Mateřská dovolená - na co mám nárok?

pintule01
7. čer 2018

Ahoj holky,vím,že se to tu řeší pořád,ale nějak nevím,jestli nárok mám,nebo nemám,tak se chci poradit s moudřejšími a zkušenějšími.
Od 18.1. 2018 jsem na nemocenské/rizikové těhu.
3.1.2018 jsem nastoupila do nové práce se smlouvou na dobu neurčitou.
Před tím jsem byla 10.8-31.12.17 na nemocenské kvůli těhu,ale to bohužel dopadlo špatně :-/
Za poslední dva roky jsem tedy byla zaměstnaná 02.2016-konec 04.2016,pak hned nástup 1.5.2016 do jiného zaměstnání až do konce listopadu 2016.Pak jsem se stěhovala a byla doma a nastupovala jsem až v únoru 2017,kde jsem byla právě do toho 10.8.,než jsem šla na neschopnost.Po celý rok 2016,do konce května 2017 a pak ještě od 1.1.2018 do 31.5.2018 jsem byla vedena jako osoba pečující,z čehož se příjem počítá normálně do důchodu a bylo za mě odváděno i soc. a zdrav. pojištění.Mám tedy nárok?
Ještě bych chtěla uvést,že k dnešnímu dni jsem dala výpověď,protože můj zaměstnavatel je v insolvenci,neproplatil mi ani nemocenskou za leden a neměla bych se kam vrátit a já chci mít vše vyřešené do porodu.
Omlouvám se za román a snad se tu najde někdo,kdo zvládne poradit

jankol
7. čer 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

Nejlepší máš zavolat si na okresní správu sociálního zabezpečení, tam jim nahlásíš rodné číslo a oni ti řeknou jestli máš nárok a nebo kolik ti případně chybí. Nebylo zbytečné dávat výpověď? Ať ti to pak neuteče.

pintule01
autor
8. čer 2018

@jankol Děkuju za radu,zavolám tam.
Zbytečné to určitě nebylo,aspoň z mého pohledu

jankol
18. čer 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@pintule01 Co ti řekli na okresní zprávě? Jo znovu jsem četla důvod proč jsi dala výpověď, tak to se nedivím a zbytečné to nebylo, nějak jsem ty důvody přehlédla.

pintule01
autor
19. čer 2018

@jankol že splňuju těch 270 dní,ale neví jestli i těch 180 dní ochranné lhůty.
Ta se ale počítá až ode dne ukončení smlouvy pokud vím,tak by neměl být problém.
Každopádně,kdybych prý nakonec neměla nárok,kvůli ochranné lhůtě,vyplácí se prý speciální nemocenská,po dobu 6ti týdnů před porodem a 6ti týdnů po porodu.

jankol
27. čer 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@pintule01 JO myslím že se to počítá od ukončení poměru, tak to mě zajímá ta speciální nemocenská, o tom slyším poprvé, řekla ti k tomu něco víc?

pintule01
autor
27. čer 2018

@jankol Nn,nic víc neřekla.
Jen jsem se jí ptala,co když ukončím nemocenskou a pak nebudu mít nárok na mateřskou,jestli jako budu 8 týdnů bez peněz a ona mi řekla,že v tom případě,je vyplácena speciální nemocenská po dobu 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po porodu,nic víc nevím