Autosedačka pro "přerostlé" děti. Máte zkušenost?

mousunek
18. únor 2009

Ahoj holky,
mám klučinu jsou mu 4měsíce a týden, ale moc rychle vyrostl, ma 70cm a 8kilo.
Nemůžu sehnat vyhovujíci autosedačku, amela jsem od 0-13kg, ale do te se na delku nevejde,
je v ni chuderka skrcenej a tu od 9-36kg mit taky nemuze protoze neumi sedet.

Nemate nedko podobne zkusenostis vetsim ditkem a autosedackou? diky za info

jandaj
18. únor 2009

Ahoj, náš malej měří něco málo přes 80 cm a váží 10 kg a zatím se vejde do autosedačky Chicco 😉 Sice je to v kombinéze tak tak, ale zmačkanej v ní není 🙂

evikuu
18. únor 2009

ZASE JÁ 🙂

http://www.mimiplus.cz/autosedacky-romer-brita/...

Velice kvalitní sedačka, nejbezpečnější ve své kategorii a mám na ní jen skvělé reference.Ještě kilčo a jdeme do ní.Je také nově o 15% větší a opravdu surer-čuper.Polohovatelná pro ty naše prďolky a má pevnou základnu.

evikuu
18. únor 2009

TAKY MÁME VAJÍČKO CHICCO A ZATÍM DOBRÝ-SICE MÁME VÁHU ALE MĚŘÍ "JEN" 65CM /SÉGRA MĚLA V JEJÍM VĚKU O 5CM MÍŇ, ALE TO JÍ ZŮSTALO JE NEJMENŠÍ ZE TŘÍDY 🙂/

http://www.nej-kocarky.cz/chicco-autofix-plus-2...

NEDÁM NA PEVNÉ ZÁKLADNY DOPUSTIT, STEJNĚ JAKO U ROMERA

mousunek
autor
18. únor 2009

Evi, bacha na tu sedacku od 9-18kilo, ona je sice kvalitni, ale ty nasi prckove jeste neumi sedet a zatim by meli sedet protismeru jizdy, to mi rekla prodavacka kdyz jsem se na autosedacku ptala a kdyz videla malyho rekla mi ze na nej mi neporadi, ze bud by mel umet sedet nebo by musel byt mensi

mousunek
autor
18. únor 2009

jandaj: ale tvuj drobecek v 9mesicich urcite uz sedi ne-li stoji na svych 😉

sonik05
18. únor 2009

mousunek: ahojky a co něco takového? http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=71505

Chicco dělalo sedačku Zenith (nebo tak nějak se jmenovala) a ta se do 13 kg připevňovala proti směru jízdy. Myslím, že tahle je jení nástupkyně, ale v popisu jsem to nenašla. Tak se na to zeptej, do té by se malý určitě vešel.

lukin
18. únor 2009

mousunek: Záleží, kde z autosedačky vyčuhuje. Pokud nohy, tak to dělá skoro všem dětem a je to v pohodě, ale pokud hlava, tak musí mít jinou.

mousunek
autor
18. únor 2009

lukin: on vycuhuje na obe strany

mousunek
autor
18. únor 2009

sonik05 do 13kilo mame ta je mu mala

evikuu
18. únor 2009

No jo nám ještě vyrdží ale mám pak tuto vybranou-ještě je aspoň 4m. čas 🙂

sonik05
18. únor 2009

mousunek: to jsme se nepochopily. Tahle je do 18kg, ale do té hmotnosti 13 kg se poutá proti směru jízdy, jako vajíčko, takže nemusí umět sedět. A podotm se otočí a jezdí normálně, jako v klasické sedačce.

jandaj
18. únor 2009

mousunek: sedět se naučil, teprve před pár dny, ale zatím to jeho sezení není úplně pevný. 🙂
Ale stejně jsem četla, že děti do jednoho roku by měli v autě jezdit proti směru jízdy a tak sedačka od 9 - 18 kg přidělat nejde

mousunek
autor
18. únor 2009

jandaj: to je zvlastni vid, kdyz by meli ze tak ty sedacky nedelaji

mousunek
autor
18. únor 2009

sonik05 : aha tak to se omluouvam 😉

gedgitka.a
18. únor 2009

mousunek: ahojky já měla ten samej problém náš malej měl v 6 týdnech už 6kg a 59cm a tak ve 3 měsíci šel do větší sedajdy bo pásy ve vejci měl, už v půlce lopatek a to, už není prý bezpečné a čouhali mu nožičky a hlava skoro taky, koupili jsme sedajdu Britax First Class na 0-18kg a jde po i proti směru jízdy a jde nejvíc do lehu co jsme kde našli, našemu z ní, už lezou nožičky bo má, už bez štipce 10kg a blížíme se k 80cm a ještě mu není 7 měsíců, ale je mu v ní příjemně a vpoho v ní usíná od začátku jo a stála nás v Mělníku 3780kč jinak na netu jsme ji našli od 4200kč. mrkni na stránky Britaxu 😉 😉

lanka
18. únor 2009

Taky máme "trošku obříka" takže nás to asi čeká... už dřív jsem narazila na koňovi na podobnou diskuzi - doporučovali Be safe Izi Combi údajně jí jde umísťovat proti směru až do 18Kg. (osobní zkušenosti nemám ale už je to delší dobu, takže předpokládám ty co o tom tehdy uvažovaly by byly schopné už i říct jak ne/jsou s tím spokojené) Hádám že když budete hledat někde tu diskuzi na koni vylovíte ... řešili tam i nožky který jdou vlastně do opěradla sedadla v autě atp.. 😉

mousunek
autor
18. únor 2009

gedgitka.a: no tak to jsme na tom podobne my meli v 6 tydnech jen o 2cm mene nez Tvuj klucina za to ted se rozjel on od 3 mesicni prohlidky vyrostl o 8cm

andy80
18. únor 2009

stejná diskuze už tady je, jo koukám, že už lanka dala odkaz

mousunek
autor
18. únor 2009

andy80: taky jsem si vsimla sice pozde, ale prece, je tu vicero takovych kde je na jedno tema vicero diskuzi, vzdyt to nevadi zas az tak 😉

gedgitka.a
18. únor 2009

mou.: no tak to žene docela dost náš měl při porodu 53cm za týden mu bude 7 měsíců a má skoro 80cm a já tiše doufám, že se tochu zarazí 🙂

astrane
18. únor 2009

Tak co třeba sedačka 0-18 kg-do 9 kg proti směru,pak po směru.Dají se polovat-je to taková kolíbka na základu 🙂 Náš malej má 91cm a 13kg a bez problémů se tam vleze(má teda už skoro 2 roky).Do vajíčka se vešel jen do 8 měsíců,pak musel do větší... 😉 Takže myslím,že něco takového to elegantně řeší
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/obchod.htm?k...

mousunek
autor
18. únor 2009

gedgitka.a: No je to rychlik pri narozeni mel 49cm a behem 4 mesicu je z nej takovy obrik, jen nevim po kom ja mam 165 jeho otec mal taky maximalne 170. Mamina mi tvrdi, ze mohl zdedit geny po jejim otci ktery mel skoro 2metry

paola.o1
18. únor 2009

ahoj, moje babo je tiez taky maly obrik, uz ma 8,5kg a 70 cm, kupila som nedavno vajicko, peg perego, skate a v obchode mi povedali ze je najvacsie, respektive najsirsie na trhu... maly sa mi tam v pohode vojde v overale s dekou atd.... tak asi nieco na tom bude, lebo predtym som mala chicco a uz som ho tam nenatlacila.