Wizz Air. Máte zkušenost s dětmi?

nelazb
3. kvě 2023

Ahoj,

chtěla bych poprosit o odpověď ty z Vás, které mají s touto společností zkušenosti 🙂, jelikož na stránkách společnosti je v provozu pouze „robot“, který nedokáže na mé otázky odpovědět. Budeme cestovat tři rodiny s malými dětmi (v každé rodině je jedno dítě mladší 2 let). Poletíme z Vídně do Burgasu. A zde jsou mé otázky:
1. Zakoupili jsme pro starší děti (4,4,6 let) sedadla u okénka, jelikož ještě nikdy neletěly. Jelikož ale cestujeme nízkonákladově, nikomu dalšímu jsme místa nerezervovali, protože děti by měly automaticky sedět vedle alespoň jednoho rodiče. Teď se chci ale zeptat, co by se stalo, kdyby někdo koupil místo vedle našich dětí? Přehodí ho, protože máme vedle dítěte sedět my, anebo přesunou dítě i s dospělým někam jinam, i přesto, že místo máme zarezervované a zaplacené? (doufám, že se vyjadřuji srozumitelně)
2. Jak je to s online check inem? Budeme si místa 24 hodin před odletem rezervovat sami? Nebo nám budou automaticky přidělena?
3. Dítě do dvou let, by podle společnosti mělo mít odbavení kočárku zdarma. Nevíte, zda může být i terénní sportovní kočárek s velkými koly? A jak to vlastně funguje? Kdy kočárek odevzdám? A budu ho skládat, nebo ho složí služba na letišti?
4. Týká se to opět kočárku…máte někdo zkušenost s převážením věcí v kočárku? Přemýšlela jsem, že bych do košíku u kočárku nacpala nějaké věci. Nevyhodí mi je?
5. Jak je to s jídlem na palubě letadla? Mohu pro děti do 2 let mít jídlo a pití? Případně v jaké podobě? Mohu mít normálně dětskou láhev s vodou? Připravený sunar? Nějaké sušenky apod?

Budu moc ráda za Vaše odpovědi, pokud máte nějaké postřehy a tipy na příjemnější let s malými dětmi, tak sem s nimi :D

MOC DĚKUJI

ellyem
4. kvě 2023

S WizzAir nemam zkusenost, ale s Ryanair ano. Podminky jsou vsude stejne. Kocar ti vezmou i s velkymi koly, dovnitr nic nedavej, musis ho slozit. Nechas si ho bud odbavit nebo pred odletem nechas u letadla. Jidla pro deti muzes mit kolik chces, piti taky. Co se tyce checkinu, tak logicky, pokud nemate dokoupene mista i pro vas, automaticky vam vygeneruji mistenku. I kdyby ale byla na druhe strane letadla, neni problem se domluvit se spolucestujicimi, aby se s vami prohodili. Jinak dite do dvou let sedi vzdycky na kline od rodice a vzdycky u okna.

mollyweasley
4. kvě 2023

Tak u Wizzairu bych se v poslední době bála, jestli vůbec odletím v době, kterou jsem si původně koupila 🙂
Nicméně tedy:
1. Wizzair dává automaticky dospělého k dítěti, narozdil od Ryanairu, kde se děti musí předem k dospělému rezervovat. Samozřejmě, nikdo nezaručí, že si k vašemu jednomu dítěti nikdo úplně cizí nerezervuje dvě sedadla. To pak check in nevykouzlí vůbec nic.
2. Check in byl u Wizzu 48 hodin předem přes aplikaci nebo webové stránky. Aby zbyla místa vedle dětí, doporučuju hned jakmile se to otevře zdarma, provést.
3. Kočárek se odevzdává přímo před letadlem.
4. Tak do toho bych nešla.
5. Z pití akorát sací lahvičku pro infanta a musí ochutnat, že v tom není žiravina. Jinak se na letišti dá koupit pití po přechodu přes security a i když je pití na letišti drahé, v celkové částce za dovolenou je to sranda. Jídlo může být jakékoliv, pokud splňuje nároky na 100 ml kapaliny, takže kapsičky s presnidavkou jenom malé, žádná marmeláda nebo nutella. Bábovka, tousty, ovoce a zelenina, ale i chleba s řízkem jsou v pohodě 🙂

zelenaesmolda
4. kvě 2023

Ja nechapu proc kdyz chcete sedet pohromade tak proc ty sedadla proste nebooknete?Nikdo neni povinny si s vami menit misto,ktere si zaplatil protoze vy jako rodina jste to neudelali.V zivote by me nenapadlo tohle s detma v letadle riskovat.

Jidlo mit muzes.Kocar odevzdas u letadla ale u bezpecnostni kontroly musis vsechno vyndat takze predem tam nic necpi.

me_druhe_ja
4. kvě 2023

Lítám pravidelně jinou nizkonakladovkou a můžu odpověď skrz ten kočárek a jídlo, protože to platí pro všechny. Kočárek může být jakýkoliv. Klidně i korba, pokud letí miminko. Vždy se me akorát u odbavení ptali, jestli se skládá na 1 část nebo na dvě. Dostanes na něho klasickej papírek jako na jiný kufry. Můžeš si ho nechat až do nástupu do letadla: slozis ho těsně před a odevzdáš pánovi, co ho odnese do zavazadlového prostoru. Akorát pri příletu se kočárky vyzvedávaji jinde, nejčastěji na místě nadměrných zavazadel.

Kamarádka za mnou na podzim letěla s Thule a vezla mi nějaké věci. A Thule má ten košík dole normálně jako taška: dá se zcela zavřít na zip. A protože by byla over weight tak tam narvala pytel DM tyčinek a ještě cosi a normálně v pohodě složila, odevzdala a nikdo nezkoumal, že tam má v košíku dole asi tři kila věci navic. 😀 takže pokud máš Thule tak bych se toho nebála. 😀

Pro malé děti můžeš vzít cokoliv. Pití, vodu, Sunar, kapsičky.... Akorát všechno, co je tekuté, musíš u bezpečnostní kontroly vytáhnout na pas a oni to zkontrolujou extra. Někde prej chtějí, abys ochutnala, ale osobně se mi to nikdy nestalo. Jinak pevné věci jako křupky, sendvič, rohlík, sušenky....to nikdo neřeší a nekontroluje. A pokud chcete ušetřit za vodu, můžete vzít prázdnou láhev a naplnit vodou až za kontrolou. 🙂

zelenaesmolda
4. kvě 2023

@me_druhe_ja
Ochutnavani jsem zazila jeste jako aupair kdy musela host mum rozdelat mliko.Ted na to maji masinky,ktere to proscanujou a neni treba nic otvirat.

tereza0111
4. kvě 2023

Nevim jak je to primo u wizzair, ale na domnenku, ze je by rodice meli sedet s detmi velky pozor! Pokud mas letenku bez moznosti vyberu sedadel, nemuzes si je vybrat, A kdyz posadis dite vedle okynka a jsou tim padem vedle nej volna 2 mista, je dost pravdepodobne, ze to nejaky par rezervuje.
Prazdninove destinace mivaji lety plne do posledniho mista. Muzes narazit na lidi, kteri ti reknou, ze proste trvaji na tom, ze chteji sedet spolu a mas leda tak smulu.
Za me je to velka odvaha a realne hrozi, ze nebudete sedet vedle deti. Tohle minimum bych si priplatiila

nikolite
4. kvě 2023

1. Pokud máte 3 krát koupené sedadlo u okénka tak mi přijde nerealné že bude vše 6 míst volných ... to už je lepší nerezervovat místa nikomu ať ten systém svámi může "házet". Asi bych to zaplatila v tomto případě všem i když sama to nedělám.
2. je to 48 hodin
3.kočárek se odevzdá složený u letedla. Je jedno jak velký jen to nahlásíte při odevzdaní zavazadel.
4. Pokud máte košík pod kočáren uzavíratelný proč ne. Jinak bych to neriskovala.
5. Jídlo můžou mít všichni kolik jen chcete a malé děti i pití.

janedv
4. kvě 2023

@nelazb jen par doplnujicich info, mnoho bylo receno:
I kdyz budete mit online check in, s kocarkem MUSITE jit na odbavovaci prepazku, musi tam nalepit listecek. Nic neplatis, ale bez toho ti ho do lietadla nevezmou. Muzou to letusky teorericky udelat pri nastupu do letadla, ale to je jejich dobra vule, jednou se mi to stalo a byly hodne. Ale nemusi, takze na odbavovaci prepazku.
Nic do kocarku necpi, ztrati se to.
Za sedadla - bud neplat nikomu (a pak vas daji spolu, dite nemuze sedet jinde, nez rodic), ale kdyz jste si priplatili za deti, pak to system muze brat, ze je to ok a hodi vas jinam. Setris na nespravnem miste. Doplatte si ty mistenky, dokud muzete.
S wizzair letam casto, vzdy s kocarkem. Vyzvednuti zalezi na letisti - nekdy u letadla, nekdy s kufry na pasu, jindy v nadrozmernych zavazadlech. Na to neni univerzalni odpoved.
Jidlo muzes mit pro koho chces kolik chces, jestli neni tekute. Piti pro deti ok, i kdyz Viden zrovna obvykle vysira.
Jo a ve Vidni s kocarkem k letadlu nemuzes. Je to snad jedine letiste, kde ho musis odbavit (jestli to za posledni 2 roky nezmenili). Takze bacha na to. Podivej se na stranky letiste, ne wizzairu, tamto vse bude.

ellyem
4. kvě 2023

@janedv My leteli z Vidne v breznu a nechavali jsme kocar pred letadlem.

janedv
4. kvě 2023

@ellyem tak super, dekuji za update!

zelenaesmolda
4. kvě 2023

@janedv
Jedine urcite ne,Schiphol to ma taky tak.

vladienka
4. kvě 2023

@tereza0111 ja vazne pochybujem ze posadi vedla napr 3 rocneho dietata cudzie osoby 🙂 ved si ani neotvori jedlo 😄 a ja velmi velmi pochybujem ze by niekto chcel sediet vedla cudzieho maleho dietata ktore by celu cestu rvalo 😁

zelenaesmolda
4. kvě 2023

@vladienka
To si pis,ze posadi.Protoze jinak by to lidi nebookovali ty sedadla a oni by na tom nemohli vydelavat.

mollyweasley
4. kvě 2023

@vladienka Pokud si ti lidi zabookují dvě volná sedadla a zrovna to budou ta vedle zabookovaných dětí? U rezervací místa nesvítí informace o pasažérech, aby lidi věděli, že si objednávají místo vedle předškoláka...

angelinie
4. kvě 2023

@nelazb Ahoj, my jsme s dětma WizzAir jednou letěli, ale místa jsme si koupili všichni u sebe (je nás 5, takže necelé 2 řady). Měli jsme hodně velký kočár (sportovní TFK), ten jsme odevzdali az u letadla a měli jsme na něm ještě docela dost krámů v košíku, ale tak aby šel složit 😁 Jídlo a pití pro děti nebyl problém, malý měl normálně svoji zdravou lahev, na kterou je zvyklý, jen prošla kontrolou.

vladienka
4. kvě 2023

@mollyweasley
@zelenaesmolda letela som cca pred dvomi tyzdnami a letuska tam presadzala cca 8-10 rocnych klukov aby kazdy sedel s jednym rodicom.. tak nemyslim si ze by to tak letusky nechali

fatal_error
4. kvě 2023

@vladienka oni ale nebudou vedet, ze si bookujou mista vedle ciziho ditete nejakych bezohlednych skrtu, kteri to proste riskli, aby usetrili.

vladienka
4. kvě 2023

@fatal_error ale preto sa tam zadava vek, ja som fakt nezazila aby nas s detmi rozsadili a okrem 9 hodinoveho letu sme si nikdy neplatili konkretne miesta

moudivlacek
4. kvě 2023

@vladienka ja si taky myslim, ze kdyz se lidi seknou, ze se nepresunou, proste maji smolika, na druhou stranu i zakladatelka ma moznost, stejne jako ty lidi, po kterych ten presun budou pozadovat, si koupit mistenku, pokud bude misto, neni problem, ale jinak podle me na to neni narok, je to o dobre vuli, osobne jet s tolika malyma detma, tak holt usetrim jinde a tohle proste neriskuju, zvlast, kdyz to lze predem v naprostem klidu vyresit

moudivlacek
4. kvě 2023

@fatal_error asi tak a jeste,kdyby slo o jedno dite jedne rodiny, ale takto mi to prijde tez dost bezohledne

tereza0111
4. kvě 2023

@vladienka ano usadi. Kdyz to tak proste vyjde nebo si vice ostatnich cestujicich priplati za misto a maji dve vedle sebe, tak mas zkratka smulu
Mnohokrat jsem to v letadle videla - naposledy let smartwings Praha-Dubaj (coz uz je fakt masart delka letu kolem 7 hod) a zoufala maminka se snazila presvedcovat lidi, aby se presadili. Byla s detla cca 5 a 3 roky. Povedlo se ji jednoho cestujiciho zvednout, takze sedela alespon s tim malym, ale druhe dite (porad malicke) sedelo asi o 4 rady jinde. Letuska ji rekla, ze bohuzel.
V prazdninovych charterech to vidim naprosto pravidelne.
Fakt to neni zadna jistota (paradoxne se mi to nikdy nestalo u Ryanairu)

moudivlacek
4. kvě 2023

@tereza0111 tak je to logicke, ti lidi si to misto proste zaplatili, ja to i chapu, o jake castce se prosim bavime, nejezdim tyto lety, tak nemam absolutne predstavu, zda je to takova darda, ze neni mozne kvuli klidu to proste zaplatit?

zelenaesmolda
4. kvě 2023

@vladienka
pred 2 tydny nebyly prazdniny a letadla plne do posledniho mista

barmil
4. kvě 2023

@zelenaesmolda fascinuje mě ta bezohlednost lidi, booknu 1sedadlo, ale chci 3 vedle sebe, a vy mi prostě vyhovte a běžte jinam.
Z principu na ně naschvál kašlu. Já si místo z nějakého důvodu vybrala, zaplatila a ze je někdo socka a mistenku si nezaplatí, není můj problém.

zelenaesmolda
4. kvě 2023

@barmil
presne tak.ja mam v sedadle sve oblibene misto,vzdycky si ho bookuju a nevim proc bych se mela kvulil nekomu presouvat kdyz jsem si ho zaplatila

mollyweasley
4. kvě 2023

@tereza0111 Ryan má povinné rezervace dětí vedle rodiče, do 12 let prostě rodič zaplatí nějaký menší paušál za rezervaci sedadla a děti k němu mají sedadla zdarma.

marea2000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz