Dostanu nějaký příspěvek?

jancaaca
16. lis 2020

Zdravím.
Jdu rovnou k věci, jsem těhotná ve 3 měsíci, kvůli covidu mě propustili z práce,takže momentálně jsem bez práce. A nevím jak dlouho budu protože mě trápí nevolnosti celé dny, jsem nepoužitelná. Doktor zvažuje o hospitalizaci protože jen hubnu a to není dobré. A má otázka zní, mám nárok dostat nějaké peníze když jsem teď doma? Je mi 21 takže o tom vůbec nemám přehled. A odpracované taky nemám protože jsem dělala všude na dohodu. 😏

zuzangel
16. lis 2020

Pokud nemáš odpracované tak nárok na mateřskou mít nebudeš, to je jasné. Ale nezoufej, půjdeš tedy hned na řidičák a dostaneš rodičovský příspěvek v celkové výši 300tis, který si rozlozis na dobu co budeš s dítětem doma. Jaká je maximální měsíční částka, kterou si budeš moci zvolit přesně nevím, to ti určitě poradí na úřadě. Hodně sil 👍

hezz17
16. lis 2020

@zuzangel myslim, ze zakladatelku zajima ted, ne po porodu...? Jsem pochopila ja, ale odpoved neznam

puhelin
Autor odpověď smazal
Zobraz
sajul
16. lis 2020

Zkus se spojit s UP, pokud jsi byla nějakou dobu zaměstnaná, určitě ti dají nejakou podporu v nezaměstnanosti. Blby je, že teď jako těhotnou tě stejně nikdo nezaměstná.

nase_mimi
16. lis 2020

A zdravotní pojištění za tebe teď platí kdo? Po ukončení zaměstnání ses měla hlásit na ÚP.

nikoulinka
16. lis 2020

Kdy ti skončila pracovní smlouva? Můžeš nastoupit na nemocenskou v ochranné lhůtě. Prvních 14 dní budeš sice doma "zdarma" ale pak ti nemocenskou bude platit OSSZ.

jancaaca
autor
16. lis 2020

@nase_mimi jsem přihlášená na ÚP

jancaaca
autor
16. lis 2020

@nikoulinka před měsícem už,takže asi nic. A při DPP přece nejde jít na nemocenskou,ne?

jjasmina
16. lis 2020

Myslím, že nárok budete mít až na rodicak po porodu. My sme to třeba plánovali tak , abych měla smlouvu na neurčito, usnadní to spoustu věcí po fin stránce

lachtanice86
16. lis 2020

@jancaaca tedy byla si jen na dpp? Mela si z příjmů odvody? Pokud ne, teď si na up. Dostavas podporuv nezaměstnanosti nebo ani na tu nemas nárok? Jinak tedy ve vseobecnosti, speciální dávky pro těhotné nejsou. Prespoklada se ze te zabezpečí otec dítěte

adel_si
16. lis 2020

Žiješ sama v domácnosti? Případně s někým? Kolik si druhá nebo další osoba vydělává? Máš nárok na podporu v nezaměstnanosti?

zuzangel
17. lis 2020

@hezz17 ahaaa, no ja to pochopila jako ze po porodu :D
@jancaaca pokud jsi oficialne nic neodpracovala, tak ted bohuzel nic nebude, je treba aby te zajistil otec ditete, pokud to sama jinak nezvladnes.

zuzangel
17. lis 2020

jinak tedy nemyslim to zle, ale divam se, ze mas 29 let a to jako nemas nic odpracovano, myslim normalni chozeni do prace, ze te nekdo zamestna na HPP nebo ze sis sama na sebe vydelavala jako OSVČ?

kuttu
17. lis 2020

@zuzangel je ji 21 let ne 29...to je rozdil

hezz17
17. lis 2020

@zuzangel asi by to chtelo pozorneji cist.