Očr a otevření MŠ. Ukončení nebo lze čerpat dál?

martina468
29. dub 2020

Maminky jak je to s ošetřovným,pokud nám školku otevírají 4.5?Automaticky se ukončí a nebo lze čerpat očr dál?děkuji za odpověď.😊

snehurka845
29. dub 2020

Tak,ak bude otvorená škôlka nie je dôvod na čerpanie OCR.Ale to je len môj nazor

martina468
autor
29. dub 2020

@snehurka845 taky jsem si to myslela,dekuji

sasui1
29. dub 2020

Nyni je skolni dochazka dobrovolna. I do MS. Takze pokud nechcete/nemusite dite do skolky davat muzete nadale pobirat OCR. Zatim... Nez vlada zjisti kolik by usetrila... 😁

properjoey
29. dub 2020

Řekla bych, že by OCR mělo jet dál, jelikož je omezení na 15 děti ve třídě, tudíž cca dalších 15 má být kde? Jejich rodiče to musí nějak řešit a to je nařízení vlády, tudíž logicky by měla běžet podpora...

leniczka23
30. dub 2020

Holky co jsem cetla, tak OČR na školky dat pobírat nepůjde. MŠ totiz nezavrel stat ale zřizovatel. Takze tam jsou jiny pravidla. Ale treba se vyjadri jeste.

martina468
autor
30. dub 2020

@leniczka23 já právě jdu v pondělí do práce a byla jsem v praci podepsat výkaz za duben a paní účetní mi očr neukončovala s tím,že kdybych se potřebovala na něj vrátit.Ale čtu všude jinak a naše ředitelka z MŠ si myslí že tím,že se otevře tak nárok už na něj nebude.

martina468
autor
30. dub 2020

@properjoey omezení není.A jak píše @leniczka23 mš nezavřel stát

leniczka23
30. dub 2020

@martina468 Ja si to taky myslím právě. U te školy to.je proste jinak. Ale tak vydrz, treba se k tomu nejak vyjadri jeste.

kukysenemyl
30. dub 2020

@martina468 Taky asi budou muset brát v potaz, jestli dítě není z rizikové skupiny nebo nemá někoho takového v domácnosti, tam asi očr poběží dál. Oni slíbili prováděcí manuály pro školy i školky do konce dubna, ale ještě nejsou, k nám do školy přišla zatím metodika jen k hodnocení žáků, takže zatím se pořád nic konkrétně neví, vyčkej.

mikiva
3. kvě 2020

A neresil jste nekdo situaci, ze skolka otevre treba jen na dva dny v tydnu (na vic nemaji personal - ucitelky maji decka jinych zavrenych skolach a skolkach)? Doted jsem si myslela, ze na ty dva dny v tydnu jdu do prace a na zbyek mam ocr - ale na socialce se mi k tomu neumi vyjadrit... 🤦🏼‍♀️

martina468
autor
3. kvě 2020

@mikiva rekla bych že opravdu nikdo neví.Já mám očr neukončené,mš nám otevírají zítra.Ale jdu do prace

mikiva
3. kvě 2020

@martina468 Taky jsem neukoncovala. Na ty dva dny v tydnu do prace jdu, uz je to sakra potreba... A do konce kvetna, nez se zas bude odevzdavat vykaz o peci, uz si to snad nejak ujasni... 🙍🏼

zutinka
4. kvě 2020

Ahoj,klikněte na stránky MPSV.CZ osetrovne.Popravde to nechápu.Tam jsou obe možnosti.A včera na FB bylo napsáno,že zas nárok nebude(když dítě je zdravé at...a skola bude otevrena).Každou chvilku se píše něco jineho🤔?

zutinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zutinka
5. kvě 2020

Juknete na ww.tncz tam to je napsané

kopretinkaa183
6. kvě 2020

V každém článku je něco jiného. V tom aby se 🐷 vyznalo. Někde píšou že bude stačit čestné prohlášení, jinde že otevřením školky to skončí. Syn má za poslední tři měsíce potřetí atb, tak jsem ráda že s ním můžu být zatím doma, jeho dětská dr. nedoporučuje návrat na ten měsíc, jenže hlídat mi ho může pouze tchýně, které je 67, má různé zdravotní problémy a spadá tak do rizikové skupiny. Doteď ani nevím kdy naši školku otevřou, prý ASI 25.5., abych to mohla začít nějak řešit. Dětská dr. mi řekla, že mi pak napíše OČR, abych ho do té školky už dávat nemusela, jenže předpokládám, že to už bude jen na těch 9 dní. Takže pak ho k té babičce budu muset na ty tři týdny stejně dat. Chápu, že školky neuzavřela vláda, ale mohli by k tomu taky něco říct přesněji, nebo nařídit městu ať se k tomu nějak vyjádří. Nechápu, proč rodič dítěte na prvním stupni bude mít dál nárok na OČR, když jej do školy nedá ale rodič se školkáčkem má smůlu. Podle mě se 8mi nebo 10ti leté dítě dokáže víc o sebe postarat nebo spolupracovat při home office rodiče než tříleté. Já bych home office brala, bohužel to s tím mým satánkem nejde. Ale je to jen můj názor 😊

zutinka
7. kvě 2020

Na www.novinky.cz je článek o ošetřovném.Dnes ho budou řešit.

krystufek3
13. kvě 2020

Ahoj, koukám že nejsem zmatená sama 🙂 už mě bombardují otazkami ze školky i z práce, zda se vrátím nebo zůstanu doma... fakt nevím, co jim mám říct...

V naší školce otevírají 25.5., ale ty podmínky pro děti se mi vůbec nelíbí (nošení roušek, omezený čas (s plným úvazkem bych prostě nestíhala děti vyzvedávat) i počet dětí, učitelka bude na děti co nejméně sahat, nejlépe si bude držet 2m odstup, jakákoli pomoc dítěti pouze v nezbytném případě, ranní předávání bude na dlouho, jelikož do školky nepustí více než dva rodiče a nepřevezmou plačící dítě nebo dítě, které má zrovna kapku u nosu). Naše školka je spojená se ZŠ a evidentně si vysvětlila nařízení po svém :( prý mají učitele v ohrožených skupinách a musí je chránit a zároveň pro ně platí stejné zásady jako pro ZŠ :-?

Nechce se mi tam děti dávat, ale samozřejmě žádný relevantní zdravotní důvod nemám. Školka otevírá s 1/4 kapacitou a nevím, co mají dělat rodiče, kteří nejsou zrovna doma s mladšími sourozenci.

zutinka
13. kvě 2020

@krystufek3 četla jsem,že zůstává 80%,Ale dolaďují za jakých podmínek je člověk bude moc od 25.5 čerpat.

tulikiss
13. kvě 2020

@krystufek3 chteji ted schvalovat ze pokud bude nedostatecna kapacita, tak zustane osetrovne...

iveta1234567
15. kvě 2020

Holky a nevíte, jak to je, když jsem si nechala napsat očr od lékařky, protože jsem nevěděla jak to bude s ošetřovným a jestli vůbec zůstane? Byl to velký kocourkov a nikdo mi nebyl schopen nic říct. A školky už fungují týden. Vím, že když ukončím očr vystavené školkou a mám nové očr od lékařky, tak se automaticky ze školky ruší a platí očr od lékařky, ale už za 60 %.

kopretinkaa183
16. kvě 2020

@iveta1234567 myslím že platí to od dr. 60% a už jen na 9 nebo 16 dní ale jistě to nevím. Je v tom fakt zmatek. Zkuste si zavolat na ČSSZ a zeptat se tam

martina468
autor
16. kvě 2020

@iveta1234567 určitě se na to poptejte ale mám za to že je to klasických 9 nebo 16 dní a 60%

angelinie
16. kvě 2020

@martina468 aktuální info ze stránek MPSV:

kopretinkaa183
17. kvě 2020

@iveta1234567 ještě se zkuste domluvit s dr., že by se to OČR od ní zničilo, nebudete ho dávat zaměstnavateli a tím pádem zůstanete na OČR kvůli zavření školky. Stejně se to vyplácí zpětně a za květen jste do práce ještě nic nedávala

iveta1234567
17. kvě 2020

@kopretinkaa183 A to by bylo možné? Me také napadlo, ale nevím, jestli by z toho nebyly nějaké nepříjemnosti už kvůli tomu, aby se potom někde nepotkalo, OCR ze školky a OCR od Dr.

kopretinkaa183
18. kvě 2020

@iveta1234567 zkuste se domluvit s dr. Ještě jsem OČR od dr. nečerpala, takže bych Vám nerada špatně poradila, ale pokud jste to ještě nedala zaměstnavateli, tak by to snad mohlo jít.