Robinzonáda v Chorvatsku, byl někdo s dětmi?

capricej
28. dub 2017

Dobrý den, byl někdo s dětmi na robinzonádě v Chorvatsku? Letos tam jedeme a já mám obavy z vody. Jedná se mi o to, že je tam k mytí pouze dešťová voda. Děkuji za všechny informace 🙂

jezz13
28. dub 2017

Známá byla asi před dvěma lety a byla nadšená. Dešťovky se na mytí opravdu není třeba bát. 😉

capricej
autor
28. dub 2017

@jezz13 a nevíte jestli je nějak chemicky ošetřená?

konidana
28. dub 2017

@capricej tak na mytí snad ne

capricej
autor
28. dub 2017

@konidana já jsem spíš doufala, že bude. Protože představa, že ta voda tam je nevím jak dlouho na sluníčku.... 🙂

jezz13
28. dub 2017

Nemyslim, ze by byla voda v nejakem otevrenem sudu jako tady na zahradce🙂 Byva tam svedena do normalni uzavrene nadrze. Horsi nez cesky rybnik nebude.

capricej
autor
28. dub 2017

@jezz13 no právě 😖

jezz13
29. dub 2017

@capricej Tak asi zvaž, zda je to pro vás ten pravý koncept. My jsme zvyklí spát pod širákem, mít se v potoce a pít vodu z rozpuštěnýho sněhu a mám tedy vyzkoušeno, že příroda není zdraví ohrožující, ale zas nemá cenu, abys byla celou dovolenou nervózní, jestli tam něco nechytneš...

plksv
29. dub 2017

Absolvovali jsme s dětmi 3 a 5 roků, letos jedeme zase, náš nejmenší má tři roky. S vodou nebyl absolutně žádný problém. Je v nádrži pod domem. Jo a byla to naše nejúžasnější dovolená. Domek přímo na pláži, malá písečná pláž jen pro nás, plavky jsme nepoužili 🙂.

editah222
29. dub 2017

@capricej souhlasím s tím, že pokud nejsi na lehce "bojové" podminky zvyklá tak to pro tebe nemusí být ideální dovolená. Ja jsem zvykla na tydeni mytí v české řece a na život bez dostatku elektřiny, ale protože do Chorvatska jezdíme s rodinou, která má raději komfort tak robinzonady nehrozí😃. Ale příští rok jedeme jen my a už mám 1 vybranou😉.

editah222
29. dub 2017

@plksv
Byla by jsi tak hodná a poslala mi odkaz do sz? Diky moc.

capricej
autor
29. dub 2017

@plksv o mě ani tak nejde jedeme s dětmi 2 a 5 tak kvůli ním mám obavy aby něco nechytly,

capricej
autor
29. dub 2017

@plksv
Prosím mohla by jsi mi o tom napsat více. Jak s jídlem a tak prostě se vším, co sebou tahat a co nechat doma a prostě všechno k robinzonádě. Jede nás 11, ale jediní my budeme mít tak malé děti ostatní jsou dospěláci. Jedeme na ostrov Pašmán. Topla vala .
Předem moc moc děkuji za info 🙂 🙂

plksv
29. dub 2017

@capricej jedeme taky na Pašman - Zuborovica. Asi to bude hodně podobné🙂. Napřed zápory - i když my to jako zápory neberem 🙂. Není tam elektrika, sporák a lednička je na bombu, svetla jsou na solár. S jídlem - připravovat na sporáku nebo určitě budete mít venkovní krb ( brali jsme brikety). Voda byla fakt v pohodě. Napřed jsem prevařovala, pak už ne 🙂. Ale pili jsme hlavně minerálky - vzít s sebou. Jinak máme objednaný domek na pláži, malé písečné, nikde nikdo, plavky nepotřebuješ, hračky a věci jsme nechávali na plážičce. Nádherná příroda, viděli jsme delfíny 🙂. Jo doporučuji dalekohled. Kdyby mě ještě něco napadlo nebo ses chtěla zeptat, ozvi se. Ale byla to fakt super dovolená, rádi se tam teď po letech vrátíme.

plksv
29. dub 2017

@capricej jo nabíječku do auta na telefon, tablet.

aurantium
29. dub 2017

@plksv Mohla bych poprosit o kontakt na konkretni misto do zpravy? 🙂 moc dekujeme

capricej
autor
29. dub 2017

@plksv tak po tom co píšeš, se začínám i těšit. Jenom tu vodu jsi prevarovala na mytí děti nebo na mytí všeho? Určitě budu mít ještě nějaké otázky, takže pokud to nevadí využijí tvé zkušenosti. 😉

plksv
30. dub 2017

@capricej s tou vodou to nebyla žádná hrůza. Prevařovala jsem jen na pití. Na koupání ne. Myslím, že pokud tvoje děti nemají kožní problémy, měly by to zvládnout. Ta voda není dešťová, která by tam byla celé prázdniny 🙂. My sami jsme viděli, jak tam přijela cisterna. Ještě jsem si uvědomila - doufám, že máte auto s trochu vyšším podvozkem - jsou tam drsné cesty 🙂.

outeq
30. dub 2017

Jedeme letos podruhe na robinzonadu. Vloni meli kluci 1r a 3r, letos budu navic tehotna. Moc s tesime. S vodou musime primerene setrit, ale nikdy nedosla, el.je na solar, ale staci na sviceni, 2h televize, kdyz svitilo pres den a lednici. Hlavni klad, je, ze mame dum pro sebe, deti muzou litat, kricet, bagrovat pod olivovnikama. Nakupujeme v obchodaku, vodu pijeme balenou, velke plus bylo, ze je na ostrove podnik na zpracovani ryb, tak byly ryby za hubicku a kazdy vecer jsme grilovali na terase. Pro me je to dovolena, tak jak ma byt 🙂

plksv
30. dub 2017

@outeq to jsem ráda, že se ozval někdo dalsi🙂, už jsem si připadala divně 🙂.

capricej
autor
30. dub 2017

@outeq a to jste loni byli na Pasmanu?

outeq
30. dub 2017

@capricej ne,ne tam to zatim neznam

capricej
autor
2. kvě 2017

@outeq
@plksv Děvčata jste skvělá, moc děkuji za odpovědi i informace. A protože jedeme do Chorvatska úplně poprvé, můžu poprosit i o jiné rady a vychytávky úplně na všechno. (cesta autem s dětmi, jídlo, oblečení, ostatní věci (léky,...) ) Mám ráda když jsem připravená a ne to potom ve stresu řešit na místě 🙂