Odchod od přítele. Má kamarádka nárok na něco od státu?

karol1996
29. bře 2022

Ahoj holky, toto se bohudik netyka me, ale me kamaradky. Jeji pritel je velky spatny, chlast, agresivita atd.
Ona je tehotna, ma druhy maly dite skolkou povinny.
Chce odejit, ma na neco narok od statu ? Na nejakou klidne jednorazovou pomoc? Jeji rodina nefunguje, u nas by to nebylo navždy. Jen, nevite nekdi co a jak v tomto pripade?
Dekuji

levandule_k
29. bře 2022

Dávky v hmotné nouzi, příspěvek na bydlení, přídavky na děti. To jsou dávky o které může žádat, co z toho splní nevím. Pak existuje mimořádná okamžitá pomoc. Pro více informací si pročti úřad práce. https://www.uradprace.cz/web/cz/mimoradna-okamz...

Je dobré se podívat i co proplácí tvá pojišťovna. Sice to může být 500 Kč na něco, ale když nemáš, tak 500 Kč se hodí.

Asi tak, když u vás bude a nebude platit nájem, tak těžko může žádat o příspěvek na bydlení. Jinak ono to chvíli trvá, než se to vyřídí. Prostě, když dneska zažádá, zítra to nemá na účtu.

Kam jí chodí rodičovská? Má svůj účet nebo to chodí k partnerovi?

Mrkněte se na Bílý kruh bezpečí, to je stránka pro ženy, co jsou týrané a chtějí odejít.

karol1996
autor
29. bře 2022

@levandule_k u nas je to nouzovka, samozřejmě gauc pro těhotnou s ditetem na krku neni noc uidealni ubytovani.
Pro to se ptam, na co ma narok, kdyby sehnala neco pro sebe.

katherine177
29. bře 2022

@levandule_k hmotnou nouzi nedostane hned ,musí doložit plno papírů a příjmy za poslední tři měsíce,tento měsíc jsem taky žádala a dokládala příjmy za prosinec, leden, únor.Od prosince jsem sama s dětma a čekala jsem až do března ,jinak by to vůbec neprošlo.Bylo to hodně těžký .

levandule_k
30. bře 2022

@katherine177 Díky za upřesnění, já věděla, že u některých dávek je určitá prodleva, ale nevěděla jaká.

katherine177
31. bře 2022

@levandule_k není zač

cekamnazazrak
31. bře 2022

@karol1996 kamarádka je na mateřské s dvojčaty.. o příspěvek si mohla žádat až po 3. měsících, kdy prokazatelně nežily ve společné domácnosti.. na úřadě byla snad milionkrát a nakonec dostala příspěvek celých 1.200,- 🤐 žila v registrovaném partnerství - tedy nemá ani nárok na alimenty... pokud je přítel zapsaný v rodném listě prvního dítěte, tak má povinnost na dítě platit... nepíšeš, jestli chodí do práce nebo jestli je třeba na neschopence.. pokud chodí do práce a vydělává, bude ještě o něco těžší žádat o příspěvky.... každopádně bych doporučila co nejdříve řešit s právníkem výživné na první dítě, to se taky může dost táhnout... 😔