Tunisko v srpnu, letěli byste po tom atentátu?

mamisss
23. bře 2015

Mám otázku, máme již zakoupený zájezd do Tuniska na Djerbu, mněli by jsme letět v srpnu se dvěma syny 9 a7 let .Letěli by jste v této době, po tom atentátu? My jsme se rozhodli, že nepoletíme, ale zase na druhou stranu, jsem se moc těšila. Děkuji za názory.

hojda
30. čer 2015

Neletěla bych, tato země mě vůbec neláká už vůbec ne s dětmi, I když ono je to dost těžké vybrat kam.....

kaccistar
30. čer 2015

neletela by som, nie je to podla mna bezpecna destinacia a ani pre deti dobra.. rovnako ani Egypt.. myslim, ze to nie su ciste miesta, nejde len o tu bezpecnost.. ale mozem sa mylit.

terkaz
30. čer 2015

Ne

pincola
30. čer 2015

Neletěla bych!

alisek
30. čer 2015

Osobně bych neletěla do žádných muslimských zemí (Turecko, Tunis, Egypt atd.) ale myslím že nejsou v bezpečí už ani Evropské země a jejich přímořská letoviska, hl. města např. Španělsko, Francie, Itálie..asi bych se nebála do Chorvatska, Černá Hora, Bulharsko. A Řecko to je zas nyní nestabiní, takže taky nevíš co tam může být za problémy. Ještě že jedeme jen na Lipno a do Alp.

ffiinnkkaa
30. čer 2015

Neletěla bych. Nejen kvůli antentátu, ale i proto, že jsem tam už byla a stačilo 🙂

magdalenax
22. črc 2015

Příbuzná se z Djerby vracela v sobotu, znechucená. 4x je stěhovali, z hotelu do hotelu, prý šílený, totálně zkažená dovolená. Cestovala tam několik let po sobě, na jedno a to samé místo....

terka_85
23. črc 2015

Byli jsme minulý rok v Tunisu a moc se nám líbilo. Po tom atentátu fakt nevím, asi bych se hodně rozmýšlela. Na druhou stranu stát se to může kdekoliv. Všude se najdou šílenci, jako u nás v ČR (viz střelba v restauraci, v knihovně, atd.).

petunie_2
23. črc 2015

Neletela bych v zadnem pripade, dovolena se ma uzit a myslenka na byt nepravdepodobny opakovany atentat by mi za to nestala.

shine2015
23. črc 2015

Ne.

jancip
23. črc 2015

Já jsem pár arabských zemí procestovala po vlastní ose. Bylo to velmi příjemné a cítila jsem se bezpečně. Lidé mimo turismus se chovají úplně jinak jak v turismu. Nicméně za současné situace bych do Tuniska ani Egypta neletěla. Ani ne tak kvůli atentátu, to se dnes může stát kdekoliv, ale kvůli tomu, že momentální politická situace je velmi nestabilní. A v takových obdobích prostě tyto země velkým rizikem jsou. A je v celku jedno, zda jede někdo do hotelu nebo mimo něho. Nechápu, kde se v lidech vzal pocit, že v hotelu je to bezpečné a mimo něho už ne.

mimi1004
23. črc 2015

Ne, z Evropy ani na krok.

jersika
23. črc 2015

Neletěla. Já měla Tunisko skoro jako druhý domov, jezdila jsem tam od dětství, měla tam oblíbená místa, kamarády. Tehdy bylo Tunisko skoro jak Evropa, holky v minisukních, poslouchala se Madonna, všichni popíjeli pivo (no co, pod slunečník Alláh nevidí) 🙂. A taková medina v Sousse, mauzoleum v Monastiru, El Jem, Kartágo, solná jezera...nádhera. Naposled jsem tam byla v roce 2011, už po arabském jaru a nepoznávala jsem to tam. Ne místa, ale lidi. Najednou všichni fanaticky nábožensky zanícení, holky v šátcích, my jsme už nebyli přátelé ale cizí bezvěrci, na mnoha místech už nebylo bezpečno. Uvědom si, že z Tuniska odešlo nejvíc lidí bojovat do IS. Byla jsem z toho úplně zničená, ale do žádné muslimské země už prostě nepojedu. Jsi pro ně přinejlepším chodící peněženka. A to přinejlepším.

pejtho
23. črc 2015

Nikdy jsem v Arabských zemích nebyla. Neláká mě to. Cestujeme do Řecka, Itálie, Španělsko...vím, že bezpečno není dneska nikde, a že pokud se budu pořád všeho bát, tak se nepodívám nikam...ale nepůjdu tomu nebezpečí naproti.
I přesto, že se třeba v Tunisu teď už nic nestane a hotely budou hlídané apod, tak bych měla zkaženou dovolenou jenom kvůli nepříjemnému pocitu.
Neletěla bych!
Stornujte, vyměňte. Cestovky vycházejí vstříc.

karlajasmine
23. črc 2015

Nevim.. tezka otazka. v Londyne byl jednou taky atentat v metru a pritom jsem tam ted byla. Stat se muze, jak jsme vcera videli, cokoli i u nas.. muzete prijit o zivot kvuli blbeckovi, ktery necha stat na zeleznicnim prejezdu kamion.
Spis jde o to, uplne u kazde cesty, jestli vam to za ten risk stoji. Protoze zivot sam je risk.. nekde je vetsi riziko a nekde mensi, tak vzdycky jde o to, jestli vas ta destinace laka natolik, ze vam to za to riziko stoji.
Mne osobne by ted muslimska zeme za ten risk nestala... ale ani Africka dzungle. Proste me ty mista nelakaji. Ale mam kamaradku, ktera byla nedavno v Ghane, protoze o tom cely zivot snila. Je to o lidech... at pojedete kamkoliv, tak se informujte o moznych rizicich a pak uz je to jen a jen na vas.

eva267
23. črc 2015

Vykašlete se na to. Pokud půjde dovolená vyměnit, neváhala bych. Pokud pojedete, stejně budete celou dobu ve stresu a já si teda dovolenou představuji jinak. Když kolega líčil , jak to tam vypadá (dorazil s rodinou do Sousse 4 hodiny po), nejela bych tam, ani kdyby mi zaplatili. Na lehátku u moře nepotřebuju koukat na vojáky v plné polní.

bella22
23. črc 2015

Neletěla, ani zadarmo. Byla jsem tam kdysi dávno s mámou a tyhle destinace mě prostě nelákají.

smardik
23. črc 2015

ne, ale já bych si tam ani zájezd nekoupila, nějak nemám potřebu do takových zemí jezdit. KDyž jsem byla svobodná možná ještě, ale co mám děti ne. Jedeme na Slovensko a jsme max. spokojeni

ale fakt je, něco se může stát všude. Manžel ted je 2měsíc pracovně v Pakistánu a vše v pořádku a to je taky super země ☹

klarrka126
25. lis 2015

V Tunisku jsem v srpnu byla, v pohodě.🙂 Bylo to super! Je to úžasná země, hotelová pláž 24 hodin denně hlídaná, vjezd do hotelu taky. Navštívili jsme Monastir, taky bez problémů, jen po dceři se kluci ohlíželi, ale to už k tomu patří. V našem hotelu bylo ale pouze z nějakých 500ti lidí 20 Čechů..A navíc- Hotely jsou teď skoro prázdné, v hotelu kde jsme byli je prý normálně okolo 2000lidí, a tak to bylo lepší,

katullaa
16. čer 2016

Jasně že bych letěla. Vždyť se to může stát zítra u nás :D.

zmrzlinka
16. čer 2016

Ne neletela.