First minute nebo last minute?

alenakova
13. lis 2023

Ahoj. Prosím pěkně o vaše názory a zkušenosti s letní dovolenou s dětmi. Vybíráte ji ve first minute (listopad, prosinec, leden, únor..) nebo last minute? Vždy jsem jezdila last minute, tak nevím, co je lepší. Nevím, kdy je nejlepší ji vybrat... Navíc čekám ještě na termíny táborů a možnosti hlídání babičky... Jak to prosím řešíte vy?

jeyre
13. lis 2023

@alenakova Vzhledem ke zkušenostem z posledních let, kdy byla každé léto aspoň jedna zlomenina, neštovice apod. necháváme drahou dovolenou na poslední chvíli, jinak už by nám v tom zaplula slušná částka.

cilkat
13. lis 2023

Vybíráme dost dopředu, ale i proto, že obvykle jezdíme ještě buď s prarodiči, nebo třeba sestřenicí a získat odpovídající složení pokojů v last minute není úplně snadné.

patypresdevaty
13. lis 2023

Záleží, jak hodně trváte na konkrétním hotelu nebo lokalitě.. protože na Last minute je to prostě dost přebrané, kór pokoje pro 4 a víc osob... Občas se při LM stane, že už jsou obsazená letadla, takže někam se nepodíváte...
My FM plánovat nezvládáme, je to moc dopředu, takže létáme na LM. Ale vybíráme vždy z toho co je, nemáme v hlavě nic konkrétního

veronicka89
13. lis 2023

Last minute je nevyhodne , pokud chce clovek vysoke sluzby a krasny hotel na dobrem miste...

( pred 10 lety to bylo fajn)

patypresdevaty
13. lis 2023

@veronicka89 Tak po tomhle typicky clovek, co jde po LM nabidkach, nejde 🙂
Nam se zatim vzdy podarilo na LM najit zajezd, se kterym jsme byli v pro nas dulezitych parametrech spokojeni. Hledani je ale drina a vytrvala prace, to priznavam

patypresdevaty
13. lis 2023

@veronicka89 a druha vec je, kdy chce clovek jet. O prazdninach to je samozrejme problem, my letame vetsinou v cervnu...

veronicka89
13. lis 2023

@patypresdevaty ja dovolenou hledam intenzivne vetsinou 2 mesice ...jo kdyz jsme mohli hezdit v xervnu bylo to jednodussi a slo to vic...

Ale loni , kdy vypadlo recko a na zacatku sezony i turecko ? ( ty jo ted uz nevim proc...co vibec bylo 🙈🤪) to byl treba masakr hledat LM ...- höedala jsem ba zacatek zari a vse bylo pryc...nebo hnzsne nebo v cene malediv 😀

drep
13. lis 2023

Léta jsem jezdila ultra last minute, doma předbalený kufr a mírná flexibilita s termínu. Teď už není možné dostat den navíc, tak bych v létě raději objednala first minute. My k moři jezdíme last minute koncem září, potřebujeme dva pokoje a zatím jsme neměli problém, ale termín už to prostě není moc exponovaný.

maciceksta
14. lis 2023

Loni jsem kupovala na FM v prosinci Řecko na srpen. Pak jsem to schválně sledovala. Náš hotel byl ve stejný termín uplně za stejnou cenu i na LM.

pospis
11. pro 2023

Jelikož nás je pět - 2 dospělí a 3děti, kupujeme First minute na léto vždy ještě před koncem roku. Máme pěvně daný termín plus mínus den dva a to prvních 14dní v červenci. Naše zkušenosti, že potom ty velké rodinně pokoje už nejsou. A mít dva pokoje se prodraží.