Cestování s miminkem na chatu - co nezapomenout?

anny87
5. črc 2019

Ahoy ke konci července jedu poprvé s dcerou (4m) pryč, na chatu. Jsem stoho nervózní abych na něco nezapomněla. Co určitě přibalit a na co nesmím zapomenout?

leniczka23
5. črc 2019

@anny87 Krome beznych veci asi leky..za me fenistil.kapky kvuli alergiim, stipancum atd. Ale jelikoz je to chata nestresovala bych se, lekarny jsou otevrene i behem prazdnim tak dokoupit muzes vzdycky.

malinkaelinka
5. črc 2019

Ať jedu kamkoliv, vždycky si s sebou tvořím seznam následujícím způsobem - představím si tam celý den - od rána do večera - co budu potřebovat k tomu abych se ráno umyla, nasnídala, v čem půjdu ven - jaký je tam terén, počasí, co stravování, večerní hygiena, spánek... pak si seznam roztřídím na kategorie - hygiena, jídlo, oblečení, lékárnička atd. Seznam průběžně doplnuju a třeba u oblečení si píšu konkrétní kusy, abych neměla nic v prádle atd. Balím vždycky dopředu - stanovím si jeden flek, kam všechno snáším a nikdy si nic neodkládám na pak (jakože kartáček tam dám až ráno - nedám, zapomenu ho, prostě mám jeden extra cestovní).... Díky tomu nikdy nic nezapomenu a zároveň netahám tunu blbostí, prostě mít na pět dní deset triček je kravina, přinejhorším přemáchnu. Ono tahat pět kufrů a osm tašek je vlastně hrozně stresující - jak to poberu, co kde mám, vybalování na místě, pak balit zase domů, pak zase vybalovat doma... když se člověk sbalí funkčně, tak odpadne plno starostí 🙂

leilinka1234
5. črc 2019

Vždy je pro mě důležitý šátek, ten je snad na všechny neduhy a proto je to u nás nepostradatelný doplněk :D potom chůvička teploměr, beru léky, hlavně na teplotu a většinou se hodí pár látkových plen a deka na které leží. Takhle malé miminko toho ve finále moc nepotřebuje 🙂

xantista
5. črc 2019

Mám 2,5měsíční a jezdíme furt někam. Hlavně dost plen, ubrousků, přebalovacích podložek a převlečení. S tim vystačíme, ostatní se vždycky nějak sežene..ale většinou neni potřeba 🙂

journals
5. črc 2019

Defakto hlavne v CR nepotrebujes nic extra zvlastniho. Ja vsude taham jeste teplomer, nurofen a velkyho swaddlera - ten ma univerzalni pouziti a kolikrat se fakt hodilo ho mit. Jinak samozrejme dostatek plen, bavlnene ubrousky a milion hracek. Bez tech by to u nas uz neslo 😄

la_amanita
5. črc 2019

Dneska jsme s malým dojeli na dva týdny k mým rodičům, a normálně má ten mrňous víc věcí s sebou jak já

verziz
5. črc 2019

Doporučuji dečku na které si bude hrát, případně i hrazdičku. Pokud tam nebude v koupelně vana tak je fajn malinký nafukovací bazenek misto toho nebo nejaku podložku nebo lehátko na které budete moct miminko osprchovat...

anny87
autor
5. črc 2019

@la_amanita no právě. Mám napsaný seznam a je to prez stránku.

anny87
autor
5. črc 2019

@leilinka1234 první nositko mám přijde v pondělí, tak sned se malé bude libit

anny87
autor
5. črc 2019

@malinkaelinka ano, seznam mám napsaný. Ale bojím se ať něco napoprvé s mimcem nezaponemu. Tak se ptám 😉

bayt
5. črc 2019

@anny87 Já nikam nejezdím bez teploměru, Nurofenu a u malýho mimina asi raději i něco na průjem, kapky do nosu a odsávačka. Jinak jedu dle kategorií - hygiena - oblečení - převoz (šátek/kočárek a do něj něco) - hračky - jídlo. Spí se mnou a deku nesnese, takže to neřeším.

valeri10
5. črc 2019

@anny87 já beru kromě běžných věci lékárničku ve které mám odsávačku, teploměr, něco na horečku, průjem, rýmu a fenistil na štípance. Ale i to všechno se dá dokoupit.

anuliinka2013
5. črc 2019

@anny87 ještě jsem řešila nějaké slabé osvětlení na noc - i doma spíme ne v úplné tmě a mimo město je tma pak ještě větší, tak abych v noci při probuzení mimča hned viděla, co a jak... ale záleží, jak spinkà a jak to máte v noci...

lolam10
5. črc 2019

Ja prumerne pro 2 deti a sebe balim 3h,sileny.ja a manzel mame kazdy jednu nakupni tasku s oblecenim a zbytek auta jsou deti,jidlo atd.prvni baleni v sezone je peklo a postupne se to lepsi,na konci leta jsem loni mela sbaleno relativne rychle😏a nebojte,kdyz neco zapomenete bud to koupite a nebo se pro to vratite,ale chapu,nove veci nahani strach😏

lolam10
5. črc 2019

P.s.nechapu co mi prislo tezkeho na baleni pred detmi😏

anny87
autor
6. črc 2019

@anuliinka2013 to je dobrý napad

nafuka
6. črc 2019

Taky jsem teď brala poziční světýlko do zásuvky. To se vždycky hodí. A ještě třeba nějaký Raid do zásuvky proti komárům.

jannym
7. črc 2019

@anny87 klid, ja uz cestovani beru jako adrenalinovy sport, vcera jsme se vratili z pripravneho vikendu nez se na chatu s detmi za 14 dni odstehuju do konce prazdnin, seznam mam taky solidni...ale deti uz mam vetsi takze krome vseho obleceni, plinek, hracek, leku (starsi je atmaticka), jidla, jelikoz neridim jsem odkazana na vesniccky miniobchudek otevreny denne 2 hodky, potrbebuju zaslepky do zasuvek, zabranu do dveri, na prodlouzeny vikend jsme jeli s obri cestovni taskou (normalne jsem s ni jezdila na 14 dni na dovolenou) byla plna obleceni a vecicek pro syna 1 rok) ja v ni mela kalhotky a hygienicke potreby a zbytek mel on...ale kus veci jsem tam nechala abych mela kam zabalit pak veci pro starsi dcerku

kacatko5
8. črc 2019

@malinkaelinka Balím úplně stejným způsobem 🙂 Hlavně s třema dětma už to ani jinak nejde, určitě bych někomu něco zapomněla. Takhle mám seznamy (stanování, chalupa, moře) uložené v počítači, před dovčou je vytisknu a odškrtávám, případně lehce upravuji dle očekávaného počasí 🙂 Možná to někomu přijde ujeté, ale funguje to a posledních pár dovolených nikomu nic nechybělo 😉

kacatko5
8. črc 2019

@anny87 Za mně při cestování s dětmi určitě nepodcenit lékárničku. Lékárny jsou sice všude, ale nemoc může přijít v noci, je dobré být připraven na vše 🙂 Doporučuji něco proti horečce a bolesti (Ibalgin i Panadol na případné střídání, sirupy i čípky), proti průjmu, Fenistil gel, Fenistil kapičky, teploměr, odsávačku hlenů, laktobacily, Ophtalmo septonex kapky do očí, nějaký sprej do nosánku (mořskou vodu), běžně užívané léky, desinfekci, náplasti a obvazy s miminkem ještě neoceníš, ale u nás jsou položka č. 1, kluci jsou věčně sedření 😀

malinkaelinka
8. črc 2019

@kacatko5 já tedy nebalím zatím žádným dětem, ale balíme se s manželem na horské treky apod, na podzim jsem se potřebovala sbalit do Maroka - do příručního zavazadla a mít s sebou všechno na vysokohorský výstup, pobyt u moře i chození po památkách. Vejít se do 10 kg, mít s sebou všechno a ani jedinou věc navíc... :D :D Ono pak když člověk každý gram musí nést na zádech, hooodně sleví z nároků na to, co s sebou mít. A vzhledem k tomu, že s dítětem plánujeme dovolené v podobném duchu, tak i ono bude mít svůj malý minimalistický batůžek :D