Děti a dovolená v Egyptě, máte zkušenost?

oskarinka
4. bře 2015

Prosím, jaké máte zkušenosti s dětmi v Egyptě? Chtěli bychom tan na podzim s dvou a pětiletým prckem.
Byli jsme tam víckrát, ale ještě bez dětí. A nebo ještě přemýšlíme o Turecku.

maraida
4. bře 2015

Já byla s dětmi v Egyptě,ale to už byly starší,cca 10 a 12 let.
Ale loni jsme byli s nejmladší v Tunisku,byly jí 2,5 roku a v pohodě.Byly jsme tam v září.

maribea
4. bře 2015

V lednu jsme byli s mužem a dcerou (3,5r), já byla v 10tt 🙂 Letovisko Hurghada - Pickalbatros Jungle Aquapark, a teda fakt super, pro dětičky jako dělaný 🙂 V letadle madam hned usnula, přistávání prospala, takže i to se docela hezky zvládlo bez bolení oušek.

oskarinka
autor
4. bře 2015

Nás každý straší s průjmem. Nevím jestli to je problém i v Tunisku?
V té Hurghadě jste neměli problém? No rěšíme to už od začátku roku a pořád nevím ☹

maribea
4. bře 2015

@oskarinka taky nás strašili 😀 mě navíc tím, že potratím 😀 v letadle, z dehydratace, ze všeho... ani prd, dcerka nám jeden den problila, ale to tím, že se jedno ráno přežrala palačinek a marmelády! (ono upřímně 7 kousků je hodně i na manžela, natož tříleté dítě...) 😀 neměli jsme žádný problém, já zvracela až po cestě domů, ale to bylo letadlem, odlet v 6 ráno a ranní nevolnosti si nevybírají no 😅

maraida
4. bře 2015

@oskarinka my taky žádný problém,ani v Egyptě,kde jsme byli 2x a ani v Tunisku,tam jsme byli 4x.Ono když dodržuješ určité zásady,tak se dá.

oskarinka
autor
4. bře 2015

@maribea Tak koukám že to je všude stejný. Já jen poslouchám, jak tam skončí děti na kapačkách a že je budu mít na svědomí. Máte pěknýho jedlíka, 😉 tolik palačinek, takovej prcek, to je síla 😅 Hlavně že jste to zvládli. Tak já to přerecituji manžovi a uvidíme

oskarinka
autor
4. bře 2015

@maraida Budu muset naučit skřítky nezunkat vodu z kohoutku a dávat pozor na zmrzky a tak... 😉 Děkuju moc, trochu mě to uklidnilo. Všude čtu jen samé hororové scénáře. ☹

barborka09
4. bře 2015

@oskarinka S těmi střevními problémy to je těžké - u nás v rodině jsem považována za nejodolnějšího jedince já, ovšem na dovolených jsem jediná kdo tím trpí. A to jíme a pijeme všichni stejné věci. A bylo jedno kde jsme - prostě Řecko, Španělsko, Tunis a loni i v Turecku jsem měla střevní problémy. Takže tím bych se určitě odradit nenechala.

jancip
4. bře 2015

@oskarinka Cesta do zemí 3. světa nese vždy nějaké riziko jak pro dítě tak pro dospělého. Nicméně s 5ti letým dítětem bych už letěla (do 3 let nikoliv, to se vyvíjí dětem imunita a tyto destinace jsou velmi nevhodné), ale byla bych obezřetná. Také doporučuji užívat před cestou nějaká probiotika na podporu střev. To, zda člověk dostane v Egyptě faraona, závisí na mnoha okolnostech, i při dodržování všech zásad, se to stát může. Nepomůže ani výběr sebelepšího hotelu, protože o tom to vůbec není. Jde spíše o stav organismu člověka. To, že tam někdo skončí na kapačkách (je jedno zda dítě nebo dospělý) není strašení, je to pravda. Nicméně takových případů je relativně málo.

oskarinka
autor
4. bře 2015

Děkuju moc. Ještě juknu i na Řecko. Egypt nas láká kvůli moři. Malej je žabák a těšil se na rybky.

milannn111
4. bře 2015

My jezdíme s malou dvakrát ročně do Egypta už od jejích 6 měsíců a vše v pohodě. Nedůležitější je, že je tam nejzdravější mořská voda ze všech moří hned po Mrtvém moři. Hlavně dodržujeme !!! : žádná zmrzlina, jen pitná voda z lahve, čištění zoubků z lahve a hlavně i při sprchování, aby se ta jejich voda nedostala do pusinky. A musím zaklepat, že po 6 letech neměla malá žádný střevní problém.

maribea
4. bře 2015

@oskarinka my tam teda baštili vše, zmrzku, ovoce, a žádný problém 🙂 jen tu vodu z kohoutku raději ne, nezkoušeli jsme, ale na jídelnách a i na pokoji bylo plno balené vody a všude nápojové automaty kde si každý stáčel colu, nebo různé džusy dle libosti 🙂

pavly
4. bře 2015

Ahoj, s malou jsme byli v Egyptě v čerstvých 3 a 4 letech......bez problémů. Voda i na zuby jen balená, ale zmrzliny jsme měli, ovoce taky-v jaké vodě bylo myté netuším..možná taky balené? no špatně nám nebylo nikomu......
S malý teď teda raději létame do Řecka -dokud mu právě nejde vysvětlit,že něco se nesmí, vše stále tajně zkusí dát do pusinky......to se bojím riskovat.
Jen co ale povyroste, snad už za rok-to Egypt jistí. Už se nemůžeme dočkat 🙂

milannn111
5. bře 2015

. . . . . holky, ta zmrzka je zrádná a záleží hotel od hotelu, protože někde ji dělají z balené vody a jinde zase z kohoutku, to samé je i s ledem. Ale za poslední dva roky hotely od 4 hvězdiček nahoru dělají vše z balené. Když není sezóna, tak šetří i ty luxusnější hotely a tam bych tomu taky moc nevěřil. Například ty tří hvězdy většinou do automatu na džusy a do barelu s pitnou vodu přidávají jejich městskou. Pak je důležité a to hlavně pro ty prcky, ty první dva dny moc nechodit na sluníčko a hodně pít, protože se přehřejou a můžou mít průjem z toho a většina lidí to pak svádí, že to má z jídla. Jinak nejlepší je hned říct delegátovi, aby vám přinesl na první schůzku Antinal a mít ho připravený a okamžitě ,, když něco ,, si vzít 2 tablety zapít hodně vodou a pak každé 4 hodiny už jen po jedné tabletě i dětem. 🙂