Autosedačka. Kterou vybrat?

ivetabut
4. srp 2021

Doporucite, kterou autosedacku vybrat? Jsou to novější verze, ale nevím čím se moc liší od původních.

Britax Römer KING II 2021
Tobi Authentic Cognac 2020
Maxi-Cosi Tobi 2020

Vážíme 9.4 kg v 10 měsících.

Děkuji

jolana24
5. srp 2021

@anis87 CA je super, ovšem někdy tam jsou prodavači tak neodbytní, že to je masakr (pracoval tam nevlastní syn a radši přešel do ,,klidnějšího” obchodu). Jinak, když to nejde, tak to nejde. Já osobně jsem zastáncem protisměru, ale zase, všeho s mírou. Třeba svýho 5letýho syna, kterej má 120cm a 22kg bych protisměru nevozila 🤷🏻‍♀️ Vím, že je to bezpečnější, ale za mě opravdu max. do 4 let. Taky bych nikdy nekoupila čistě protisměrnou sedačku, protože nikdy nevíš. Milionářka nejsem, abych každý půl rok kupovala sedačku za 10tis, když se dítěti v ní přestane líbit. Jen mi vadí, když někdo tvrdí, že jeho dítě by protisměr nezvládlo, protože i ve vajíčku brečelo a nezkusí to

mysh_me
5. srp 2021

@zelenaesmolda pujcene vejce je cybex, to jsem si zjistovala za by kvalitni melo byt. Sedacka je v super stavu, ale cetla jsem ted neco o zivotnosti a asi uz to bude hranicni, tak jsem prave zacala uvazovat ze tu nasledujici sedacku poridime sami a nebudeme odkazany co nam prijde po nekom. Ale je to zatim vyhledove, neplanuju prechazet ted, az treba za pul roku… jenom jsem resila jestli ma prave v nasi situaci smysl kupovat novou sedacku a hlavne jakou, tak jsem rada ze jsem tu dostala dobre tipy

slunea
5. srp 2021

@mysh_me u vejce bych osobne tu zivotnost tak nehrotila. Oproti ostatním sedačkám, které jsou v autě pořád, působí na ně slunce, mráz, stráví vajíčka většinu času doma nebo uskladněné, kdy čekají na dalšího sourozence.

cherie24
5. srp 2021

@g_m tohle mi přijde jako hodně hloupý argument, že bych u dítěte neuspěla... Od kdy si ani ne roční dítě rozhoduje o svém životě a bezpečí? I z protisměrné krásně vidí a na opěradle mám zrcátko, takže na ní s přehledem vidím, křupky jí podávám naprosto normálně a malá na sebe ještě dělá opičky a baví se v zrcátku. A když s ní sedím v zadu, je to pro mě ještě praktičtější, protože na sebe vidíme a můžu jí obstarat ve všem na co si vzpomene. Z téhle obhajoby fakt rostu. Když stojí dítě na stole nebo se sápe na nůž taky ho necháte ať se samo rozhodne o svém životě?

jolana24
5. srp 2021

@slunea Já bych tu životnost u vajíček nepřeceňovala. Sice nezůstávají v autě, ale zase v nich nosíš několika kilový dítě a ty plasty se prostě namáhají zase jinak než jen teplem a zimou. A pořád je konstrukčně ne tak vymakaný jako pokračovací sedačky

zelenaesmolda
5. srp 2021

@slunea
to je uplne jedno,ty plasty proste degraduji tak jako tak

ivetabut
autor
5. srp 2021

@jolana24 jen jsem hledala na internetu z testu kvalitních sedaček. Rada si necham doporučit

jolana24
5. srp 2021

@ivetabut Většinou je všechno převzaný z Dtestu a to bohužel už není ukazatel kvality

ivetabut
autor
5. srp 2021

@slunea nehledam nejlevnější, ale nejbezpečnější. Do vajíčka se vleze, jen chce si sedat a vadi ji, ze je v něm tak podložena a vzteka se. Myslela jsem, ze Sedacka kde muže sedět a koukat dopredu bude spokojenější. Netušila jsem, ze je to z tím protismerem takhke, takže rada využiji ještě protismer, akorát více sedici, co myslíte? Jsou i sedacky do 36 kg, brali byste rovnou takhle velkou?

jolana24
5. srp 2021

@ivetabut Záleží na dítěti. Jestli alespoň 2 měsíce nesedí, tak nemůže jít do pokračovací sedačky. Jinak my máme pokračovací sedačku 9-36 Klippan Triofix (do 18kg proti směru) a je skvělá, ale dítěti je cca do 85cm velká výškově a musíš počítat s tím, že i když je do 36 kg, tak nevydrží tak dlouho, protože ty sedačky 9-36 jsou menší než 15-36.

pe_tu_ss_ka
5. srp 2021

@ivetabut vždy je lepší menší rozmezí kg.. buď 0 nebo 9-18, 0 nebo 9-25kg. Do 36kg jsou kvalitní snad jen nějaké typy od značky klippan, ta jediná má kovovou konstrukci a má deklarovanou životnost 10 let, ostatní mají kolem 6 let. Což žádná od narození do 12 let nevydrží. Hlavně nebude sedět malému batoleti a puberťákovi.

felixfelicis
5. srp 2021

@ivetabut co se týče znacek, tak jsou tu povolanejsi radkyne, ale já bych vzala určitě 9-18 kg a pak 15-36 kg, sedí dětem lépe. Moje děti se mi v 9-36 kg zdály hrozně utopene (prechazely z vajíčka brzo), i když jsou větší než vrstevníci.
(Když pominu ten protismer, do posměrne sedacky bych miminko nedala, ale zkoušeli jsme tehdy na prodejnách ledaco).

cherie24
5. srp 2021

@ivetabut já mám axkid minikid a ta je do 25 kilo. Nebo jsem i koukala, že se dělají větší a obousměrné. To mám v plánu pak pořizovat malé. Čekáme teď druhé, takže jakmile mladší vyroste z vajíčka, tak pro starší pořídím nějakou do více kil a takovou, ve které bude ještě třeba rok jezdit protisměr a pak už jí obrátím po směru. Údajně je prý lepší brát do méně kilo a pak navázat větší, protože ty vložky pro menší děti do velké sedačky to prostě nevystelou tak dobře. Ale není třeba na škodu si někam zajet do obchodu a vyzkoušet jak se tam miminku sedí, jestli tam moc neplave a pak třeba objednat někde z internetu, kde je to levnější. Já jsem to zkoušela na obchodě a pak objednávala přes jejich e-shop.

jolana24
5. srp 2021

@cherie24 Větší než 25kg, aby byly obousměrný nejsou. Čistě protisměrná je nejvíc do 32kg, ale nejde otočit

aselluska
5. srp 2021

@slunea ale já nenapsala, že když v ní jde dítě převést, je vyhráno. Tvoje odpověď je podobná typu: není stoprocentní antikoncepce, lepší nic neprovozovat.

ivetabut
autor
5. srp 2021

@pe_tu_ss_ka ano velmi děkuji za info o protismeru

pe_tu_ss_ka
5. srp 2021

@ivetabut není vůbec zač. My právě také o protisměru nic nevěděli, a když jsem začala hledat sedačky, tak ani nevím jak, jsem narazila na stránku https://protismeru.cz/ a z toho jsem se pak dál přidala na fb do té skupiny děti proti směru, kde jsem sledovala informace o sedačkách a pak jsme jeli na jistotu do centra autosedaček, kde jsme měli predvybrane sedačky od besafe a axkid. A malému sedla právě axkid minikid. Do té doby jsem také neměla ani páru, že takové pokračovací sedačky existují. I sestru jsem na to odkázala a nakonec synovec jezdí ve stejné autosedačce.

ivetabut
autor
5. srp 2021

@pe_tu_ss_ka takže když koupíte použitou z roku 2013 například tak už nesplňuje životnost a není bezpečná?

zelenaesmolda
5. srp 2021

@ivetabut
presne tak,sedacka z roku 2013 uz ma zivotnost za sebou

pe_tu_ss_ka
5. srp 2021

@ivetabut ono se i v národech píše, že mají životnost 6 let. Proto se nedoporučuje ani velké rozpětí, což spousta prodejců neřekne, aby prodali. A argument je většinou, že to je jediná sedačka, kterou dítěti a celé období koupíte. A přitom to je lež. Prodávají se takové čínské a podobně nic moc sedačky, ale roční batole v tom prostě plave a 12 letému pubertakovi nebude na šíři ramen, i kdyby mu na váhu nakrásno seděla. Navíc musí dělat výrobce hromadu kompromisů, které nejsou nic moc. Navíc z druhe ruky nikdy nevíte, jestli byla nebo nebyla sedačka po autonehodě. Taková se také nesmí používat a v národech se píše, že tuším nad 10km v hodině, už se nesmí používat, protože může mít mikrotrhliny v plastech a při další nehodě může být dítěti nebezpečná.

slunea
5. srp 2021

@jolana24 Proc myslis, ze vejce neni tak konstrukcne vymakane? Mne to ze srovnani nasich sedacek neprislo.
@zelenaesmolda plasty asi starnou i tak, ale nejvíc skodi ty extremni teploty... Nebo aspon timto argumentuji prodejci sedacek, kteri tvrdi, ze kdyz sedacka lezi 2 roky na sklade, nez se proda, tak to nevadi...
@ivetabut za nejbezpecnejsi se povazuji severske znacky - besafe, klippan, axkid... Ale do ceny se promita i kvalita potahu, pohodli... Ostatni znacky jsou taky bezpecne (ty nekvalitni znacky protismerky do 18kg myslim nedelaji), Joie se taky povazuje za bezpecnou, jde spis o obsluhu, potah (ve kterem se ditko treba vic poti), atd. Ale obecne plati, ze nejlevnejsi sedacka proti smeru je bezpecnejsi, nez nejdrazsi po smeru.
Koupila bych nejakou do 18kg nebo 25kg a potom posmer 15-36kg. Na cele obdobi myslím taky nejake jsou, ale uz musi delat kompromisy.
My mame po vejci protismerku do 18kg a kdyz jsem do ni potrebovala presunout druhorozenou dcerku, syn nemel jeste ani 15kg, tak jsme poridili druhou protismerku do 25kg. A az z ni vyroste, tak dostane 15-36. Cekame jeste tretiho prcka, tak se to vyuzije.

slunea
5. srp 2021

@ivetabut 2013 bych nekupovala, ta uz nejspis bude i moralne zastarala, vyvoj jde dopredu. Vejce se da bazarové dobre sehnat i o dost novejsi.

kafr
5. srp 2021

My jsme po vajíčku vybrali Britax Römer dualfix - je otočná o 360°, což je super na manipulaci s takovým prckem, polohovatelná a vypadá jako větší vajíčko.

me_druhe_ja
5. srp 2021

@ivetabut ahoj, na syna mám Romer King II. Je tam spokojený a kouká ven, jezdíme často i trasy 400km. Je tam cca od 14m-15m. V 10m bych ještě počkala. 🙂 Dceri pak budu pořizovat tu samou. 🙂