Jak poskládat tři děti 6, 5 a 0 do auta? Máte zkušenost?

odula
13. črc 2016

Ahojky, máme mazdu 6 kombi, nové auto v nejbližší době kupovat nebudeme, Dva starší jezdí popředu, na zadních sedačkách, oba už bez isofixu (isofix máme, ale jen tedy na těch zadních). čekáme třetí a řešíme obligátní otázku - kam s ním... :D
tři sedačky se dozadu nevejdou, takže jedno děcko bude muset dopředu. Je lepší dát dopředu novorozence ve vajíčku s bází (bez isofixu tedy), nebo dopředu přesadit(pochopitelně i s autosedačkou) nejstaršího a novorozence šoupnout dozadu na isofix? Máte zkušenosti? Jak jste to vyřešili vy? Jo - jestli chcete někdo přece jen navrhovat koupi nového auta, tak rovnou posílám číslo účtu.... :D :D

yildiz
13. črc 2016

ahooj nam by se taky siklo vetsi ..je nas celkem 6 ale nejstarsi dceru uz nepocitam 😀 ta ma sve 4nohe auto 😀
jinak jezdime tak ze : starsi 4roky je v sedacce vedle ridice mensi 2roky a necelych 6 mes vzadu a ja sedim mezi nima 🙂

odula
autor
13. črc 2016

@yildiz Dík 🙂 pro šest už minibus, ne?? :D :D
původně jsem chtěla prcka na přední, ale taky se mi začíná líbit víc ta varianta s nejstarším na přední. Vajíčko a pak sedačka pro nejmladší bude stejně ASPOŇ tři nebo čtyři roky otočená proti směru jízdy a bude se vzadu dospělákovi sedět zhruba o 300 procent líp než namačkanej mezi dvěma sedačkama po směru jízdy. a to ani nemluvim o naprostý extazi nejstaršího, když bude smět vidět tatínka jak řídí. :D Jinak - máte dětičky moc pěkně po sobě. To bude pořádná smečka 😉

amabilis
13. črc 2016

@odula Pokud mate airbag, tak jednoznacne poprednou sedacku se starsim ditetem. Pokud ho mate jednoduse vypnutetlny, asi bych si tam strcila to mimino. Pokud budete chtit cestovat vsichni a ty budes vzadu, pak bych taky preferovala mimino vzadu vedle sebe. A jinak zkusila bych vsemozne skladat autosedacky. My mame kuprikladu kazdou jinou a jsem schopna je dozadu dat jedine v urcitem poradi. Jedna autosedacka 9-18 uprostred a po stranach vzdy jedna 15 - 36. Zezacatku jsme jezdili vajicko uprostred, za ridicem 6-18 a za spolujezdcem 15-36.

yildiz
13. črc 2016

@odula no mala je nadsena 🙂 obcas se i vystridaji aby i mladsi uzila poradneho vyhledu 😀 spokojene a vejdeme se zatim o do 3dveroveho sportaku Opel Astra 😀 no jsou vsichni tri presne po 22mes 😀 proste to tak vyslo 😀 no smecka uz to je ted ! 😀 dekuji

ivatko0406
13. črc 2016

Asi nejlip kdyz to vyzkousite, co vam nejlip vyhovuje 🙂 osobne bych miminko nechala take vzadu, jak pise
@yildiz . A nejstarsiho soupla dopredu. To je prekerka ty auta. Mne se do oktavky taky tri dozadu nevejdou. Do manzelova berlinga ano, to ma tri plnohotnotne sedacky, ale ten ho zase pouziva na stavbu. Takze je to auto-hnojak. Dite mame jen jedno, ale deti v rodine hodne. Takze je to odzkousene.

amabilis
13. črc 2016

No on je trosku problem v tom, ze ne kazda zeme povoluje mit vepredu autosedacku a taky je potreba se podivat i do papirum k autu, nektera auta primo maji napsano, ze dopredu zadrzny system ne. Ale jinak potvrzuji, ze starsi deti autosedacku vepredu oceni vice, nez memino 😀 Akorat treba nevim, jak bychom to delali cestou do Chorvatska, ve Slovinsku pry mit ve predu autosedacku neni povolene. Nemam to overene, ale rikal mi to ted manzel, ktery si zjistoval co a jak a resili jsme, jak to s detmi udelat, kdyz dve z nich pri cestach zvraci, takze jsme si prave mysleli, ze bychom tu neblici posadili dopredu a ty dva blici meli vzadu fullservis.

palomitacheca
13. črc 2016

@odula kdyz byl nejmladsi malinky a jezdil ve vajicku, tak jsem ho mela na sedadle spolujezdce a starsi deti sedely vzadu. U tehle varianty je potreba, aby byl airbag vepredu vypnuty.
Kdyz syn vyrostl a presel na vetsi sedacku 9-18kg, pripoutali jsme ho za spolujezdce na isofix, za ridicem na isofixu ma sedacku 15-36kg dcera a nejstarsi syn jezdi v autosedacce 15-36kg na miste spolujezdce uz se zapnutym airbagem. Kdyz potrebujeme jet autem vsichni, tak starsiho syna presadime na 3.radu sedadel a ja jedu vepredu na miste spolujezdce. Nemit sedadla v kufru, tak bych se musela nacpat mezi autosedacky ve 2.rade sedadel a to uz by moc pohodlny nebylo 🙂 zkousela jsem nacpat i vsechny 3 autosedacky vedle sebe, sice se tam vlezou, ale asi by byl problem se zapnutim pasu, takze to beru jako uplne krajni reseni 😀

verdos
13. črc 2016

@yildiz A to i na dovču třeba? My jsme teda měli předtím Opel Corsa, ale když jsme někam jeli na několik dní, tak jsem si připadala už při dvou jak při stěhování národů a bylo jasné že s třetím mimčem to už takhle nepůjde... (jen když si vezmu, kolik věcí tahám pro mimino a v žádném případě nemohla být řeč o kočáru - ten se nám totiž nevlezl do kufru ani sám o sobě :D). Samozřejmě na kratší cestu do města nebo tak bychom se vlezli, ale to my zase moc nejezdíme. Nevím jak je Astra velká, ale podle popisu (3dveřový sporťák to taky nebude nic rozměrnějšího :D).

yildiz
13. črc 2016

@verdos dovca nas ted ceka v srpnu 🙂 v 5ti clenech nooo takze zatezak ted bude, tak pak pisnu ale snad se vejdeme i s kocarem 🙂

odula
autor
13. črc 2016

děkuju moc. 🙂 ještě jsem se chtěla zeptat - když máte děcko v sedačce na předním sedadle - vypínáte airbag? někde píšou, že má být vypnutý jenom pokud je na předním sedadle vajíčko, jinde prý kdykoliv na sedačce sedí osoba nižší než 150 cm 😲 tak jsem z toho jelen.

odula
autor
13. črc 2016

@yildiz nebo rakev na střechu ;)

ojo
13. črc 2016

Ahoj, my máme Berlingo a tam se teda vzadu 3 sedačky vejdou...resp. starší mají už jen podsedáky, vajíčko musí být na kraji, chtěla jsem ho dát doprostřed, ale na to je krátký pás, airbag mám u spolujezdce vypnutý, co se malej narodil...
Když jezdím s děckama sama, tak vajíčko dopředu, starší vzadu a když jedeme jako rodina, tak někdy necháváme vajíčko vepředu, že dospělák jde dozadu, ale na delší trasy, když jsme byli i na druhým konci republiky, tak mimouš jede vzadu, kluci o mimčo starají, zabavují a zvládají krmení mlíkem za jízdy, takže to je pohoda 🙂
kufr má Berlingo dost velkej, už budem brát jen sporťák, takže místa bude více na kufry a cestovní postýlku dáváme klukům pod nohy 🙂
Ale auto už plánujem prodat a ohlížíme se po vícemístném, páč se zase rozrostem 🙂

kittynka
13. črc 2016

My máme Renault Kangoo. A děti 7,rok a půl a za pár dní přibude novorozenec. Nejstarší s podsedakem uprostřed,mimi na kraji a mladší syn na druhém.

amabilis
13. črc 2016

Ja nasla o sedackach do auta pomerne pekny clanek, pisi tam i o variante, kdy jsou tri deti, ale nevejdou se vedle sebe tri autosedacky.

http://www.mamanamaterske.cz/clanky/deti-vse-ko...

blanka.k
13. črc 2016

@odula dopředu bych dala tu největší autosedačku (pokud to dle papírů k autu je možné) - máme jedno dítě, ale když chceme jet v 5ti, tak jeho je tak veliká( je i širší než sedadlo vepředu), tak je vepředu, neb dozadu se fakt s 2 dospělákama nevleze ( 😅 Jen sedadlo dáme hodně dozadu, airbagy zůstanou zapnuté /u vajíčka se musí vypínat)