Dovolená a jazyky. Jak jste se domluvili v Egyptě?

maki600
25. kvě 2021

Ahoj chceme někam letět letadlem s rodinou akorát u nás nejsme dobrý na jazyky... Byly jsme několikrát v Chorvatsku líbilo se nám že jsme mohly jezdit autem všude 😊😊😊

Např:
Egypt jak jste se tam domluvily???
Nebo když jedete s cestovkou dá se to nak zařídit????
Akorát teda nechci sedět jen u bazénu

děkuji moc za rady🙏

anet_98
25. kvě 2021

@maki600 když se rozhodneš přes cestovku, tak k dispozici máš většinou delegáta, který ti výlety i veškeré problémy pomůže vyřešit. V Egyptě jsme měli každý večer před večeří s ním schůzku a jiný ho měli dokonce na hotelu. Dovolená je ovšem přes CK dražší. Jinak kolikrát něco málo umí český i Egypťané a mým rodičům vždy stačil základ z angličtiny. Například takové Thajsko tak ani oni neumí pořádně anglicky takže se dorozumivas nohama rukama 😂

konidana
25. kvě 2021

@maki600 pokaždé se naučím aspoň pár základních frází v místním jazyce (pokud nepředpokládám, že místní nebudou ovládat aj nebo ve slovanských zemích se domluvíme nějak vždy)

amazonkajanik
25. kvě 2021

@maki600 v Turecku jsme se domlouvali mou lamanou angličtinou a ségra,paradoxně, ruštinou ...😊

malinkaelinka
25. kvě 2021

Záleží co to znamená, nejsme dobry na jazyky. Já mám angličtinu opravdu špatnou, jsem že školy 12 let a i tam to byla bida. Manžel měl angličtinu pořádně jen na zakladce, pak už jen takové smrdlani. A v cizině vždycky ok. Nejlepší je to tam, kde anglicky umí taky blbě 😅😅😅 nejezdime do hotelů, zvládli jsme 14denni putovani Marokem , v Evropě jsme projeli kde co... zvládneme si půjčit auto, domluvit se na letišti, zvládli jsme, když nás V chorvatsku sebrali policajti, domluvili jsme se ve Vysokem atlasu, kde mluvili jen francouzsky a arabsky.... ruce, nohy, úsměv a znalost aspoň pár základních slovicek a vždycky to nějak šlo. Občas se něco nepovede, jako když jsem si objednala v restauraci omylem ovčí mozky ( no manžel si pochutnal) ale to je legrace. Teď teda zkouším aj pilovat, protože mám větší cestovatelske plány, ale jde to ztuha.

me_druhe_ja
25. kvě 2021

@maki600 moje babička procestovala po revoluci půlku světa a nikdy neuměla v žádným cizím jazyce ani slovo. 😀 ale jezdila s cestovkou no. 🙂
Bez cestovky bych si aspoň bez konverzační angličtiny netroufla. Já jsem teda lempl na většinu věcí, ale naštěstí jazyky mě docela bavily a šly. Dneska mluvim anglicky, německy a francouzsky.

izz76
27. kvě 2021

@maki600 V Egyptě se bez problémů domluvís anglicky, stačí potřebné fráze. V případě nějakého problému vám pomůže delegát, co se týká výletů v okolo taky zařizuje delegát. Jinak zaměstnanci hotelu, animátoři i prodavaci v obchodech umí většinou něco skoro od každé řeči, jsou na turisty zvyklí a na rozdíl od nás mají velký talent na cizí jazyky.