Mám nárok na nějaké sociální dávky?

12. črc 2022

Dobrý den, jsem v evidenci na Úřadu práce. Nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Mám dceru 8 let. Je možné vyřídit nějaké přídavky? Jediným příjmem jsou v tuto chvíli alimenty na dceru a odstupné z bývalé práce. Děkuji za pomoc.

marcicek84
12. črc 2022

Mas odstupne,tak co chces?po 3 mesicich dostanes z UP podporu

nat
12. črc 2022

a proc se rovnou neptate na UP?To zalezi na ruznych okolnostech a my je tady nevime,my Vas nezname..TAkze pokud chcete o neco zadat bezte na UP a tam se ptejte a rovnou i pozadejte...Ale pokud mate odstupne a alimenty zrejme nic nedostanete protoze se dokladaji prijmy 3 m zpet a pokud jste mela praci tak asi nic..

lida9
12. črc 2022

a nechces si spis vyridit novou praci nez ,, nejake pridavky,, ?

zuzineckah
12. črc 2022

@lida9 třeba si ji shání a výhled není nic moc, tak se ptá...

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
tasimia
13. črc 2022

Zažádat si můžeš o cokoliv - příspěvek na bydleni, doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí... Ale ted záleží jaky máš příjem - dokladas 3m zpětně.
Každopádně na internetu jsou různé kalkulačky, zkus si to vypočítat.

gracinka7
13. črc 2022

A co jít aspoň na nouzovku někam za kasu, než seženeš něco lepšího? Supermarkety shánějí pořád.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristymaty
13. črc 2022

Ježiši , proč jste některé tak jedovaté? V dnešní době, kdy je vše předražené, proč by si paní nemohla žádat o nějaký ten příspěvek. Ženský, vzpamatujte se🙈

kristymaty
13. črc 2022

Jinak bych se asi spíš ptala na ÚP, člověk se musí vejít do určitého průměru.

martt
13. črc 2022

Zeptala bych se přímo na ÚP , ale chtějí vše cca 3měsíce zpětně + plus do příjmu budou počítat alimenty takže záleží jestli se vejdeš. Na internetu je kalkulačka, kde si můžeš zjistit jestli se máš nárok na přídavky na dítě, na bydlení apod.

gracinka7
13. črc 2022

Když ono než to oběhas a příspěvek přijde, je září. Proto mi ta brigáda přišla rychlejší. Osmiletá holčička nezvládne být třeba dopoledne sama doma? Nebo spolu můžete venčit psy nebo nabídnout hlídání jiného dítěte.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
gracinka7
13. črc 2022

Synovi je šest a dopoledne bych ho samotného nechala. Je poměrně rozumný.

martt
13. črc 2022

@gracinka7 Jenže každé dítě je jiné. Ja mam 10let syna a víc jak dvě hodiny ho nemůžu nechat samotného. Takže to je hodně individuální.

gracinka7
13. črc 2022

@martt já vím, proto jsem se ptala, jestli by to třeba nezvládla. Ale děti jsou šikovné, když jim rodič dá důvěru.

mydlova
13. črc 2022

Ti pomůžu s prispevky, napiš mi SZ. Nebo aspoň poradím 🙂 tady do diskuze raději nee 😄

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
nat
13. črc 2022

No není to myšleno ve zlem,ale je to hlavně o rodičích,jak vedou své děti ...Neříkám, dnešní doba není dobra,ale o to víc si myslím,že je dobré vézt děti k samostatnosti a zodpovědnosti. ...Ale ne každé dítě hold zvládne být doma samo .

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hasara33
14. črc 2022

No vezmu-li to podle sebe, tak já když šla na rizikové těhotenství a vyřizovala jsem si nemocenskou, tak jsem pak na první peníze čekala skoro půl roku a nebýt jedné paní zde, která mi pomohla, tak bych se možná ani ničeho nedočkala 🙄 prostě úřady jsou úřady a teď v téhle době si o různé příspěvky žádá skoro každý, tak to trvá 🤷‍♀️ takže pořád mi z toho lépe vychází třeba nějaký zkrácený úvazek nebo brigáda 🤷‍♀️ protože ty dávky ti fakt můžou přijít až za čtvrt roku 🤷‍♀️ osobně si myslím, že osmileté dítě nějakých 6 hodin samo zvládne, ale chápu, že každé dítě je jiné a každá jsme jinak úzkostlivá, takže můžeš třeba poprosit nějakou hodnou sousedku, která by tam třeba dvakrát za tu dobu došla jen okouknout zda je vše v pořádku nebo se můžete domluvit, že jí třeba párkrát zavoláš na telefon a jen zkontoruješ zda je vše ok 🤷‍♀️ já myslím, že všechno jde, když se chce a zvlášť pak, když je nouze 😉

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hasara33
14. črc 2022

Tak ten telefon 😉 ....Osmileté dítě může vymyslet úplně stejnou blbost jako 18ti leté🙈😅 to takhle nemůžeš brát 😉 je to tvá věc, udělej si to, jak chceš ty, ale já bych se teda jen na dávky fakt nespoléhala

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz