Kam a jak raději na dovolenou?

malecek
12. čer 2018

Ráda bych jela letos s rodinou na dovolenou, budu cca 20tt, samozřejmě pokud mi to doktor dovolí, to je samozřejmost.
Ale můj dotaz, jeli byste raději na 14 dní autem do Černé Hory, kdy by bylo přespání ve Slovinsku, v Chorvatsku a cestou zpět stejně, nebo letecky na 8 dní buď Řecko nebo Turecko?
Děkuji za názory a třeba i tipy.

bayt
12. čer 2018

@malecek A v čem je rozdíl? Jako to auto nebo letadlo? Mně přijde letadlo pohodlnější....Ke konci těhotenství bych už asi v autě delší dobu nevydržela, ale to ty nebudeš...

No a taky záleží, jak ti bude. Já měla střed těhotenství bezproblémový, šli jsme i na trek do pouště atd. Ale začátek byl děsný, a mít takové nevolnosti, tak bych nikam nejela ani omylem :D

malecek
autor
12. čer 2018

@bayt ano jestli raději autem vlastním tempem a trasou, nebo letadlem, jak mi bude nevím, proto zatím nic nezařizuju, letecky bych řešila last minute.

bayt
12. čer 2018

@malecek Tak to mi přijde výhodnější to last minute. Většina lidí má druhý trimestr fajn a já to tak měla taky. Měla jsem energie na rozdávání 🙂 Pokud tedy nemáš komplikace a nejsi na rizikáči. A určitě letecky, můžeš se během letu projít, chodit na záchod kdykoliv se ti zachce, pití kolik chceš a kdykoliv k dispozici...

fandass
12. čer 2018

Raději letecky, než autem. A letecky to není zase takový cenový rozdíl oproti autu, když spočítáš čas strávený cestováním a náklady. V loni bratr jel do Chorvatska a jen 8 hodin popojížděl v kolonách, změnil názor a že příště raději letedlem.

soleilll
12. čer 2018

@malecek Jestli máš bezproblémové těhotenství, je to asi jedno. Možná bych volila spíš pevninské chorvatsko - pro případ, že by na místě nastaly nějaké zdravotní komplikace. Jestli ti teda nevadí dlouhá jízda autem. Naopak pokud ti třeba bude tvrdnout břicho, je auto dost risk. Let je kratší a klidnější (na otřesy), ale na řeckých ostrovech je zase naprd dostupnost zdravotní péče. Takže hodně záleží na tém zdravotním stavu v daném termínu.

lucie01
12. čer 2018

My jeli do Chorvatska autem, byla jsem tedy 15-16 týden a bylo to naprosto v pohodě. Jeli jsme tedy nahoru cca 10 hodin jízdy a zvládli jsme to dobře ( jízda přes noc, nikde jsme nečekali ). Ta Černá Hora je přeci jen o dost dál a i s přespáním to může být už dost únavné...asi bych volila nějaký letecký last minute ( v Řecku je nádherně 🙂 )

lida9
12. čer 2018

no asi takhle, v pripade ze se neco na dovce pokazi, tak lezet v turecke nemocnici bych teda fakt nechtela... uzijte si dovcu! 🙂

bayt
12. čer 2018

@lida9 no ono ty soukromy turecky nemocnice jsou kolikrat lepsi jak cesky...mam dokonce osobni zkusenost...

pabka
12. čer 2018

Manžel v Turecku musel vyhledat lékařské ošetření a klinika i pece super. Vše pojišťovna proplatila.