Cestování - dálkové lety s kojencem/batoletem

gepe
14. říj 2013

Ahoj,
nejake zkusenosti s dalkovym letanim (vice nez 7hod.bez prestupu) s kojencem ci batoletem?
Diky 🙂

nonnni
14. říj 2013

@gepe co potrebujes vedet? Mam bohate s obojim. Obe dcery letaji dalkove lety od 2. a 3. mesicu.

anetka1701
14. říj 2013

neletěli jsme, ale jeli jsme autobusem (16 hodin) s tříměsíční a dvou a půl letou dcerou :o) Bylo to OK, ale chce to, aby dítě mělo aspoň vlastní sedačku... A asi bych osobně doporučila noční transport, kde děti budou spát - přes den, když jsou vzhůru je udržet je na jednom místě v klidu fakt takřka nemožné...

nonnni
14. říj 2013

@anetka1701 do letadla sedacku mit nemuzes. Respektive muzes, ale musi byt akreditovana na lety, coz kazda zdaleka neni + musi mit dite svoje sedadlo. Coz ne kazdy chcel platit za dite do dvou let, kdyz nemusi.
Pokud jde o dite male, tak se dava postylka, ale je jen do urcitych kil. Rok a pul lete dite uz mi tam nedovolili dat.

S nocnim transportem souhlasim.

Jo a ze zkusenosti...nejhorsi doba na cestovani je od jednoho roku do dvou...

monouch
17. říj 2013

@nonnni ahoj, jak je to prosím s tou postýlkou? Půjčí v letadle? Předem díky za info.

nonnni
18. říj 2013

@monouch jj, to svoji ani mit nemuzes. V kazdem letadle, ktery leta dalkove lety, jsou mista prave pro malinke deti a jejich doprovod. Je to vetsinou rada, ktera ma pred sebou stenu toalet a stanice pro personal. Ty postylky se pridelavaji prave na tu stenu, doda ti ji personal v memente, kdy budete po vzletu ve vzduchu stabilizovani a sebere ti ji zase na pristani a v pripade tezke turbulence. V techto okamzicich musis mit dite na kline, prikurtovane k sobe skrze specialni prodluzovak na svuj pas. V podstate navliknes na svuj jeste kus pasu a to das kolem miminka. To je nejcasteji duvod proc deti, pri vzletu a pristai, tolik vyvadeji. Ta restrikce, zadna ouska. Kazdopadne se doporucuje pri vzletu a pristani kojit, nebo krmit, starsim detem dat bonbon ci zvykacku, aby ouska nezalehla...spis tedy pro jistotu. Bohuzel od momentu, kdy po tobe chteji prikurtovani ditete, do samotneho vzletu je to docela dlouha doba (z pohledu ditete) a napriklad moje deti se dokrmily ci dokojily davno pred vzletem a vyvadely take....mimo miminkovsky vek, to spaly).

Te postylce se rika bassinet. Vypada to takhle, obcas k tomu maji boudicku, ale stava se, ze nekdy ne. Coz muze byt problematicke pokud dite chce spat a kolem je ruch a ostre svetlo. Pres boudicku hodis plenku, ale naplacato to moc nevymyslis...respektive vymyslis, ale da to praci nejak naaranzovat...ja si pamatuji, ze jsem to jednou podpirala prebalovaci taskou, ale male byly dva mesice a vesla se do zbytku te postylky.

nonnni
18. říj 2013

@monouch jo a hlas to uz pri koupi letenky, ta mista jsou limitovana, ale nikdy se mi nestalo, ze by mi nevyhoveli. Bohuzel se mi stalo, ze jsem misto na postylku mela, ale uz mi ji odmitli dat, ze je dite prilis velke...coz z meho pohledu nebyla, ale neuhadala jsem to. Maji na to nejakou vahovou restrikci, spolecnosti se mohou lehce lisit. Zjisti si pred letem.

monouch
18. říj 2013

@nonnni moc děkuju, to jsou skvělé informace, které jsem nebyla schopná sama zjistit 🙂

gepe
autor
20. led 2014

@nonnni chtela jsem vedet cca co vse do letadla na zhruba 12hod. Predpokladam, ze weekender bag se vsim co standardne potrebujeme pro ni. Vodu koj. v letadle, ci taky omezeny ml? Stejne jako u kremu, olej. apod?

nonnni
20. led 2014

@gepe pro dite muzes pronest vicemene vsechno. Vodu bych brala neotevrenou. Nevim, jak stare mas dite, ale starsimu 6. mesicu bych dala normalne vodu z petky, ne primo kojeneckou a koupila ji az po kontrole. Nektere aerolinky mohou davat i petky v letadle. Nekde to nalevaji. Nebala bych se toho. Pro dite mi vzdycky pustili vsechno. Leky, kremy, jidlo, piti...na co si vzpomenes... ja mam pocit, ze jsem jednou mela i vodu primo v lahvickach a formula v dispenser...akorat mi nosili misku s horkou vodou na ohrati...

gepe
autor
20. led 2014

@nonnni diky moc! Predpokladam, ze u BA to bude v pohode, s nimi zatim dobra zkusenost.