9-36 kg neni vhodna. Viz i zde doporuceni na sedacku Klippan Triofix v poradne https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

jolana24
19. pro 2020

@puhelin Klippan Triofix je jediná vhodná sedačka v kategorii 9-36, jenže ani tak nevydrží do 36kg

puhelin
19. pro 2020

@jolana24 Mym stihlym detem asi ne, protoze i s rozsirovacim kusem pro nohy z ni brzo vyrostou co se vysky tyce. Ale vzdy urcite zalezi na stavbe tela.

jolana24
19. pro 2020

@puhelin Já jí považovala za fakt skvělou. Ve třech letech synovi seděla skvěle. No ve čtyřech už ne, protože se do ní skoro nevešel kvůli širším ramenům a to je jinak hubenej.

puhelin
19. pro 2020

@jolana24 Starsi ji ma ted v necelych 4 letech, ale ona je opravdu drobek. Ma necelych 14 kg. Uvidime, jak mladsi, dostane ji ted k Vanocum. Ted je zatim v 0-18kilove, protoze uz mu 0-13kilovy Cybex Aton byl maly. Koho by napadlo, ze vybere zrovna to nejmensi vajicko na trhu :/ Jste me trochu vydesila, protoze se mi zdala dost prostorna.

j.a.n.i
20. pro 2020

@puhelin No, mohou mít prostor pro nohy jaký chtějí, ale furt je to tom, že se tam tomu dítěti dost blbě nastupuje a nepotřebuju mít pošlapané celé sedadlo od zablácených bot.

puhelin
20. pro 2020

@j.a.n.i Ja do auta v zablacenych botech nechodim, proc by mely me deti? A kdyby nahodou, tak pod autosedacku se dava potah, aby se sedadlo nezaspinilo. Navic, tyhle protismerne sedacky maji rozsirovaci kus, takze chodidlo se vubec neotira o operadlo. Hledas problemy, kde nejsou.

j.a.n.i
20. pro 2020

@puhelin Nehledam, jen konstatuji, ze tve kategoricke tvrzení, ze do 25kg v protisměru je prostě ve spoustě případu pitomost. A jinak jestli ty se pohybujes jen po čistém asfaltu, tak my tedy ne a letat taky neumim, takze ano mnohdy zablacene boty mam, stejně tak deti. A ze by jeste dostali instrukci se pred autem prezout - no taky dost nepraktické.

jolana24
20. pro 2020

@puhelin ono záleží na typu. My máme Triofix Comfort a syn se tam při 115cm a necelých 18 kg nevešel rameny. Ještě nedosáhnul do toho rozšířenýho místa a bylo mu to nepohodlný i v létě v tílku, nemohl se pořádně opřít. Tak jsme museli koupit Klippan Wego a Triofix počká na dceru, ta je drobek. V 17m má 78cm a 10 kg, takže výškově je jí Triofix zas velkej, tak jezdí v Dinofixu. Jinak Triofix Maxi je nejširší verze

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i No tak manžel by mě nechal jít v zablácených botech leda tak pěšky 😂 Není problém zout boty a dát je do kufru, že 😉 Jinak jsou sedačky, kam si dítě vleze samo a má místo pro nohy jako král a je to pro něj i pohodlnější, protože si nohy může opřít a nevisí mu celou cestu ve vzduchu

martiniquest
20. pro 2020

Ano, mame od zari. Vybrala jsem ji na zaklade nekolika doporuceni (i zdejsiho guru v autosedackove poradne) a jsme moc spokojeni. Syn do ni sel ve 4 letech s vahou 17 kg a vyskou 102 cm. Moc se mi libi system zvetsovani - zaroven s operkou hlavy se zvetsuje i do stran. Vypada velmi kvalitne a komfortně. Je lehka a snadno se prendava mezi auty (stridame fabii a oktavku) Vzali jsme na ji s pluskovy potahem,ktery vypada opravdu luxusne (mame tmave oranzovou). Syn je v ni moc spokojeny. Jedinym minusem je cena, ktera je ale vzhledem ke kvalite vyrobku adekvatni. Doporucuji vychytat nejakou akci nebo cashback. Nas v ramci Dny Marianne vysla na 5800 Kc

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Jasne a od kufru preletim jak ja, tak deti 😂 A to kralovske misto na nohy si v mensim aute napiskam, kdyz se ta sedacka vejde jen tak tak, protože je zaprena o přední sedadlo. Jo a pohodlne nastoupi ditko samo a vubec mu tam nebudou překážet ty pasy, ktere drzi sedacku.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i u některých sedaček fakt nepřekáží. Kdo nechce hledá důvod, kdo chce hledá způsob 😉

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 promin, ale žádná sedacka neprekona fyziku a tedy pokud je pas ukotven nahore na strane dveri, tak tam prosze je a nevykouzlis ho jinam. Jen ty nejsi ochotna uznat, ze tyhle sedacky nejsou vhodné pro všechna auta ani pro vsechny vahove odpovodajici deti.