Dovolená na Floridě, obětovali byste finanční rezervu?

sarahladynka
16. pro 2015

Holky, mám takový dotaz. Kamarádka mě pozvala na Floridu cca 2 týdny. Mám 3,5 letou holčičku. Bude mě to stát téměř všechny mé úspory. Je to ale můj sen, se tam jet podívat. Tak se ptám , jeli byste i když byste neměli tu finanční rezervu do budoucna, nebo raději nejeli. Chci ještě druhé dítě, a vím, že s dvěma dětmi už to bude vše zase složitější.
Díky za Vaše názory.

nataska_ka
16. pro 2015
Uživatel nataska_ka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od nataska_ka.

To je hrozně těžké rozhodnutí. Já miluju cestování a jela bych. Ale zase se vzdát všech pěněz není taky dobré. Ale jinak zase budeš platit jen letenku a jídlo 🙂

nov777
16. pro 2015

Chapz tvoji touhu, ale pokud bych na to mela pouzit veskere rezervy, tak bych urcite nejela. Neni to rozumne.

konidana
16. pro 2015

@sarahladynka možná to není rozumné, ale sny se mají plnit... (mimochodem "finanční rezerva" - co to je? - ahá, to co jsem měla před svatbou)

hojda
16. pro 2015

To pojedeš s malou nebo jen sama? 2 letenky nebo jen 1? Já osobně bych nejela. Představa, že mám dítě a žádnou fin. rezervu je pro mě dost děsivá a tu dovolenou bych si tudíž neužila. Pokud je to kamarádka, tak tě může pozvat ještě i v budoucnu.

akankeo
16. pro 2015

@sarahladynka ty si jedina, kdo vi, jestli si to dokazes uzit a nebo jestli budes resit zda to stalo za to, misto uzivani si dovci... Nekoho splneny sem nakopne a penize zas usetri/vydela I diky nove energii, jineho naopak a pak je bez penez i motivace a kam patris ty vis jen ty. Ja kdyz skudlim a myslim na zadni vratka, tak se nam nedari a vse se kazi, plany nevychazi, penize mizi neznamo kde neb smula se lepi na paty, kdyz se vydame z posledni koruny kvuli snu, vetsinou prijde zpatky mnohem vic nez co to stalo uz jen tim, ze si clovek odfrkne od stereotypu a taky trochu zije...

ivuska22
16. pro 2015

Ja bych jela 🙂 Kdy se to clovekovi postesti. My mame kamarada v Australii a strasne me stve, ze nemame penize na letenku, jinak bysme jeli hned.

billythekid
16. pro 2015

Já bych jela, finanční rezervu si člověk může postupně tvořit i pak, ale taková šance se už opakovat nemusí...a kór, když se jedná o splnění snu 🙂

myskaol
16. pro 2015

žiješ jen jednou, já bych jela 😉

sarahladynka
autor
16. pro 2015

Teda tolik komentářů jsem nečekala.Díky za každý názor.Jde ještě o to, že bysme byli týden v New Yorku a týden na Floridě.Já bych ráda procestovala více zemí, ale tohle se mi tak nabídlo. Můj muž má stabilní dobrou práci, a nějaká menší rezerva by asi zůstala.A vím, že až budu mít druhé dítě, bude těžší odjet bez nich někam na dýl a sama.

konidana
16. pro 2015

@sarahladynka neváhej a začni balit 🙂

marton
16. pro 2015

@sarahladynka určitě bych jela 🙂 .Byla jsme tam 2x a stojí to za to.Kdybys na to neměla,tak bys nad tím ani neuvažovala.Než budete mít druhé dítě něco došetříš 😉 .

jaajaa
16. pro 2015

Jela bych hned. Nikdy nevis, co vsechno se muze stat zitra. A jak pises, s jednim ditetem se to da jeste nejak zaridit ohledne hlidani atd (jestli teda nejede s tebou- i tak je to jednodussi nez s vice detmi). A jestli je to tvuj sen, neni co resit. Je to investice do tebe same a tim by se nikdo sidit nemel. My s manzelem zastavame nazor, ze na nase sny a prani prostredky vzdycky jsou. A ze jsme schopni a sikovni dost na to, abychom se vzdy nejak uzivili. Takze jed a nevahej. 😉

arrowka
16. pro 2015

Jela bych. Byli jsme 14 dní na Floridě před třemi lety a nechali tam nehorázné peníze, ale neměnila bych. Ve stáří budeme vzpomínat na to, kde jsme všude byli a co jsme prožili. Nebudeme se tetelit nad tím, že máme novou kuchyň.

nocarka
16. pro 2015

Rozhodně bys měla jet 🙂

sereza
16. pro 2015

já bych taky jela a užila si to 😎

gabriiela
16. pro 2015

určitě jeď, strašně by si litovala, kdyby si nejela. Je to životní zážitek, tvůj sen! Načerpáš tam tolik energie, že z ní budeš čerpat ještě několik měsíců 🙂 Též tam mám kamaráda, snad se taky dohodneme na návštěvě 🙂

sarahladynka
autor
22. led 2016

Holky, tak už kupuji letenky 🙂 Nevěřím tomu, že pojedu, ale vypadá to, že to klapne.DÍky za příspěvky

donaldina
15. únor 2016

@sarahladynka Ahoj, gratuluju k rozhodnuti 🙂
14.4 letime do Miami a na Floride budeme do 1.5!
Pokud ma kamaradka deti, nemohla by nam poradit nejake US vychytavky? Nasi male bude teprve 5mes, takze me zajimaji vlastne jen prikrmy- dostupnost v obchodech atd. My tam mame same bezdetne zname nebo naopak s uz dospelymi detmi :D Diky moc predem a verim, ze si to s malou uzijete 🙂

maanule
15. únor 2016

jela bych!

magdalenax
15. únor 2016

Já bych nejela, pokud by na to měla padnout finanční rezerva, nemám na to povahu

lenka5731
15. únor 2016

Záleží na tom, jak rychle si tu rezervu dokážeš doplnit. Pokud do pár měsíců, riskla bych to a jela. Zijeme jen jednou.

marton
15. únor 2016

@lenka5731 přesně tak,žijeme jen jednou 😉 .Na co komu bude finanční rezerva,když si nic neužije.

magdalenax
15. únor 2016

Ještě takhle, pokud bych měla v případě finančních potíží oporu, třeba u rodičů, tak bych taky jela, ale pokud by to měl být pouze můj risk, tak ne. Rozhodně bych počítala kupř. s vyúčtováním elektřiny, plynu, vody, prostě s takovými výdaji. Jo, a třeba - nevím, kdy bys měla letět, ale možná si dokážeš nějakým způsobem nějakou tu rezervu vytvořit. Také bych se zaměřila na to, abych měla pro dcerku přesnídávky, doma pudingy, trvanlivé mléko..., jinak ledničku bych vyluxovala a vypla, dva týdny jsou dost dlouhá doba na uchovávání potravin, ale kdyby náhodou, tak vyhodíš i lednici, to už jsem taky četla někde, jak odjeli na dovolenou a lednička víš co, a ten mrazák atd..., prostě lednice nevyvětratelná, tím Ti proboha nic nepřivolávám, na druhou stranu ušetříš trochu té elektriky. Neznám Tě, nevím, jaký máš styl nakupování, někdo nakupuje denně podle potřeby, někdo jednou za 14 dní, tudíž to co napíšu teď ber s rezervou. Před odjezdem bych si zajistila, abych měla doma rýži, těstoviny, trvanlivé mléko, smetanu atd..., už jen proto, že jenom ta aklimatizace bývá pro někoho náročná. Ať se rozhodneš, jak se rozhodneš, přeji Ti jen to, ať se rozhodneš dobře

zaludova
15. únor 2016

Já bych jela....i když jsem teda spořící typ, ale pokud má manžel stabilní zaměstnání a od teď se na tu rezervu zaměříš a nebudeš v ČR pak kupovat kraviny a radši šetřit, tak by to snad melo dopadnout dobre 🙂 zážitky jsou nejvíc 🙂

cerberos1306
15. únor 2016

Napíšu ti z vlastní zkušenosti. Každý rok manžel brblá, že nás dovolená bude stát hodně peněz a tak. Ale víš co, nakonec je vždycky šťastný, že jsme jeli a vybrala jsem skvělou dovolenou a peněz nelituje. Ty zážitky a dobrodružství co to s sebou přinese je k nezaplacení a budeš na to vzpomínat celý život.

Zabal kufry a leť. 😉 🙂

sarahladynka
autor
11. bře 2016

Holky, díky za Vaše ,,popíchnutí,, Nakonec se to trošku zvrtlo a jedeme na 6 dní New York , 10 dní Florida.Za necelé dva měsíce letím.Muž bude hlídat malou, i babičkou.Věřím, že to zvládnou a aspon si mě doma budou více vážit 🙂 Penízky mě snad mrzet nebudou.Ted se snažím neutrácet za blbiny,práci mám dobrou, takže co se tyče hypošky, elektřiny to problém není.Tak snad toho litovat nikdy nebudu 🙂