Bunda v autosedačce. Také svlékáte dítěti?

nonfood
22. lis 2019

Dobrý večer, ročnímu dítěti sundávám bundu v autosedačce teď v chladnu. Děláte to i vy?

odula
26. lis 2019

@madbetka tak - to bylo rychlý. 🙂 Prostor mezi pásem a tělem má být co nejmenší, jinak hrozí riziko poškození vnitřních orgánů v oblasti břicha - přesně jak píšeš. Volvia.se. Každopádně doporučují rozepínat zimní bundy, tak aby pás doléhal co nejvíc na tělo. Det låter rimligt ;)

madbetka
26. lis 2019

@odula Jde hlavně o tlusté zimní bundy, pokud vím. Ta bunda prý nepustí pás tolik k tělu, jak by měl být, a je to zbytečně větší riziko úrazu, protože tě pás nezachytí tak rychle. Nerozumím přesně tomu, jak to fugnuje, takže to ani nevysvětlím... a asi už ani nejsem schopná říct, kde jsem to vlastně četla. Ale pogoogli, určitě něco najdeš 🙂
Já jsem to nikdy dřív taky neřešila, nenapadlo by mě to, nikdo to neřešil. Dostala jsem se k tomu, jako ke spoustě jiných věcí, až skrze děti. A protože nám to přijde logické, tak to tak děláme.

madbetka
26. lis 2019

@odula Tak vida, ještě než jsem to dopsala 😀

blondynka400
26. lis 2019

@odula ohledně pásu je to tak jak tu bylo popsáno. Důvod je u dospělého v podstatě stejný, jako u dítěte v autosedačce. Možná jsou Švédi na vrcholu bezpečnosti (za mne spíš byli, než že jsou, ale to už je jiná diskuze), ale v ČR ti to řekne každý dobrý instruktor už v autoškole....
A je jedno, zda je to klouzavá šusťákovka či jiná bunda. Čepici mít můžeš, rukavice v případě krize jsou taky mínus 😀 Hodně prokluzují.... Zkus jít na polygon a řídit s rukavicemi a bez, uvidíš ten rozdíl. Čepici mít můžeš 😀

puhelin
26. lis 2019

@odula Take mame Ford Galaxy v dieselu. Ale bez vyhrivani skel. Takze nastartuju, pustim topeni, posadim dceru v bunde dovnitr a jdu skrabat skla. Pak jdu do auta, sundam bundu, zjistim, jestli uz je teplo, sundam bundu dceri, pripoutam do sedacky a jedeme. Bundu sundavam, protoze je hrozne naducana a tim padem proste nemuzu utahnout pasy na telo. Neni mozne deti do skolky predat v bunde a kombinezu jim povesit na hacek, aby si ji oblekli, az pujdou ven? Bez bundy ridim taky, ta objemna vec mi hrozne prekazi. I v Laponsku v -20 stupnich jsem ridila bez bundy 🙂

odula
27. lis 2019

@puhelin jasně že je to možný když nejseš chaotik co vyjíždí v 8:23 když má být na místě v 8:30. 😃 Ale určitě jistý věci prehodnotime. 👍 Díky za info 🙂
@blondynka400
@madbetka

odula
27. lis 2019

@blondynka400 PS Švédi jsou na špici co se týče automobilový bezpečnosti. Politický a populistický věci vynechme ;) offtopic ,🙊

nekiaxy
27. lis 2019

@odula ja jezdim hodne do Norska, po Erasmu tam mam druhou rodinu🙂 a kdyz jedeme autem, navykla jsem si davat oteplovaky se zvysensm pasem, bundu sundavam. Vozim vlnenoi deku🙂. A potvrzuji, ze pocasi tam a u nas se neda srovnavat, jenze i kdyz je u polarniho kruhu provoz minimalni, malem jsem se srazila s losem, silnice se nesoli ani nesypou a ja mam strach.

nekiaxy
27. lis 2019

@odula jinak zivot ve Skandinavii zavidim, i kdyz samozrejme mam vuci nekterym vecem v Norsku taky vyhrady, porad me mrzi, ze jsem tehdy jeste pritele nepresvedcila🙂

blondynka400
27. lis 2019

@odula politiku neřeším 😀 Já právě myslela auta. Kdysi souhlas, to bylo Volvo a Saab etalon bezpečnosti. Bohužel toto už dávno neplatí... Ač je zajímavé, kolik lidí si to stále myslí 🙂

odula
27. lis 2019

@blondynka400 na druhou stranu ten vozovej park tady se nedá moc srovnávat s cr . Ty auta jsou tu obecně mladší (a trochu jiný značky a modely) tedy mají logicky víc a lepší bezpečnostní prvky.

zelenaesmolda
14. pro 2019

@hojda
co tam pisou?me to nejde otevrit

hojda
14. pro 2019

@zelenaesmolda Se zimní bundou se z bezpečnostního pásu může stát zabiják. Ukazují to crash testy.

zelenaesmolda
14. pro 2019

@hojda
ja to vim,jsem rada,ze to napsal nekdo celkem seriozni 🙂