Let letadlem v 10. týdnu těhotenství - lékařské potvrzení

helionova
19. čer 2018

ahoj holky, ptám se hlavně těch které letěly v těhotenství. Máme v přepravních podmínkách napsáno toto - Posádka letadla může požadovat lékařské potvrzení o způsobilosti
k přepravě. Máme to s travel servise.
řešily jste to některá? Měly jste? co vám tam gyndař napsal?
jsem v 10 tt nemám ani těhu prukazku.
Díky za případné info 🙂

zdenkaell
19. čer 2018

Tak v 10.týdnu to snad nikomu říkat nemusíš ne? Tak se jedná o vyšší stupeň těhotenství.

renuliena
19. čer 2018

V 10tydnu bych to vůbec neřešila

ssandy
19. čer 2018

Prukazku jsem dostala az ve 14.tydnu.10. bych neresila. Podle me chteji potvzeni, kdyz jsi ve vysim stupni, protoze bud Te nevezmou vubec nebo na Tvoje riziko. Kazdopadne potvrzenim je urcite i samotna prukazka, kde je videt, v kterem jsi tydnu.

helionova
autor
20. čer 2018

@ssandy
@renuliena
@zdenkaell
díky moc holky, uklidnily jste mě, že nemusím litat a shánět dneska svého gyndaře. Včera jsme koupili last a dneska večer letíme 🙂 tak by to bylo zbytečná starost 🙂

lobella
20. čer 2018

@helionova ahoj, ja letela v 19tt,brisko mi vylezlo jen trosku pri namaze, takze ny to na me nikdo nepoznal...radeji jsem si potvrzeni od dr.vyzadala,ale jelikoz letecka společnost nemela svuj formular, napsala jen na papir vetu, ze jsem aktualne v 19tt a problemy nemam, nic o letu tam zmineno nebylo, uprimne tohle vedet, tak se ns to vykaslu, takhle jsem se tam hnala zbytecne...

helionova
autor
20. čer 2018

@lobella a to sis nechala potvrdit u dr?

journals
20. čer 2018

Potvezení se samozřejmě týká pozdějího stupně těhotenství, kdy je to už vidět. Předpokládám, že nikomu nebudeš hned hlásit, že jsi těhotná. Jediný, s kým bych doporučení dobře probrala je tvůj lékař. Osobně bych v 1. trimestru neletěla, ale svojí zkušenost jsem tu už několikrát psala.

lobella
20. čer 2018

@helionova ano, normalne u sve gynekolozky, ale chtela po me formular te letecke spolecnosti, ze pry maji sve vlastni, kam to ona potvrdi, ale spolecnost nam reklaze nic takoveho nemaat to sepise dr na papir jako zpravu, tak mi tam dala 2 vety, v kolikatem jsem a ze nemam problemy

helionova
autor
20. čer 2018

Tak nakonec jsem si na gyndu skočila, doktor mi to ochotně vypsal a viceméně nebyl vůbec překvapen. Napsal že jsem 10tt a že je vše v pořádku a bez problému. 🙂 díky za rady. Krasny den.

astrid_sk
20. čer 2018

Tiez som letela niekedy okolo 10tt a nic som s tym neriesila... jedine co, tak niektore zeny su nervozne z tych kontrol a skenerov, ze vraj take tie detektory kovov su ok, ale take tie vacsie celotelove skenery sa nedoporucuju... Ja som na taky narazila v maroku na letisku, ked som tam mala ist tak som im povedala "pregnant", straznik sa na mna kukol a s otazkou v ociach naznacil na sebe vypukle brucho, ja som kyvla ze ano a on nieco povedal tomu chlapikovi pri tom skeneri a ja som cezen presla bez skenovania, potom ma pani prehmatala akurat...

andelka
22. čer 2018

V 10 tt poletím taky,a Dr neříkal nic. Oni to potvrzení chtějí až v pozdějším těhotenství,kvůli riziku předčasného porodu. Též v té době ještě nebudu mít ani průkazku,to až na kontrole týden po dovolené.