Dovolená u moře v 13.-14. tt

milena777
25. srp 2017

Ahojda, chtěla jsem se prosím zeptat na názor.... Až budu na rozhraní 13. a 14. týdnu, tak bysme se s přítelem rádi vypravili na dovolenou k moři. Ještě tedy nejsme rozhodnuti, kam. Přemýšlíme i o destinacích jako je Turecko, Tunisko, Egypt..... Co si o tom myslíte? Myslím celkově.
Jestli to není moc nebezpečné vůbec celkově jet na dovolenou do zahraničí na rozhraní 1. a 2. trimestru. A dále výběr destinace.... Chtěli bysme si ještě naposledy ve dvou 🙂 někam vyrazit, pak je jasné, že asi pár let nikam k moři nepojedeme.... A ještě se chci zeptat na opalování a koupání. Můžu se normálně opalovat? Nebo raději přikrýt jen bříško nebo se schovat celá? A co koupaní v moři a v bazénu? Děkuji Vám dámy za odpovědi 🙂

fallingstars
25. srp 2017

@milena777 Zahraničí bych se nebála, ale s destinacemi neporadím, ty uvedená mě nikdy nelákaly a nikdy jsem tam nebyla, takže nemam zkušenosti. Moře si užijte, ale neopalovala bych se - byla bych ve stínu a namazaná v těchto destinacích padesátkou. Ne kvůli mimču, ale kvůli kůži, v těhotenství je zvýšená pigmentace.

milena777
autor
25. srp 2017

@fallingstars Děkuju 🙂 Člověk neví, jestli se teď zbytečně něčeho bojí, jestli to přehání nebo ne..... 🙂 No příští týden jdu na kontrolu k doktoru, tak snad mě ničím nevyděsí 🙂

lucyny
25. srp 2017

@milena777 já byla s manželem na svatební cestě na Ibize a to jsem byla v osmém týdnu, trochu jsem se bála, ale nakonec bylo vše v pořádku...koupala jsem se v moři i v bazénu....Hlavně se tím nestresovat a užít si to ;)

fallingstars
25. srp 2017

@milena777 Tak držím palce, dovolená bude fajn, je třeba si to naposledy ve dvou užít 😉 My jsme taky letěli (8tt) a bylo to super 😉

lennus
25. srp 2017

Říká se, že je nejlepší až druhý trimestr, pro někoho může být lepší auto, ale pokud je vše v pořádku, tak je letadlo bezpečné. A co třeba Řecko? Nedám na něj dopustit, mně z výše uvedeného taky neláká nic, Egypt asi kvůli střevním potížím, Tunisko možná taky, Turecko kvůli bezpečnosti, ale vím, že by mi mohl kdekdo oponovat. Já jela těhotná do Chorvatska na konci 2. trimestru a loni na začátku 2. jsme letěli do USA, cestu jsem zvládla výborně, u nás pak za dva měsíce to těhotenství skončilo špatně, ale to nesouviselo s letem, zjistil se mi nedávno imunologický problém.

Proč myslíš, že se pár let nikam nedostanete? My s malým cestujeme od mala - v 5měs. v Německu, v 8 v Rakousku, v 9 ve Slovinsku, v 1,5 r. v Řecku na Kosu, ve 2 letech v Anglii a v necelých 3 v USA.
Pokud letíš těhotná, věřím, že se nebudeš bát cestovat ani s prckem. 🙂
Pěknou dovolenou!

sluuniicko
25. srp 2017

Zrovna jsem u more a jsem 30tt,takze v takhle malem stadiu tehu bych se nebala vycestovat za hranice 😉 jen bych si dala hodne velkej pozor na jidlo,abys nechytla nejakou faraonku nebo tak neco,to by pak mohl byt problem..Jinak opalovani je mozne na kratsi dobu,pak zase schovat pod slunecnik nebo sednout a nastavit jen zada.Mazat by ses urcite mela,za me staci urcite dvacitkou,nevim jak moc jsi nachylna na spaleni.Ja se treba opaluju spatne,ale jelikoz jdeme k mori dopoledne na hodku,dve kdy stridave radim s malym synem ve vode a stridave doplnuju pitnej a jidelni rezim na baru na plazi(😄) a pak to na pul 12 balime a malej jde spinkat na pokoj a k mori jdeme opet az po ctvrte hodine,tak uz se ani nemazu...Jo a hodne pit a uzit si to hlavne! 😊

sluuniicko
25. srp 2017

Jo a koupacka normalne v mori,do bazenu si radeji beru tampon,jsem nachylna na kvasinky 😉

milena777
autor
25. srp 2017

@lennus No já si myslím, že např. příští rok nikam nepojedeme. Neumím si představit letět na dovolenou cca s půl ročním prckem....myslím si, že si to pořádně neužijí ani rodiče a dítě co....bude na něj teplo....nebo co já vím 🙂
Jinak samozřejmě děkuji za názor 🙂 Snad bude vše ok 🙂

milena777
autor
25. srp 2017

@sluuniicko Pááni... 🙂 tak přeji hezkou dovolenou 🙂 a děkuji za názor

ivet1987
25. srp 2017

@milena777 Jeď dokud můžeš 😀 ja se jen tolik neopalovala jinak všechno jako normálně 🙂

milena777
autor
25. srp 2017

@lucyny 😉 děkuji za názor

nikyselen
25. srp 2017

Ja byla v neukonvenym 3mes. Letecky v Egypte vse byla ok.dr mi to povolil skontroloval pri priletu a vse ok.
Malinko mi teda lital tlak,cerno pred ocima (mam 90/60 furt) takze spis ve stinu a hooodne pit.

Nejvetsi riziko je letadlo tlak ( vzlet,pristani) takze to nedoporucuji 1 a 3 trimestr.

bzubzalka
25. srp 2017

@milena777 minulý tyden jsme se vratili z arabskych emirátů, byla jsem14 a15tt, let byl trochu náročnější 6hod. Chce to víc pít a větší pohyb s nohama kvůli křečovým zilam. Neopalovala jsem, byla jsem.pod slunecnikem. Jinak bazén i moře.mazala jsem se 50,bylo tam cca42-46stupnu.odpálená jsem stejně. Když jsrm byla unavená lehla jsem pod slunečník a dala si 20 😁

jitavrtule
25. srp 2017

ve 14tt jsem byla na služebce v Dubaji, uplně v pohode. do letadla jsem mela pro jistotu kompresni fusakle. Jinak nevidim duvod proc necestovat, takhle na zacatku je to stejne hop nebo trop. Jedine co, tak po cca 28tt muze byt trochu potiz s cestovnim pojistenim, vetsina pojistoven ma tehotenstvi po teto dobe (resp vydaje spojene s porodem apod) jiz ve vylukach.
Mne takhle na zacatku nevadilo nic, ani opalovani, to az ke konci, kdy mi skakaly pigmentove skvrny. Do bazenu pokud trpis hodne na mykozy tak jde koupit olejove tampony na plavanai (vyrabi Senta). Normalni tampon je samozrejme k prdu, ten vodu akorat nasaje a dela zivnou pudu pro brebery. Pokud na zadny potize se spodkem netrpis, pak bych to neresila (osobne chodim plavat a do bazenu bez problemu i ted).
Nicmene - cestovat s mrnousem jde uplne bez problemu, naopak cim mensi, tim je to snazsi. Mala byla s nama poprve u more ve 3 mesicich, beztak v ty dobe akorat spala, kojila se a spinila pliny. Totalni bezudrzbak 🙂

jitavrtule
25. srp 2017

@sluuniicko
A muzu se zeptat jak jsi resila cestovni pojisteni? v prvnim tehotenstvi jsem byla naposled mimo cr v 27tt a jsem se uz musela pripojistit myslim u Evropske pojistovny, ktera tuhle sluzbu tehdy poskytovala nejdele ze vsech, ale stejne jen do 28tt.
Zajimalo by me jak je to ted, diky 🙂

bzubzalka
25. srp 2017

@jitavrtule hledala jsem našla max.28tt.

janapetrvalska
25. srp 2017

doporucuju Turecko, more a teplota ok, lepsi nez Egypt kde muzete chxtit faraon.nemoc a muzete di davat pozor jak chcete..Turecko je ok, jen si hledejte max.hodinu od letiste hotel. My jeli dve hodiny a byl to zahul, sluneni bez omezeni jen poradny krem a mazat hlavne oblicej - pigmentove skvrny z hormonu ..

sluuniicko
26. srp 2017

@jitavrtule jsem pojistena v ramci zajezdu od ck prave od Evropske pojistovny,ktera pojistuje do osmeho mesice.V osmym jeste nejsem,takze pohoda 🙂

lennus
27. srp 2017

@milena777 Ještě k tomu cestování s prckem, sami uvidíte samozřejmě, na co se cítíte. Pro mě byly dovolené a výlety takovým únikem ze stereotypu a poznala jsem, že tím, že se začíná už od mala, tak si prcek hezky zvykl, zvládal dobře nová prostředí a celkově si to užíval, přestože v běžném režimu uměl být velmi náročný a nespokojený. Je to samozřejmě hodně o povaze dítěte a na co si rodiče troufnou, přizpůsobit se mu to musí vždy. My s ním letěli prvně až na ten Kos v roce a půl, do té doby autem, často jsme jeli spíš na noc, i když to Slovinsko v 9měs. jsme jeli přes den, není to teda daleko, on hodně spal, dělali jsme často delší pauzy a hlavně co se týče horka, jsme jeli až v září, kdy tam bylo příjemné a na Kos jsme letěli přelom května/června. Jak už tu někdo psal, čím mladší, tím bezúdržbovější 😀 Věřím, že když jsou spokojení rodiče, dítě to vycítí a je taky spokojené.

@sluuniicko V těhotenství jsem měla taky pojištění s Evropskou pojišťovnou, dobrý tip.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru