Autosedačka Maxi Cosi Pebble - pro a proti?

veverka.dada
1. zář 2017

Ahoj všem 🙂
mám nabídku ke koupi autosedačky z druhé ruky...Maxi Cosi Pebble (0-13kg) a protože nemůžu najít moc informací, prosím o rady...nějaká pro a proti?

puresin
1. zář 2017

@veverka.dada Ahoj, mame MaxiCosi Pebble Plus a zadne minusy jsem za vic nez 8 mesicu pouzivani nenasla. Je krasna, dobre se v aute upevnuje a vyhrala dTest ve sve kategorii, za me skvela volba. 🙂

olsett
1. zář 2017

Vajíčka maxi cosi jsou super, má to většina mých známých, nikdy jsem neslyšela, že by si někdo stěžoval, za mě taky dobrý.... Tím se podle mě nedá moc zkazit, to je taková klasika

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@puresin @olsett děkuji za recenze 🙂 a používáte splečně s isofixem? někde jsem četla, že lze i bez něj a že je to stejně bezpečné, ale už to teď nemůžu dohledat...

olsett
1. zář 2017

nn my to mame bez isofixu, normalne na pas, taky si myslim, ze to je na stejno, navic ne kazdy auto ma isofix ve predu a ja ji vozila na sedacce spolujezdce (jezdim hodne sama a musela me videt)

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@olsett a bez isofixu se to dava proti smeru jizdy, je to tak? My asi budem jezdit ve dvou, tak aby nebylo mimco nestastne, ze kouka do sedacky :-/

kkubikula
1. zář 2017

Sedacka je fakt super,pouzivala jsem s familyFixem a je to lepsi nez bez nej.S manzelem jsme meli v autech familyFix a malej v aute lezel.U prarodicu na kratkou trasu jsem ho poutala jen na pasy.Prvni co bych si pred koupi zjistila,jestli jsou ma vajicko dostatecne dlouhe pasy.Kazda znacka auta je ma jinak dlouhe.Toyota a opel ma dlouhe pasy,seat kratke.

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@kkubikula a nevadilo, ze lezi v protismeru jizdy?

olsett
1. zář 2017

@vajíčko je jenom proti směru jízdy, takhle malý nemůžou jezdit po směru! Jasně, malé se ve vajíčku nijak extra nelíbilo, obzvláště když měla trochu rozum, kolem roku jsme jí koupili sedačku po směru a od tý doby auto miluje, ale malý mimča nemůžeš vozit jinak než protisměru, s tím ni neuděláš
Jo náš peugeot 307 má taky docela krátký pásy, ale zapla jsem to (trošku to byl boj).

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@olsett ahaaaa, tak to potom jo 🙂 patram po informacich kratce, tak jsem tohle nevedela 🙂

puresin
1. zář 2017

@veverka.dada Mame tu bez, v testu totiz vysla dokonce lip nez ta s. A taky je ta platforma takovy velky kram...

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@kkubikula tak ohledně smeru jizdy je mi to uz jasne...ale jeste se zeptam - ten familyfix se musi pouzivat spolecne s isofixem? Nebo zvlast? To mi z popisku neni jasne...
A skrz ty pasy - to bych asi overila, az bych si jela pro tu sedacku...nebo znas treba delku pasu, jake jsou vhodne?

puresin
1. zář 2017

@veverka.dada K tem pasum: my mame pro zmenu Ford a Lexus a delka pasu v pohode. 🙂

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@puresin my hlavne přemýšlíme nad kazdou korunou..takze sice jsem pro investovat do bezpecnosti, ale pokud neco neni nutnost - nebo dokonce rikas, ze bez je lepsi - tak jedine dobre 🙂

kkubikula
1. zář 2017

@veverka.dada jo,musi se pouzivat s isofixem.bez isofixu je easyfix,ale na ni zase pasuje sedacka cabriofix.jeste ma dlouhe pasy golf a multivan.jak pisou vys,zakladna zabere prostor,ale je rozdil pouzivat pebble jen s pasy nebo zakladnou.na pasech se hybe.

kkubikula
1. zář 2017

@veverka.dada nasla jsem v tel. jednu fotku familyFixu v aute.se sedackou nemam

veverka.dada
autor
1. zář 2017

@kkubikula my máme octavii...takže nic z toho, co je tu od vás jmenováno :-/
s tím isofixem - to teda nevím...bohužel nacházím jen informace ohledně Pebble plus, ale k Pebble nic :-/ tedy aspoň doufám, že jsou to dvě rozdílné sedačky, jsem z toho hledání už fakt mimo 😀 nic no, jdu hledat dál 🙂

jaja01k
1. zář 2017

Ja jsem s ni byla spokojena. Pouzivala jsem bez isofix zakladny, jen na pasy, v octavii uplne v pohode 🙂

lussinka88
1. zář 2017

My mame maxi cosi pebble plus a jsme maximalne spokojeny. Strasnou vyhodou je dozivotni zaruka sedacky. Mame s 2way isofixem, kde se ta druha vetsi sedacka da zaklapnout proti smeru jizdy (to je nejbezpecnejsi, jinde v evrope se tak jezdi normalne s isofixem a do 12ti nebo 15ti mesicu protismeru - koukni na normu i-size). Do isofixu bych investovala pokud jezdite na delsi vzdalenosti. Ono to ma dle meho neskutecnou vyhodu v tom ze zacvaknes a jedes, jeste tam je kontrola ze to mas spravne zaklaply. Kdyz jsme videli testy s isofixem a bez nej tak uz s pasama vubec nejezdime. I kamarad doktor co jezdi v nemecku u zachranky rikal ze do toho isofixu taky pujde