Autosedačka na isofix i pásy. Poradíte?

zirafka11
21. srp 2019

Dobrý den, mám dotaz. Sháním sedačku, která se dá upevnit jak isofixem, tak i klasickými pásy. My totiž isofix v 1 autě máme a v druhém ne. A není úplně reálné využívat na vožení dítěte pouze jedno z nich, budeme muset střídat. A zatím se mi nepodařilo najít autosedačku, u které by šlo obojí. Poradíte? Chtěli bychom rovnou 0-18 kg, protože vajíčko na kočárek stejně dávat nebudu a nosit v něm dítě taky nechci. Předem děkuji.

zelenaesmolda
22. srp 2019

Jeste doporucim jednu vec,je treba vajicko vyzkouset v aute a zkusit jak bude pasovat diteti,nam se treba poutalo blbe kvuli kratkym pasum,urcite bych nekupovala pres net bez predchoziho vyzkouseni 🙂

zirafka11
autor
22. srp 2019

@zelenaesmolda ano, přidala, zkusím se poradit tam. Ale myslím, že to bude stejné jako tady - jedině vajíčko a jedině protisměr.

zirafka11
autor
22. srp 2019

@zelenaesmolda to je hodně dobrý poznatek, to by mě nenapadlo, že nějaké auto může mít tak krátké pásy. Díky 🙂

pipi_puncocha
22. srp 2019

@zirafka11 a ještě jedna věc, pokud máte menší auto - nás překvapilo, jak moc místa vzadu to zabere. Musíme mít bázi se sedačkou za spolujezdcem, protože manžel je tak velký, že když by bylo za řidičem, tak řídí s hlavou na čelním skle.😂 Určitě to chce vyzkoušet reálně s vašimi auty. No, nevím jak to budeme dělat s dvěma dětma jednou.

surikata131
22. srp 2019

@zirafka11 v jiné sedačce než vajíčku dítě není dost vleže, i když píšou že je od narození a má novorozeneckou vložku. Bude v ní minimálně v polosedu a ve spaní mu nejspíš bude padat hlava. Nesedící dítě by mělo být vždycky ve vajíčku, jinak mu ničíš záda, které tím že nesedí ještě nemá zpevněné. I pak ideálně co nejdéle dokud z něho nevyroste. Asi největší vajíčko je klippan dinofix, velké je i třeba cybex aton. Isofix není bezpečnější než pásy, jen pohodlnější a “blbuvzdorný”, klidně můžeš koupit sedačku jen na pásy ať pasuje do obou aut, pokud ji nepřipoutáš vyloženě blbě tak bude stejně bezpečná jako isofix.

martulka6188
22. srp 2019

Ja pridam svoji zkusenost se sedackou kategorie 0-18. Mame Be safe protismer, dcera ji ma ale az jako pokracovaci, sla do ni v 15 mesicich, kdyz mela 10 nebo 11 kg (presne si to uz nepamatuju). Mela tam v te dobe jeste novorozeneckou vlozku, resp. vsechno vycpani, co bylo se sedackou dodano a byla ji akorat. Neumim si predstavit dat do stejne sedacky mimino. Dcera, kdyz se narodila, mela 4,3 kg a uplne si pamatuju, jak jsem ji v porodnici poprve vlozila do vajicka a prislo mi, ze je v tom hrozne "plave" a ze je v nem uplne malickata. Meli jsme vajicko Concord, to doporucuji i v te fb skupine jako jedno z nejprostornejsich, da se k nemu dokoupit i isofixova baze. A jako bonus je to asi nejlehci vajicko na trhu.

zelenaesmolda
22. srp 2019

@zirafka11
tak pro tak male dite ti opravdu nikdo nic lepsiho nedoporuci protoze je to proste nejlepsi volba,protismer se doporucuje do 4 let veku 🙂

jannym
22. srp 2019

Zkuste se podivat na britax romer first class, je to neco mezi vajickem a klasickou sedackou, nejdriv vozite proti smerua pozdeji ji otocite a vozite po smeru, nevyhoda za me je dost tezka (ale pokud ji nebudete tahat do 4 patra jako jako my ze zacatku tak se to da, jen nevim jak je to s isofixem my ji poutame normalne na pasy

zelenaesmolda
22. srp 2019

@jannym
do kolika kg je protismerna?

jannym
22. srp 2019

@zelenaesmolda myslim do 13kg se da vozit v protismeru

zelenaesmolda
22. srp 2019

@jannym
tak to je na nic,13kg dite bych do posmerky neposadila,na to je jeste moc malicke...

jannym
22. srp 2019

@zelenaesmolda tak to je na vas jen jsem to dala zakladatelce ke zvazeni jako moznost

zelenaesmolda
22. srp 2019

@jannym
ja vim,proto taky pisu svuj nazor at ma vice nazoru na zvazeni 🙂

jannym
22. srp 2019
zelenaesmolda
22. srp 2019
https://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U

@jannym
@zirafka11
prikladam link na crash test,ve kterem je videt rozdil po a protismerna sedacka.ten rozdil je dost velky,muze diteti zachranit zivot 🙂
sedacku,ktera je posmerna jenom do 13kg bych urcite neporizovala,protismer se doporucuje do 4 let,podle novejsi normy musi jezdit dite v protismeru do 15m.Zatim plati i ta starsi kde se muze posmerne jezdit od 9kg,bohuzel.

zelenaesmolda
23. srp 2019

@zirafka11
vybrala sis neco? 🙂

zirafka11
autor
23. srp 2019

@zelenaesmolda nejspíš koupím ten nejlevnější cybex :D akorát jsem zatím nepochopila, jak je to s tou isofix bází-která je vhodná pro který typ vajíčka...

zelenaesmolda
23. srp 2019

@zirafka11 nejlevnejsi cybex myslis vajicko nebo tu pokracovaci sironu?

zirafka11
autor
23. srp 2019

@zelenaesmolda neee, aton 5. Sirona se mi nelíbí.

zelenaesmolda
23. srp 2019

@zirafka11
super,jsem rada,ze ses rozhodla pro kvalitni vajicko 🙂

zirafka11
autor
23. srp 2019

@zelenaesmolda logicky jsem si zdůvodnila, ze na dítě budou jinde výdaje mnohem větší, takže holt přežiju i koupi několika autosedaček :D

zelenaesmolda
23. srp 2019

@zirafka11
souhlasim,ono se nevyplaci setrit na necem,co ti muze zachranit zivot.
me se uplne otvira kudla v kapse kdyz vidim ty inzeraty jak nekdo prodava tesco sedacku za 500 a je o ni nejvetsi zajem protoze je levna.nechapu kdyz vidim deti na bruslich nebo na kolech bez helmy,bez chranicu...

uzivatelkapetra
23. srp 2019

@zirafka11 dobrá volba, aton5 je opravdu vajco, ve kterém ti vydrží do roka a déle. A pokud ti nevadí pásy,tak ani tu základnu nekupuj

aktakd
23. srp 2019

@uzivatelkapetra Nam vydrzelo skoro do 20 mesicu, takze investice se vyplatila. A ty chodby bych se nebala, to vajicko nest v jedne ruce vedle sebe je docela zahul. Bezne jsem ho nosila v obou rukach pred sebou. At se libi ☺

rkozakova
28. srp 2019

Mně se líbí Caretero Mikko,ale budu to brát jako pokračovací autosedačku. Zatím jsme ve vajíčku 😊

zelenaesmolda
28. srp 2019

@rkozakova
caretero je sunt,nejde o to,co se vam libi,vzhled u vyberu sedacky fakt neni podstatny