Dovolená s dětmi. Co vám nesmělo chybět?

chaira
30. zář 2020

Maminky, co vám nesmělo chybět na dovolené pro děti, kočárek máme, nějaké vychytávky, atd. Poraďte, letíme poprvé. Děkuji.
PS: Prosím negativní komentáře mi sem nepište, díky.😉

nnnadja
30. zář 2020

Za mě léky na vše - kašel, oči, uši, průjem, zvracení...

sarkoc
30. zář 2020

Pokud do tepla a na pláž, není marný takový ten stan proti větru...děti si v něm krásně ve stínu a v bezvětří hrají,/spí/...

adelka951
30. zář 2020

Nositko nebo šátek

adelka951
30. zář 2020

A rychlovarna konvice, pokud nekojis.

adelka951
30. zář 2020

A UV tricko a kalhoty,

areh
30. zář 2020

Hodně záleží kam letíte a co tam plánujete dělat a kolik je dětem. Jestli jen "válečka u vody" nebo i nějaké větší cestování.
My jsme třeba skoro nevyužili hračky, prostě se syn zabavil jinak. Na pláž nám stačil slunečník a lehátka,UV tričko je super.
Do letadla určitě nějaké zobání a třeba nová knížka.
Z léků beru jen na teplotu a průjem, případně fenistil kapky, jinak nic.
Za mě je třeba nosítko zbytečnost, pokud normálně nenosíš.

janedv
30. zář 2020

-do letadla a na letiste deku, je tam chladno, klima, i kdyz letite do tepla
-teplomer, leky na teplotu, fenistil.
-do letadla novou hru, hracku, knizku. Podle veku neco na cucani nebo hodne piti (at cuca neco pri vzlety, dosedu - meni se tlak, boli usi)
-u more - u bazenku - hlavne kloboucky. Podle veku decka - malinky splash pool (takovy melky maly bazenek). My mame pro mladsi, litame do tepla od jejich 4 mesicu a je to super. das tam trosku vody, hraje si u tebe, pohoda. Nevim vek, podle toho. Nad rok a pul dva uz to nema cenu, cachaji se ve velkem. Malosi taky, ale vycerpava je to vic. Nase byla v mori i velkem bazenu od tech 4m, ale ten maly splash pool ji berem vzdy, vydrzi v nem mnohem dele.
plastovy hrnek, lzicku, vidlicku
jidlo do letadla i na cestu
obal na kocarek, sice s nim jdes az k letadlu a odevzdas u vstupu, oni ho ale pak stejne mrsknou do zavazadloveho prostoru a je tam bordel. Nebo golfky, ty se slozi dobre a nic jim nehrozi. Tako y maclaren prezije i takoveto zachazeni a je nesmrtelny 🙂

chaira
autor
30. zář 2020

@janedv děkuji za info 😉
Deky v letadle nemají? Golfky mám, léky beru, hračky už se nevejdou, jen knížka s pohádky. Na opalování myslím, mazání též, dětem je 2 a 5,5r.

bassetlady
30. zář 2020

@adelka951 ta je dnes už na pokoji i v horších penzionech

adelka951
30. zář 2020

V penzionech ano, ale v all in hotelech ne vzdy.

bassetlady
30. zář 2020

@adelka951 jezdím na dovolenou a pracovně po hotelech posledních 15 let cca 10x ročně a ještě jsem nebyla na hotelu, kde by nebyla.

janedv
1. říj 2020

@chaira nevim, cim letite. Nekde ano, nekde ne, kazdopadne a letisti se hodilo ji mit hodne u odletu. zvlast v teplych zemich je casto klimatizovano na 18C 🙂
deti jsou velke, to bude v pohode. Ohlidej ty usi, at jim nezalehne, to pak boli. Jinak vlhcenecubrousky s sebou k ruce, otrit jim stolek a zachod az pujdou. Jonak mi uz nenapada nic zasasniho, hry a jracky ma starsi ve svem batuzku na zadech. Ja mu do letadla beru tablet se sluchatky, leta tak od 3 let. Mladsi to bohuzel nezajima, tam je to dobrodruznejsi 🙂
jeste mi napada, ze kdyz jsme leteli na podzim, letadlo bylo pretopene. Na letisti klada, v letadle hic. Ale to byly debilni CSA, s nimi uz nikdy. Treba misto deky vem velky sal, satek - ja ho pouzivala pak i na zakryti decka v golfkach, kdyz spala, at se ji nespali nohy, a pod. Malou deku mam vzdy s sebou plus ten velky satkosal. Nositko jsem uzila jenom kdyz byla mala opravdu mala. Ve 2 letech ne.
Jo a jestli letite nekam, kde to neznas, zjisti si predem, kde je nejblizsi lekar nebo pohotovost. Ono potrebovat to nebudes, ale neni nic horsiho nez situace, kdy ano a musis googlovat a ztracet cas. uzijte si to

chaira
autor
1. říj 2020

@janedv co na ty uši? Lízátko, bonbón? Deky si raději vemu, letíme s Wizzair. Tablet máme rozbitý, tak uvidíme co zaujme. Třeba knížka.diky za info.

janedv
1. říj 2020

@chaira spis pit vodu (caj, stavu.... neco) pres brcko nebo cucatko. Proste neco, u ceho musi tahat a polykat. Zkus si ten pohyb, jakoby si tahala az z paty a pak polknot 🙂 petileta si klidne usi pak profoukne (paradni trik-zacpat nos a vsi silou proti nemu fouknout, melo by lupnout v usich a je hotovo. ale dvouletak to asi neda. lizatko asi nema patricny ucinek a ja bych 2letakovi bonbon nedala, se bojim. zalknuti. wizzair je ok