Kdy poprvé na víkend od kojeného miminka?

bayt
9. srp 2018

Ahoj, ráda bych se zeptala žen, které kojí, v kolika měsících/letech odjely poprvé od miminka na víkend.

ester34
9. srp 2018

@bayt Tak myslela jsem ze ve dvou uz ma dite hrnecek, ne flasku... Já reagovala na paní, která bez potíží odstříkává do flašky od porodu, ne na dvouleté dítě...

Ve dvou letech se dcera kojila ráno, před poledním spánkem, večer a v noci....Když jsem se snažila to omezit, kdyby to bylo na ní, kojí se pořád jak miminko, ale každé dítě to tak nemá, ona o běžné jídlo nestála, rozjedla se trochu víc asi ve 2 letech a 7 měsících...

ester34
9. srp 2018

Teď se dívám, že tvůj prcek má 6 měsíců...tak to je pro mě nepochopitelný o tom jen uvažovat, to jsem kojila nonstop a dala ji tak mamce na hodinu do kočáru...a ještě se mi tak hrozně nalévala prsa, že bych se od dítěte opravdu vzdálit nemohla, ani kdybych chtěla...

dmiska
9. srp 2018

Nebyla jsem doteď, Aničce jsou dva roky a přestala jsem kojit před 3 měsíci. Chystáme se poprvé pryč přes noc. V půl roce jsem si sotva troufla pryč na hoďku.
Ale nikomu to neberu, záleží na mamince, miminku a možnostech hlídání.

bayt
autor
9. srp 2018

@kusanagi87 nekdo koji i do peti, proto se ptam

bayt
autor
9. srp 2018

@elikup Trochu emotivni ne? Ptam se na to, kdy kdo odjel na vikend, ne kdo je a kdo neni dokonalejsi matka.

bayt
autor
9. srp 2018

@ester34 Ja nikam momentalne neodjizdim

olga_
9. srp 2018

Syn poprvé odjel s manželem k jeho rodičům na víkend v 3 letech. Čtvrt roku poté se sám odstavil. Tou dobou už bylo kojení jen sporadické a odjezd bylo jeho rozhodnutí, takže to zvládli parádně. Motivace byla veliká - moštování s dědou - tam tekla jiná šťáva 😂

dc2015
9. srp 2018

Nejsem extrémista, syn byl a je dodnes hlídaný hodně. Je mu 2 a 3/4 a už bez nás celý víkend byl několikrát, ale byli jsme teda v dosahu, byl u prarodičů cca 10 km od nás. Nicméně od kojeného bych fakt neodjela. Kojený byl do roka a půl. Na noc poprvé pryč v cca roce a 3/4. Ale byl na prarodiče hodně zvyklý, i na prostředí, během rekonstrukce jsme tam dva měsíce bydleli, takže se tam prostě cítil doma.

zelenaesmolda
9. srp 2018

No jak tak sleduju tuhle diskuzi tak vidim konecne prvni vyhodu nekojeni :D

bayt
autor
9. srp 2018

@dc2015 tak si utvarim nazor ze cca dva roky, uvidim co nazor mimca :D

@zelenaesmolda ja teda vidim samy vyhody nekojeni :D asi zalezi, jak komu jde odstrikat

zelenaesmolda
9. srp 2018

@bayt me bohuzel neslo,nemela jsem mliko,kojit jsem chtela ale kdyz to nejde tak to nejde.vyhoda je v tom,ze klidne muzu na par hodin odejit aniz bych se timhle musela zatezovat.a asi protoze nemam porovnani s kojenim tak mi lahvickovani neprijde ani venku nejak nepohodlne

drzticka81
9. srp 2018

Tak od syna, ve dvou letech jsem si odjela na 5 dni do porodnice-byl stale kojeny,v noci byl s tatinkem,zvladli to v pohode,kojeny byl do 2.5 let (mineno kojeni pred usnutim,v 2 letech nespal uz ani pres den), ja se pak chystala na operaci zlucniku-od kojene dcery jsem nechtela,takze jsem dva roky drzela zluc.dietu a na operaci jsem sla pred 2.rokem dcery (dle me je vek okolo dvou let uz v pohode,deti to zvladnou)....v nemocnici jsem byla 4 dny,dcera to zvladla-opet byla s tatinkem a braskou,kojila jsem ji dale do 2.5 let (v nemocnici to ale bylo krusne,nebrala jsem si odsavacku,uz jsem zas nekojila tak casto......ale muz ji musel dovezt,prsa se mi nalila a ja musela odstrikavat)........takze za me vek okolo 2 let.......pokud se tedy jeste koji......s kojenim lze dal pokracovat......pokud se chce........driv bych sama za sebe nejela....

elikup
9. srp 2018

@bayt tak kdy neni materstvi emotivni.. a opravdu mne po tom, co jsem napsala vnimas jako dokonalou matku? Ja sebe ne. Vždyť jen nejsme stejné. Však odpovídám, že i já si tu otázku kladla doma sama a tohle mi z ni jen vypadlo. Tak jsem nejela bez dítěte nikam, no.

dc2015
9. srp 2018

@bayt Já myslím, že to každá maminka cítí, kdy je to ok. Já jsem byla v synových 5 měsících na rozlučce velmi dobré kamarádce. Šlo jen o večer a prostě to nebylo ok. Jako doma to zvládli, byl s ním tatínek i prarodiče, ale s usnutím čekal na mě a já si to stejně neužila... Být to někdo jiný, nešla bych ani na tu chvilku, zkrátka to žena vycítí... Čekáme druhé a je mi už teď jasné, že vše bude jinak a "zkušenosti" s prvním synem mi budou z valné části k ničemu...

pratensis
9. srp 2018

@dc2015 Stopro souhlasim, ze se to da vycitit. Starsi syn byl na kojeni hodne zavisly a hodne mizerne jedl normalni jidlo. Tam me ani nenapadlo, nekam jezdit, kdyz jsem ho jeste kojila.Kojila jsem ho 2,5 roku. Mladsi ji od zavedeni prvnich prikrmu paradne. Kdyz mu bylo 17 mes., musela jsem se starsim do nemocnice na 4 dny a citila jsem,ze bez obav muzu, ze to mladsi da. Vyuzila jsem toho i k odstaveni, protoze jsem sama mela zdravotni problemy a kojeni me uz i dost vycerpavalo. Ale nebyt toho,kojim ho klidne dal, ja jsem oba kluky kojila rada a tu blizkost jsem si uzivala. Mladsi to zvladl v pohode,po mem navratu jsme navazali na spolecne uspavani, uz jen s tulenim. @bayt Tim chci jen ukazat, ze kazde dite je jine a nejlip fakt pockat, jak to samo vyplyne.

dora13
9. srp 2018

@zelenaesmolda hele, jsou nekojeny deti, od kterych nemuzes odejit na minutu, jak jsou na matku fixovany a naopak kojeny, ktery jsou bez matky uplne v klidu. Je to o diteti a jeho povaze, ne o tom, odkud pije mliko🤷‍♀️

irena1111
9. srp 2018

No pokud pro něj odstříkáš dostatek mléka a máš spolehlivé hlídání tak v podstatě kdykoli.

ilonne
9. srp 2018

@vladienka A co by jsi delala, kdyby ti dite nevzalo prso? Tretimu synovi od narozeni mm odsavam a krmim flaskou a to jsem starsiho syna bez problemu kojila z prsu. Ne vsechny deti vezmou prso.

sviva
9. srp 2018

Za sebe si myslím, že to není o kojení a nekojeni, dceři je 2,5, kojena do 19m. Na víkend jsme zatím od ní nebyli, nemáme tu potřebu... vždycky když je možnost, dáváme přednost společnému času. Zato od mala vcelku pravidelně odcházíme na krátkodobější akce, buď já sama nebo oba. Mléko se vyřešilo odstříkanim, později nahradilo prikrmem a dcera výpadek vcelku v pohodě tolerovala. Za mě je to spíš o vzájemné fixaci a povahach dítěte i maminy. Znám dokonce případ, kdy prostě dítko dostalo misto prsa v klidu UM a po návratu se zase vesele kojilo...

martinka_33
9. srp 2018

První dítě v 16m, druhý v roce a půl, obě to zvládly, holce to bylo šumák, kluk to nese hůř, bez ségry ho nikde nenechávám, se ségrou je ok 🙂 Jinak u nás platilo neni máma, neni prso, neni problém

cosimamvybrat
9. srp 2018

U prvního dítěte jsem neměla odsávačku, takže dokud jsem kojila, tak přes noc nikam, až po odstavu, takže od 9 měsíců už jsem chodila večer ven a vracela se až v době. kdy spal, s manželem to zvládali naprosto v pohodě. Poprvé mimo domov spal v 10 měsících u mé mámy, na kterou byl zvyklý.
Druhý syn má čerstvě dva měsíce a v půlce září mě čeká třídní sraz, který se bude konat od soboty do neděle. Když to půjde, tak bych tam ráda zůstala přes noc, uvidíme. Můžu poreferovat za ten necelý měsíc a půl, jestli to klaplo (pokud si teda na diskuzi ještě vzpomenu 🙂 )

radka8888
9. srp 2018

ja jsem byla v trech mesicich dcery na pracovni stazi mesic, byla jsem v podstate jen pres noc doma, to jsem kojila, na den mela odstrikano. Dokonce nekolik litru. Pak kojila v klidu dal. Vedela jsem, ze to nastane, takze od zacatku mela medelu a ucila jsem ji na to. No zvladnout se da vse. Na opravdovou dovolenou beu deti jsme jeli az kdyz jsem nekojila. Noc cca od pul roku obcas.

prcekverunka
9. srp 2018

@bayt Od miminka bych na víkend nejela. A od kojeného už vůbec ne 😒

bayt
autor
9. srp 2018

@pratensis diky, jsem zvedava...uprimne uz se nemuzu dockat na prospanou noc a cas pro sebe s manzelem :D kojeni momentalne co 30 min i v noci, uz si to brzy asi hodim :D

vladienka
9. srp 2018

@ilonne ale tak to je zase extrem, tym sa predsa neda argumentovat. Bavime sa o beznej situacii kedy sa dieta normalne koji.

bayt
autor
9. srp 2018

@pratensis takze jsem cca ve ctvrtine, to jde :D

dora13
9. srp 2018

@bayt ono se to ted nezda, ale strasne rychle to utece, zpetne si budes rikat, jak strasne kratky obdobi to bylo... Zazila jsem to taky a taky to dost resila a ted si rikam, hahaha, co byl ten rok a pul, dva roky v zivote proti tomu zbytku zivota, kdy uz mam deti v pohode hlidatelny... fakt, uvidis, ze za rok si na me vzpomenes a das mi za pravdu🙂

bayt
autor
9. srp 2018

@dora13 tak trochu je mi lito, ze jsem tak vystavena, malej je uzasnej, leti to..ale je to, jak to je, tesim se na ten vikend jak vosa na lep

jitulka89
9. srp 2018

Predhaneni se v tom kdo je lepsi matka a nenechal by dite o samotě dyl jak hodinu za tri dva jedna 😂😂😂 ja byla ted o víkendu pryč poprve pres noc tj cca 24 hod přesně, malé je 7 měsíců a hlídal tatínek, mliko jsem měla odstrikany. Malá s tátou to zvládli celkem dobře ale moje už dost trpěla pořád nality a odstrikavat moc neslo resp. slo ale trvalo to a za hodinu jsem mohla zase takže i záleží jak jsi na tom s laktaci protože mě se mlíka celkově dělá vic než je potřeba

bayt
autor
9. srp 2018

@jitulka89 s jak usnula s tatou? Malyho manzel pres den uspi v satku, ale v noci nevim..