Nárok na ošetřovné po 25.5. Jak to bude?

fiollette
13. kvě 2020

Chtěla bych se zeptat, zda má někdo jasno v čerpání ošetřovného po 25.5.
Děti do školy od 25.5. poslat nechci, ale stále jsem nikde nedohledala, zda budu mít nárok na ošetřovné.
Nikdo v domácnosti nemá zdravotní rizika, nežijeme se seniory. Zkrátka, žádný závažný důvod proč je neposlat není. Jen mi přijde, že v tuhle chvíli to tam pro ně bude spíš za trest. Doma by měly větší pohodlí a větší variabilitu jak trávit čas. Navíc, značná část jejich kamarádů tam ani nebude.
Na jednu stranu ministr školství říká, že je to dobrovolné, ale ministryně práce a soc.věcí udává, že k neposlání dětí do školy musí být pádný důvod.

alcar
14. kvě 2020

@tarak21 ach jo a ty zas nemas asi smysl pro humor.🤦‍♀️😁

shaun40
Autor odpověď smazal
Zobraz
shaun40
14. kvě 2020

@tarak21 Já si nevšimla že do školy .Tak to bude do 25.5 už zdraví.☺

tarak21
14. kvě 2020

To snad bude , čestné prohlášení že nebylo nemocné 14 dní předem, ale odevzdat musím a to mám lhát hned ve škole? Fakt momentálně nevím co mám dělat. A tady a i jinde všichni převážně útočí, místo aby třeba někdo odpověděl, na otázky ohledně očr po 25.5. Je mi jasné, že asi moc lidí odpověď znát nebude.

shaun40
14. kvě 2020

@tarak21 Ne .Jít za lékařem a vzít si potvrzeni že je v pořádku. Moji kamarádky má kluk zánět průdušek od útery bere antibiotika. A pan doktor si ich pozval 20teho na kontrolu .Vystaví mu papír že je zdraví to přiloži k čestnému prohlášení. A 25.5 nastoupi normálne do školy .Jak jednoduchý ☺.

ilonne
14. kvě 2020

@tarak21 OCR se nesnižuje. Je to na tobě. Každopádně tě chápu, nachlazení dítě bych také do školy v této době nedávala. Raději bych se poradila s lékařem.
@shaun40 Jakože s oslabenou imunitou po atb a hned šup s ním do školy? Tedy ať počítám, jak počítám - moje děti vždy braly atb min. 10 dní. V úterý bylo 12.5. + 10 dní je 22.5., no i moje ošetřující lékařka říká, že min. 14 dní po dobrani atb je oslabená imunita, to je tedy pan doktor jasnovidec, že už v úterý věděl, že 25.5. chlapec půjde do školy. To už je snad trochu přehnané.

shaun40
14. kvě 2020

@ilonne Ano antibiotika dobere v sobotu večer a dostane ve středu papír že je od pondělí v pohodě. Kdyby byli komplikace tak má přijít. Moje kamarádka je totiž učitelka a v pondělí nastupuje učit na cizí školu žáky (je jako záskok )jinak učí druhý stupeň. Jinak necha celu třídu bez učitele. Tak asi tak .Pro to se domluvila z lékařem .Ne každý může sedět doma na zadnici.Někdo musí do prace.A v živote jsem neslyšela aby někdo marodil na kašel do konce června.A nebo dva týdny.Klasicky ošetřování je devět dni.Pak jde dite do školy a necviči to je tak všechno. Mám doma dva syny 12a13let tak vím jak probíha nemoc dítěte.Mám skušenosti.To je takové spekulovani nic víc.

martt
15. kvě 2020

@shaun40 A ty to máš ve škole ověřené, že ti ho vemou s tím potvrzením? Já jsem teď u nás na škole řešila něco podobného. Syn je astmatik a alergik občas si zakasle, popřípadě vysmrka. Chtěla jsem ho dát do skoly i s papírem od lékaře, že je defakto zdraví. Ve škole mi řekli, že ho do skoly sice dát můžu, ale pokud si ve škole zakasle popřípadě vysmrka, že mi ho obratem pošlou domu a budou chtít po mne test na covid19.

ilonne
15. kvě 2020

@shaun40 Tak od takového doktora bych rychle utekla. Nejsem "panikar" ale zase si myslím, že není nutné "hrát si na hrdinů" kvůli názorům na internetu... Naše doktorka by toto v životě neudělala. Zrovna včera jsem tam byla s dcerou na prevenci, její názor je rozumný - vir tu s námi bude pořád, je potřeba postupně uvolňování. Děti prý do školy teď dávat nemám - od podzimu do jara si střídají neustále nějaké hnusne virozy.

ilonne
15. kvě 2020

@shaun40 Nicméně jsme odbočili od tématu. Mně prostě přijde, že teď bude v módě hrát si na hrdiny a to také není v pořádku. Někam se nám vytrácí zdravý rozum, ale přesně víme, co by měli dělat ti ostatní....

shaun40
15. kvě 2020

Ne teď je v módě hrát si na bílé Romy a nepracovat.Jenomže tet jsem poslouchala rozhovor ze šéfem OSSZ a ten říkal že lidi musí napsat důvod do výkazu péče po 25.5 budou nové tlačiva a zaměstnavatel ten výkaz péče může nechat prošetřit a nepodepsat ho .Všechno se pak bude muset doložit u správního řízení .Hrozí mu výpověď i pokuta.A myslím si že je dost našťvanych zaměstnavatelů. A uvědomte si že to všechno si zaplatíme na daních a na zvysenem DPH tim pádem se máme mi samoživitelky na co těšit když budou zvedat ceny potravin. Nemyslete si že stát dáva něco zdarma.

ilonne
15. kvě 2020

@shaun40 Já si nemyslím, že samoživitelkám dá někdo něco zdarma. Naopak si myslím, že by si zasloužily větší podporu. Nicméně si také nemyslím, že je nutné "kopat" do těch, kteří své děti do školy už poslat nechtějí. A také si nemyslím, že je na místě "dehonestovat" učitele. Valná většina dělá "pro své děti" maximum a zbytek je problém jednotlivců, stejně jako v ostatním profesích.
A že někdo nechce poslat své dítě do školy na měsíc? Také má své důvody. Nechce třeba jinou paní učitelku, ví, že učivo zvládnou doma (ono ho opravdu ve škole více nebude). Sociální kontakt také zvládají lépe než kdyby se za těchto podmínek vrátilo dítě do školy. Třeba můžou mít dítě, které "chytne kde co", tak proč to riskovat.... Každý má svůj důvod, ať už pro nebo proti. A kdo dává druhému právo soudit jiného.......Aneb jak se říká "já tvoje boty nenosím....."

monita0806
15. kvě 2020

Mě třeba zaměstnavatel v práci už nechce. Že prý stejně v červnu mám jít na mateřskou a že prý mám i cukrovku a že bych to určitě nezvládla. A k tomu mám doma silného alergika.A třídní učitelka od dcery mi přímo řekla že s námi ve škole nepočítá když mám kousek do porodu ať dceru nechám doma.

shaun40
15. kvě 2020

@monita0806 V žádném případe bych v těhotenství neriskovala to je jasný. Nikdo zatím neví jaky by mela na plod případna nákaza důsledky. Naprosto souhlasím.☺

20190418
15. kvě 2020

Ale vždyť preci neposílejte děti do školy, ale bez OČR. Kolik lidí se válí týdny a měsíce na zadku? Najednou každej rizikovej nebo všechno komplikované. Paní zakladatelka diskuze byla na OČR "jen tři týdny". Wtf, takže dostala třeba nějakých 15tis + dalších 5tis neodvedla a takovejch lidi jsou deseti tisíce. Propad ekonomiky je už 3,6%, schodek 300miliard, nejhorší výsledky samostatné ČR, ale někdo furt bude hledat důvod, jak ten systém zdimat co to jde. Hlavně pak nezapomeňte brečet, jak se všechno zdražuje, platy jsou nízké a veřejné služby hrozne. Neposílejte děti do škol, ale už pěkně za svý!

monita0806
15. kvě 2020

@shaun40 Sem nechtěla aby to vypadalo že sem lenivá. Ale jak mi řekla ředitelka i kolegyně v práci že mě tam nepotřebuji a ani moc nechcou tak mám o něco lepší pocit. Ale i tak radši nikam nechoď krom obchodu a lékaře.

alena36
17. kvě 2020

Já to nechápu. Valná většina klidně dá děti na tábor, chce do Chorvatska, Řecka, ale do školy, to se bojíme. Mě už to opravdu připadá, že se spoustě lidí prostě zalíbilo být doma na úkor státu a zaměstnavatelů. A vymýšlí důvody, proč je to složité. ten vir nezmizí, bude tu stále a věřte mi, spousta zaměstnavatelů už má plné zuby rodičů na OČR. Takže aby se po 30.6. nestalo, že ti, co tady tak vehementně propagujete OČR až do června, že to stejně na ten měsíc nemá smysl a podobné bláboly, nedostalo padáka. Protože si zaměstnavatel snadno řekne, že když vás nepotřeboval 3 měsíce, tak vás nebude potřebovat ani dál. Pokud jsou zdravotní důvody, tak to ještě chápu, ale argument, že to nemá na ten měsíc cenu...pardon, ale to je normální lenost. Já své děti do školy bez obavy dám, máme rozumného ředitele i učitelky, budou se učit, budou klasifikováni, budou mít oběd i družinu. Nevidím jediný důvod, proč děti do školy nedat. To se rovnou můžeme všichni zavřít do sklepa. A to opravdu nechci.